ארגון יהודי יפצה הומואים שעברו אצלו "טיפולי המרה" | עצת נפש ואחרים - דיון

ארגון JONAH – מעין המקבילה מחו"ל של עצת נפש – ישלם סכומי כסף משמעותיים למטופלים שעברו אצלו "טיפולי המרה" ובעקבותיהם סבלו מנזקים נפשיים, זאת כחלק מטיפול שביקש לשנות את נטייתם המינית

http://www.jonahweb.org/index.php

ייתכן והפסיקה התקדימית הזו תחולל שינוי במאבק בין תומכי ושוללי טיפולי ההמרה להומואים: שופט בבית משפט בניו ג'רזי פסק לפני מספר ימים כי ארגון JONAH, שהתיימר לערוך "טיפולי המרה" בקרב צעירים יהודיים, יידרש לפצות בסכומי כסף גדולים את ”המטופלים“ שחוו אצלו בעיות נפשיות בעקבות הטיפולים – כך על פי אתר החדשות LGBTQ Nation.

ארגון JONAH ערך במשך שנים רבות "טיפולי המרה" בצעירים יהודיים, רובם דתיים, אשר ביקשו לשנות את נטייתם המינית, ממשיכה מינית לגברים, אל משיכה מינית לנשים. שופט בית המשפט העליון של ניו ג'רזי פיטר ברסיו ג'וניור פסק ביום שישי האחרון כי ייתכן וחברי הארגון, שהציעו טיפולים פסיכולוגיים לא מוכרים בצורה לא מקצועית, יאלצו לשלם לארבעת התובעים פי שלוש מסכום ששילמו על הטיפולים שעברו, דבר שגרם להם ל"צלקת נפשית".

השיטה של JONAH ללא ספק שנויה במחלוקת, ואילו חלק מהטיפולים כללו בין היתר התפשטות של המטפלים והמטופלים, ואף "חיבוק אבהי" ממושך. בנוסף, דווח כי במהלך הטיפולים התבקשו המטופלים לעמוד בעירום מול מראה, או אף לעמוד במעגל, בטיפול קבוצתי, כאשר כולם עירומים.

התביעה הוגשה נגד מייסד JONAH ארתור גולדברג בשנת 2012 וכנגד "מטפל" בשם אלן דאונינג, בעקבות מה שהוגדר כ"הונאת הצרכן, ומכירת שירות טיפולי שלכאורה יכול לרפא את המטופלים מהיותם הומוסקסואליים". פסק הדין בנושא צפוי רק להמסר בעוד מספר חודשים. "אנשים אלה, שהתיימרו להיות מומחים, גרמו לפגיעה חמורה בלקוחותינו, אשר האמינו כי JONAH יוכל באמת 'לרפא' אותם מהיותם הומוסקסואליים", אמר דיוויד דיניאלי המייצג את הארבעה, "ארבעה צעירים אלה נשארו לאחר הטיפול עם אשמה, בושה ותסכול. אין סכום בעולם שיכול לתקן את הפגיעה שאנשי JONAH גרמו, אך ההכרה שהארגון יכול לשלם מחיר על כך הוא כבר צעד חשוב".

האתר טוען כי הטיפולים שעברו הצעירים המוגדרים כ"טיפולי המרה" או "תרפיה רפראטיבית" אינם מוכרים על ידי כלל הארגונים האמריקאיים העוסקים ברפואה, פסיכיאטריה ופסיכולוגיה. המטופלים נאלצו להפרד מידי שבוע מסכום של מינימום 100 דולר לפגישה אישית עם מטפל, זאת במקביל ל-60 דולר למפגשים קבוצתיים.

(nrg, י"א בסיוון תשע"ד, 9 ביוני 2014)

– – –

לחצו כאן כדי לקרוא את עמדת כמוך בנושא טיפולים

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.