סיכום טיול חוה"מ פסח תשע"ה: נחל יפהפה בהרי ירושלים | אירועים ומפגשים

"כל מפגש של כמוך הוא יציאה מהשגרה, לעולם שבו אוכל לחלוק את חוויותיי האישיות, ושתהיה לי אוזן קשבת וחיובית", מסכם גלעד את טיול חוה"מ ומוסיף כי "הנוף שהתגלה לעינינו היה מקסים והלך והיטיב עם כל צעד ושעל" * ויש גם גלריית תמונות

ביומו הראשון של חול המועד, ממש מיד לאחר ליל הסדר המיוחד, יצאנו לטייל. טיילנו בנחל אכזב באזור פרוזדור ירושלים.

ב"ה היה לנו מזג אויר אביבי ונוח לטיול, והנוף שהתגלה לעינינו היה מקסים והלך והיטיב עם כל צעד ושעל. על אף שהיה מסלול למביני עניין, טיפסנו עד הפסגה אבל זה היה שווה כל מאמץ, זכינו לראות את נוף פרוזדור ירושלים ואפילו נצנוץ של גשר המיתרים באופק. הפריחה כמובן בשיאה, מרבדים של כלניות, רקפות, ועוד פרחים נפלאים.

המדריך היקר לקח אותנו דרך תחנת בר גיורא העתיקה שבה עברה הרכבת מיפו לירושלים מסילת הרכבת הראשונה בארץ ישראל, נחנכה בשלהי התקופה העות'מאנית, בספטמבר 1892 (קצת היסטוריה למי שלא הקשיב :-)). בדרך עצרנו להתפלל תפילת מנחה בכפר דיר א-שיח', כפר שבו חיו אנשים ממש לא מזמן לפני 60–70 שנה לערך.

המדריך הנאמן שאל אותנו קושיות (נוסף על אלו שנשאלנו עליהן בליל הסדר) ומי שהיה מצטיין אפילו זכה למדבקה! בהפסקת האוכל זכינו לשמוע דבר תורה על מכות מצרים, והחכמנו.

מאוד נהניתי מהגיבוש החברתי בקבוצה בכמוך, ממש הרגשתי שיש עם מי לחלוק ולדבר על הבעיות, ההרגשות, החוויות והסערות שאותן אנו חווים בשגרת היום יום. כל מפגש של כמוך הוא יציאה מהשגרה, לעולם שבו אוכל לחלוק את חוויותיי האישיות, ושתהיה לי אוזן קשבת וחיובית.

כמו כן הטיול נתן לי טעם של עוד, ואם ירצה השם אגיע לשבת כמוך 7, שאני בטוח ששם יכינו לנו פעילויות מרתקות ומעניינות.

ברצוני להודות על הארגון לעמית ולחיים המארגנים, ולמדריך שבמסירות הגיע והתנדב יישר כוח. וגם לכל אלו שבאו וטרחו שלא פחות בזכותם היה טיול מעניין, צבעוני כמו הפריחה האביבית שהייתה, שנמשיך לפעילות פורחת ומשגשגת, קיץ בריא לכולם.

גלעד

טיול חול המועד הגיע, ועמו כל הפרטים.

על המסלול: ניסע בהסעה מאורגנת עד שנגיע סמוך לכניסה לאחת משמורות הטבע היפות של הרי ירושלים. משם נחל לצעוד רגלית במורד תלול של אחד מנחלי האכזב היפים הזורמים בהרי ירושלים בינות סבך צמחייה ירוקה ועצים אדומי גזע. נחצה בדרכנו כמה מעיינות ופלגים ונקנח בטיפוס במעלה ההר לתצפית לעבר השפלה, מישור החוף הדרומי, הרי יהודה וגוש עציון.

בסיום המסלול ימתין לנו אוטובוס שיקפיץ אותנו חזרה לנקודת ההתחלה.

דרגת קושי: בינונית פלוס עד מטיבי לכת (יש ירידה תלולה הכוללת מעקה, וטיפוס הר הכולל עלייה לא פשוטה).

מתי: יום ראשון ט"ז בניסן תשע"ה, א' חול המועד, 05/04/2015, בשעה 11:00. סיום משוער: 18:00.

היכן נפגשים, דרכי הגעה, טרמפים: פרטים יישלחו בדוא"ל. רוצים להצטרף? שלחו לנו דוא"ל kamoha.or@gmail.com

ציוד: נעליים נוחות להליכה (אין לבוא בסנדלים וכדומה), מים לשתייה (כ-3–4 ליטרים), כובע, מזון, קרם הגנה משמש.

כניסה למים: חלק מהמסלול מחייב הליכה בתוך מים רדודים.

הדרכה: יש.

עלות:

בהרשמה מוקדמת (עד יום א' בניסן תשע"ה, 21 במרץ 2015)

חבר עמותה – 50 ש"ח; אורח – 70 ש"ח (רוצים להיות חברים וליהנות מהמחיר המיוחד? לחצו כאן והצטרפו חינם).

בהרשמה מאוחרת (מיום ב' בניסן תשע"ה, 22 במרץ 2015 ועד י' בניסן תשע"ה, 30 במרץ 2015)

חבר עמותה – 65 ₪; אורח – 85 ₪ (רוצים להיות חברים וליהנות מהמחיר המיוחד? לחצו כאן והצטרפו חינם).

הרשמה: חובה להירשם מראש, וההרשמה כרוכה בתשלום.

דרכי תשלום

באחד מארבעה דרכים:

א. תשלום באמצעות העברה בנקאית לחשבון העמותה – נא להעביר את התשלום ישירות לחשבון הבנק של עמותת כמוך: בעבור כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים בנק הפועלים (12) סניף 516 מספר חשבון 428519 נא לציין בפרטי ההעברה – "בעבור טיול חול המועד פסח".

ב. משלוח המחאה בדואר לכתובת העמותה – אנא שלחו את התשלום לכתובת: ת"ד 62105 תל אביב 6162002, לידי "כמוך" בעבור טיול סוכות.

ג. תשלום בכרטיס אשראי – אפשר לשלם לנו גם באמצעות כרטיס האשראי שלכם באמצעות השירות פלא פיי (שירות דומה ל-PayPal).

למשלמים בכרטיס אשראי ניתן לפרוס לתשלומים את עלות ההשתתפות.

השירות אינו כרוך בהרשמה, והוא תומך בכל כרטיסי האשראי הישראלים. מתחת ל"סכום לתשלום" בחרו את התשלום המתאים (תלוי אם אתם חברי עמותה או לא), ואח"כ לחצו על הכפתור "שלם עם פלא פיי", ומלאו את פרטיכם. שימו לב: בתום תהליך התשלום תקבלו אישור תשלום, שם יופיע ששילמתם לכמוך. ואולם בדפי החיוב של כרטיס האשראי יופיע תשלום "בעבור חברת מור החזקות" ולא "בעבור כמוך", כך שהדיסקרטיות שלכם נשמרת לחלוטין!

לא נבחר סכום לתשלום


ד. לשלם לנו במפגש אדר הקרוב.

נוהל ביטול: ביטול עד תום מועד ההרשמה הרגילה – החזר מלא. ביטול בתקופת מועד ההרשמה המאוחרת – החזר של 50% מהתשלום. לאחר מכן – הנרשם לא יהיה זכאי לקבל החזר של דמי ההשתתפות.

למותר לציין שאם מישהו מבטל עליו לעדכן אותנו ישירות ולא לעדכן אחרים ולסמוך על כך שהם יעדכנו אותנו.

עוד פרטים: רוצים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו? שלחו לנו דוא"ל kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש למפגש – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.