איך מפסיקים להיות הומו? | שאל את הרב

השואל מעיד על עצמו שהוא שונא את עצמו כי הוא נמשך לגברים, והוא רוצה לדעת כיצד "להפסיק להיות כזה" * הרב הראל עונה באהבה

(עוד בעניין: האם באמת קיים פתרון להומואים?)

הרב ארלה הראל
הרב ארלה הראל

השאלה:

שלום,

אני הומו, דתי, אוהב את ה' ומאמין בו, אבל שונא את מה הוא ברא בי – את התאווה הזאת לגברים.

אז שאלתי היא: איך אני מפסיק להיות כזה ? 🙁

התשובה:

שלום וברכה!

כתוב בתורתנו הקדושה "ואהבת לרעך כמוך". מכאן נמצאנו למדים שאדם צריך, ראשית לכול, לאהוב את עצמו, שכן, אחרת, כיצד יאהב את רעהו כמוהו?

יתירה מזו – המשך הפסוק הוא "אני ה'". כלומר, בשל שהקב"ה ברא את כולנו בצלמו כתבניתו, אנו מצווים לאהוב את כל ברואיו. וגם את עצמנו.

על כן, אל נא, אל תרגיש שנאה כלפי עצמך. אתה אוהב את ה' והוא אוהב אותך, והוא העמיד אותך באתגר קשה מאד, עד לבלי נשוא. ואתה גיבור, ותצליח לעמוד בזה, בעזרתו יתברך, ובעזרת שליחיו.

הדבר הראשון שצריך לעשות, הוא לקחת נשימה עמוקה, ולבחון את אפשרות השינוי של הנטייה ע"י טיפול נפשי. אני ליוויתי מאות מתמודדים בעשור האחרון, וחלק גדול מהם הצליחו על ידי טיפולי שינוי, לחוות שינוי משמעותי, חלקם שינוי מלא וחלקם שינוי חלקי, ולכן, אני ממליץ לך לבדוק אפשרות זו קודם כול.

בברכה רבה ובאהבה,

ארלה

(רוצים גם אתם לשאול את הרב הראל או רבנים אחרים?
רוצים לקרוא שאלות אחרות שנשאלו?
לחצו כאן)

7 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. להיות הומו זו אינה מחלת נפש .. לכן טיפול נפשי לא ״ירפא״ אותך, מה שכן אתה יכול לעשות זה לקבל את נטייתך המינית באהבה וללמוד לחיות איתה ואוליי למצוא לך בנזוג הומו יהודי אורטודוקסי שמנהל אורח חיים דומה לשלך, אין יהודי שלא חוטא , ואם זה החטא שלך הוא עדיף על חטאים אחרים וגרועים יותר.. הכי חשוב שתהיה אדם טוב עם דרך ארץ .. ! ואין שום צורך ש״תפסיק להיות כזה״ אם לא היה לדבר זה מקום זה לא היה נוצר מלחתחילה, ואם זה במסגרת מבחן כל שהוא שאתה אמור לעבור על פי דבריי רבנים כאלו ואחרים, אז אוליי כדאי שתשמע דעות של רבנים נוספים אוליי כאלו שעוסקים וקוראים בזוהר אוליי החוק האוסר משכב זכר מקבל משמעות שונה כשמעמיקים בו , הכל בגדר אוליי תנסה תבדוק ואולי גם תמצא תשובה ..

  1. יש דברים יותר גרועים?! רואים שאתה לא יודע על מה אתה מדבר. יש בסך הכל 3 עבירות שעליהן נאמר יהרג ובל יעבור ואחד מהם הוא גילוי עריות. מציאת בן זוג (או מה שזה לא יהיה?!) ומשכב זכור זה עריות שאפילו גויים אסורים בהם. שלא נדבר על כך שזה מעשה סדום… תפסיקו לרחם על עצמכם כמו שאני משתדל לא להתבכיין ולהתמודד עם הקושי, והשכר עוד יבוא! ה' לא מעמיד אדם בניסיון אם הוא לא יכול לעמוד בו. עצם זה שיש לנו את הניסיון הנ"ל רק מצביע על כך שה' נתן בנו כוחות שאנו לא מודעים לעוצמתם… הכל בס"ד!

 2. כאחד שאבר טיפולי המרה בעבר, ואפילו יותר מנסיון אחד, אין לי הרבה אמונה בטיפולים האלה.
  מה גם שברוב הפעמים הם יוצרים פחי נפש ואומללות גדולה יותר.
  לכן רק מי שעבר בעיני משבר גדול דוגמת התעללות מינית או מילולית ראוי שיבדוק את הנושא אך מעבר לזה הומו צריך לאהוב את עצמו וכך גם החברה הדתית לגווניה , והייתי שמח לו רבנים לא היו מנסים לדחוק את כולם להיות סטרייטים כי כמו שהם לא בחרו להיות סטרייטים כך אנו לא בחרנו להיות הומואים.
  ויותר מזה אני מתקשה להאמין שהרבנים ששלחו רבים וטובים להמרה היו מסכימים לתת את בנותיהם אחיותיהם אחייניותיהם לנשים לבחורים שהיו הומואים או הינם בטיפולי המרה.

  1. מצער לקרוא על הניסיון האישי שלך. אבל אם זו האמת, מוטב שהיא תאמר.

   אני מקווה שהטיפולים הללו יכולים להועיל. הלוואי.
   התקווה היא להצליח לשנות את הנטייה המינית.
   אם לא אצליח להשתנות, אילו מן חיים אומללים יהיו לי ??


   חבל שלא שומעים על סיפורי הצלחה של אנשים שהשתנו.
   אין ממי לקחת דוגמה.

 3. עם אני הומו ואני לא רוצה להיותהומו אני כול פעם מיתפלל לה' זה לא עוזר מה אניצריך לעשות כדי להפסיק להימשך לגברים