הרב-השר פירון: "זוג חד מיני אינו משפחה" | כל-מיני

הרב-השר ציין כי "אני חושב שזכותה של מדינה יהודית, אולי אפילו חובתה, לומר לזוגות חד מיניים שמחליטים לחיות את חייהם – 'זה לא משפחה'. אבל זכויות כלכליות, משכנתא, זכות להורות וכדומה – כן"

(עוד בעניין: שר החינוך: "בנושא ההומוסקסואלי – עברתי תהליך אישי ושינוי")

הרב פירון. תצלום: פייסבוק
הרב פירון. תצלום: פייסבוק

לפניכם קטע מהריאיון שפורסם היום בעיתון בשבע (כ"ח בסיוון תשע"ד, 26 ביוני 2014): 

'יש עתיד' מובילה בחקיקה קו חילוני מאוד חד. אתה מסכים לזה?

"אני חושב שצריך להפריד בין דברים שנוגעים ליחסי דת ומדינה ובין דברים שנוגעים לזכויות אדם. קח למשל את ברית הזוגיות – והיו לי על זה הרבה שיחות עם הרב אלי בן דהן, אולי לשנות לזה את השם ל'ברית השותפים' או למשהו שלא יביא לידי ביטוי את המילה זוג או את המילה משפחה. אני חושב שכל אדם צריך לקבל זכויות כלכליות מלאות ולבנות את חייו על פי השקפת עולמו.

"אני חושב שזכותה של מדינה יהודית, אולי אפילו חובתה, לומר לזוגות חד מיניים שמחליטים לחיות את חייהם – 'זה לא משפחה'. אבל זכויות כלכליות, משכנתא, זכות להורות וכדומה – כן. אני כן אומר שאם הייתי מנהיג את 'יש עתיד', ואני לא אנהיג אותה אף פעם כי אני לא מתאים להנהיג מפלגה, לא הייתי מנהל כל כך הרבה חזיתות של סוגיות בעניינים כאלה, וכן הייתי מנסה לייצר תהליך שיח יותר עמוק. לא הייתי מתעסק כרגע בכל כך הרבה דברים בבבת אחת, כי אז גם כשאתה לא מתכוון להיות נגד הקשר בין דת ומדינה, אתה מצטייר ככזה".

מה עמדתך בנושא חוק הפונדקאות?

"אני לא הייתי הולך לכל כך הרבה שינויים בסוגיות שמעוררות כל כך הרבה אמוציות. למרות שזו זכותם – הם אזרחים, משלמים מיסים, הולכים לצבא. אלו זכויות אדם בסיסיות".

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.