השר-הרב פירון: "לא עליי מוטלת המשימה להכריע מיהי משפחה ומי לא" | כל-מיני

"בהיבט האזרחי, הסוציולוגי, התרבותי, הכלכלי – חד-מיניים הם משפחה לכל דבר. בהיבט הדתי – יש קונפליקט", אמר השר

(עוד בעניין: הרב השר פירון: "זוג חד מיני אינו משפחה")

הרב פירון. תצלום: פייסבוק
הרב פירון. תצלום: פייסבוק

בדף הפייסבוק שלו כתב הרב-השר פירון כך:

התראיינתי לעיתון "בשבע" בנושא המתח הקיים בין דת ומדינה בכל הנוגע לזכויות של הקהילה הגאה.

ניתן לחלוק על הניסוח של דברי, אך עם זאת הוא משקף את המציאות בישראל ואת הקשיים של הקהילה הדתית עם השינויים במבנה המשפחה. כל ימי אני מנסה לבנות גשר בין קבוצות וקהילות שונות, השלב הראשון של הגשר הוא לקבל ולהבין. אני מאמין בלב שלם שיש לאפשר זוגיות לכל אדם! אני מתנצל אם דבריי הובנו שלא כהלכה ופגעו.

* * *

שר החינוך שי פירון אמר הבוקר (ראשון) בתכנית הבוקר של ערוץ 10 כי הוא מתנצל על דבריו מיום חמישי האחרון בהם הוא אמר כי זוגות חד מיניים הם אינם משפחה.

"אני משוכנע בכאב גדול כי ההתבטאות הזו היא אומללה. לא עליי מוטלת המשימה להכריע מיהי משפחה ומי לא", אמר פירון בראיון לתכנית הבוקר של אורלי וילנאי וגיא מרוז. יחד עם זאת הוא הבהיר כי הוא פועל למען הקהילה הומו-לסבית וכי בתקופתו במשרד החינוך נעשו שינויים שמעולם לא נעשו קודם.

 "יש מתח מובנה בין העולם ההלכתי-דתי לבין המקום של חברה ליברלית. כל מה שאמרתי זה שאפשר להתווכח על השאלה האם זו משפחה או לא", הסביר פירון. לדבריו הוא מנסה כבר שנים רבות להוות "גשר" בין העמדה ההלכתית לעמדה הליברלית.

"אני לא מקבל בשום צורה שהיא שמישהו יפסול מישהו אחר אבל זה לא מבטל את המתח הזה", אמר פירון והדגיש כי מי שמגדיר משפחה הם ההורים. כשנשאל האם הוא סבור שזוגות חד מיניים הם משפחה הוא השיב: "זו משפחה לכל דבר בהיבט האזרחי, משפחה בהיבט הסוציולוגי, התרבותי והכלכלי. יחד עם זאת בעולם הדתי צריך לפתור את הבעיה".

"מה שמפריע לי יותר מהכול זה הילדים והמבוגרים שנפגעו ואליהם אני מסתכל בעיניים אומר – אני ממש מתנצל", הוא אמר. פירון הסביר כי יש להתמודד עם ההלכה היהודית ועם עמדותיה בנושא הזה ואמר כי הוא מנהל דיאלוג עם הקהילה ההומו-לסבית כמו שאף איש דת אחר לא מנהל כיום בישראל.

לצפייה בריאיון עם הרב-השר פירון – לחצו כאן

(נענע10, א' בתמוז תשע"ד, 29 ביוני 2014)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.