ד"ר שטבון: "לטפל בהומוסקסואליות כמו בכל מחלה אחרת" | כל-מיני

חבר מועצת עיריית נתניה, ישראל שטבון ("הבית היהודי"), אביו של ח"כ יוני שטבון, נחוש לבטל את מצעד גאווה בעיר: "אף שאני רופא ואני עוסק במדע, בלי לפגוע באותם אנשים, צריך לעזור להם. במקום להגיד שיש בעיה – הפכנו את היוצרות"

(עוד בעניין: 15 המתמודדים ברשימת "הבית היהודי" נדרשים לסוגיית ההומואים הדתיים)

שטבון. תצלום: הפייסבוק הרשמי
שטבון. תצלום: הפייסבוק הרשמי

אם יש אנשים עם בעיות רפואיות או פסיכיאטריות, יש דרכים לטפל בזה כמו בכל מחלה אחרת… גם אם זה קיים בערים אחרות, יש להטות אחרי רבים רק בעניינים חיוביים ולא בגועל נפש כזה". את הדברים אמר ביום רביעי האחרון חבר סיעת "הבית היהודי" במועצת עיריית נתניה, ד"ר ישראל שטבון, בניסיון למנוע את מצעד הגאווה המתוכנן להתקיים בעיר בעוד שבועיים.

שטבון ותומכיו במועצה מבקשים מראש העיר להסיר את האישור שניתן לקיום האירוע, בטענה שהוא "בושה לעיר". לצורך ביטול האירוע, הוא אסף 13 חתימות מחברי מועצה, והוא דורש לקיים כעת ישיבה מיוחדת בנושא.

בשיחה עם "הארץ" המשיך שטבון את דבריו מהישיבה והתבטא בצורה חריפה ביותר. "הקדוש ברוך הוא ברא אותנו גבר ואישה, זכר ונקבה, והתא המשפחתי בנוי בצורה כזאת", הוסיף, "הקדוש ברוך הוא נתן לנו מסגרות מסוימות כדי שאם יהיו לנו דחפים לא נכונים נדחוף אותם הצדה. להפוך את הסטייה המינית לדבר מובן מאליו זה לא נכון וזה מנוגד לערכים של התורה".

עוד אמר שטבון לעיתון כי "אף שאני רופא ואני עוסק במדע, בנושאים כאלה יש לי הדרכה של התלמוד ובתחומים אלה, בלי לפגוע באותם אנשים, צריך לעזור להם. מרוב שמדברים על הנושא הזה בימינו, ומדברים על זה כמובן מאליו, אז מי שהוא כזה הופך להיות בן אדם מכובד ומקבלים אותו. במקום להגיד שיש בעיה – הפכנו את היוצרות"

הוא אמר עוד ש"אין לי שום דבר נגד אותם אנשים. באותה מידה שבה אני כקרדיולוג לא אומר לחולה לב להתגאות בזה שהוא חולה לב, ואני אומר לו בוא נטפל בזה, אז זה אותו דבר במקרה הזה. היום יש לכאורה יותר אנשים מה שנקרא ש'יוצאים מהארון' — זה בגלל שמעודדים את התופעה הזאת. כל המצעדים והאירועים מחזקים את האנשים האלה בכיוון הלא נכון. במקום להדחיק את היצרים האלה ולהביא למצב הטבעי של בני אדם, הם הופכים לאנשים מקובלים בחברה".

בהתייחסו לאירוע הגאווה המתוכנן להתקיים בנתניה, אמר שטבון ל"הארץ" כי "אירוע כזה הוא לא תקין ולא צריך להתקיים. יש לנו מרקם עדין בין דתיים לחילונים, וחבל לקיים אירוע כזה בפרהסיה ולפגוע במרקם. אנחנו במצב קשה ששלושה בנים נמצאים בידיים של טרוריסטים, כל עם ישראל צריך להתאחד, ובמקום לחזק את האחדות הזאת אנחנו רוצים לפגוע במרקם שיש בעיר שלנו? למה עכשיו? החלטה כזו היתה צריכה לעבור דרך המועצה. לא יכול להיות שראש עיר תחליט לבד על שינוי בסטטוס קוו של העיר בלי להתייעץ עם נבחרי הציבור".

עצומה: לפטר את שטבון

הערב פורסמה עצומה הקוראת לפטר את שטבון מתפקידו בבית החולים מאיר בעקבות דבריו. מארגני העצומה כתבו: "כבר יותר מ-40 שנה שהרפואה הפסיכיאטרית קובעת חד-משמעית כי הומוסקסואליוּת אינה הפרעה נפשית. עם זאת, נראה כי למרות שד"ר שטבון הוא מנהל מחלקה בבית חולים מאיר בכפר סבא, הוא עדיין לא מעודכן. יתרה מכך, בשיחה עם עיתון הארץ הדגיש ד"ר שטבון: 'אף שאני רופא ואני עוסק במדע, בנושאים כאלה יש לי הדרכה של התלמוד ובתחומים אלה, בלי לפגוע באותם אנשים, צריך לעזור להם'".

"על בית חולים מאיר לדעת: כאשר הרפואה מתנגשת עם התלמוד – מנהל המחלקה שלכם נוטש את הכשרתו הרפואית לטובת אמונתו הדתית. על הנהלת בית חולים מאיר להשיב: האם הייתם מעסיקים רופא שהשתלח בציבורים שלמים כמו רוסים, אתיופים, נשים, ערבים או מרוקאים? אם כך, נא להשיב: מדוע תמשיכו להעסיק רופא שפגע ברגשותיהם של מאות אלפי לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים שחיים בארץ הזאת?! לאור האמור לעיל, אנו דורשים מבית חולים מאיר לפטר את ד"ר ישראל שטבון מבית החולים, לאלתר!".

גרמן: מזועזעת משטבון, מתעלמת מפירון

שרת הבריאות, יעל גרמן (יש עתיד) הגיבה לדברים בדף הפייסבוק שלה. "אני מזועזעת מדבריו של חבר מועצת העיר נתניה, שטבון. וסבורה כי מקומן של התבטאויות כאלו בימי הביניים. אני מצפה מכל נבחרי הציבור, ובמיוחד מרופאים, להכיר בזכותו של כל אדם לאהוב. ולהבין שזה דבר טבעי לחלוטין".

עוד כתבה גרמן "אלו שחושבים שנטיות מיניות הן מחלה פיזית או נפשית צריכים לפשפש בנפשם פנימה. לכל מי שתהה או התבלבל, אנו ב׳יש עתיד׳ עומדים מאחורי מאבקה של הקהילה הגאה ונמשיך להאבק יחד איתה לשיוויון זכויות מלא. לא נעצור עד אשר אדם יהיה שווה לאדם, ומשפחה למשפחה. כל זאת כחלק ממאבקנו למדינה יהודית, דמוקרטית ושיוויונית".

(gogay,

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.