לינור: "הניסיון לחבוט בפירון עד חורמה מעיד על דיקטטורה מחשבתית במסווה של נאורות" | כל-מיני

העיתונאית עירית לינור מגינה על השר-השר שי פירון

(עוד בעניין: השר-הרב פירון: "לא עליי מוטלת המשימה להכריע מיהי משפחה ומי לא")

תצלום: הפייסבוק הרשמי
תצלום: הפייסבוק הרשמי

עירית לינור מגינה על דברי השר-הרב פירון, וכך כתבה בעמוד הפייסבוק שלה:

הגדרת המשפחה היא תוצר של מסורת ושל הסכמה חברתית רחבה, ובדמוקרטיה כמו שלנו לכל אחד יש זכות להיאבק עליה בזירה הציבורית. זה נושא ראוי לוויכוח, טעון רגשית, ועמוס השלכות חוקיות ומעשיות: התמודדות עם מעמדם וזכויותיהם של בני זוג שאינם הורים ביולוגיים, עם משפחות שיש בהן יותר משני אנשים שמגדירים את עצמם כהורים – אלה שאלות כבדות משקל והן לא מתחילות ונגמרות ברמת הפרט ורצונותיו האישיים.

לכן אימוץ עובר דרך בית משפט, לכן רישום נישואים ולידות הם עניין לערכאות, ולא כל אחד יכול להגיד לפי רצונו ותחושותיו: אני ההורה של הילד הזה. אני אשתו של הגבר הזה. האם התומכים בנישואי בני זוג מאותו מין יסכימו בהכרח לנישואים שיש בהם שלושה אנשים? לפוליגמיה? לאימוץ פרטי בין חברים? אני מניחה שלא. גם הליברל הנלהב ביותר יציב בסופו של דבר גבול רשמי ל"משפחה".

שי פירון, כמו רבים מאזרחי ישראל, שאינם חשוכים ואינם פרימיטיבים, סבור שמשפחה היא גבר, אישה והילדים שהולידו או שאימצו כחוק. הוא לא רשע ולא חשוך, והוא מבין שצריך ואפשר למצוא הגדרות ומסגרות שיתאימו לזוגות חד-מיניים – שבאופן מובהק מקבלים את המודל הזוגי, שהרי גם להם יש העדפה למבנה משפחתי מסוים, כמו לרובנו. הניסיון לחבוט בו עד חורמה מעיד על דיקטטורה מחשבתית במסווה של נאורות. זכותו של כל אזרח – ואפילו חובתו – להשמיע את דעתו באשר לסוג המשפחה שהוא רוצה במדינתו הדמוקרטית.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.