תחקיר BBC: בתי ספר מוסלמיים בבריטניה מטיפים לאנטישמיות ולהריגת הומואים | כל-מיני

יותר מ-5,000 ילדים מוסלמים לומדים ברשת של כ-40 בתי ספר דתיים בבריטניה כי היהודים הם, בין היתר, חזירים וקופים. הילדים לומדים גם כי העונש הראוי על הומוסקסואליות הוא הוצאה להורג * שר החינוך הבריטי: "איננו יכולים להסכים לחומר אנטישמי בבתי ספר באנגליה"

הדרישה להכין רשימה של "יהודים הראויים לגנאי", היתה רק אחת הדרישות שהוגשו לתלמידים מוסלמים, שמשתתפים בשיעורי דת בבריטניה, כך חשף הבי-בי-סי.

בסרט תיעודי ששודר בתוכנית פנורמה הוצגו ילדים רבים, שלומדים רעיונות אנטישמיים והומופוביים מספרי הלימוד שהם מקבלים בבתי הספר המיוחדים האלה, הפועלים, כך נאמר, בהתאם למערכת הלימודים הנהוגה בסעודיה.

לפי הסרט, "בתי ספר בריטיים, חוקים מוסלמיים", ששודר אתמול, יותר מ-5,000 ילדים מוסלמים לומדים ברשת של כ-40 בתי ספר דתיים בבריטניה כי היהודים הם, בין היתר, חזירים וקופים.

הילדים לומדים גם כי העונש הראוי על הומוסקסואליות הוא הוצאה להורג. אחד מהספרים האלה, שנועד לילדים בני 15, מלמד כי לגנבים המפרים את חוקי האיסלאם יכרתו את הידיים בעבירה הראשונה, ויכרתו גם את הרגליים אם ימשיכו לחטוא. בספר נכללים תרשימים המראים את הנקודה המדויקת שבה ייכרתו האיברים האלה.

בתגובה לדיווח של הבי-בי-סי אמר מייקל גוב, שר החינוך הבריטי, כי סעודיה היא מדינה ריבונית וכי "אין לי רצון או שאיפה להתערב בהחלטות שממשלתה מקבלת לגבי חינוך". עם זאת, ציין, "אני מדגיש שאיננו יכולים להסכים לחומר אנטישמי בבתי ספר באנגליה".

שגרירות סעודיה בבריטניה פרסמה הודעה, בה נאמר כי השגרירות אינה תומכת בלימודים אלה.

במקביל הודיע מכון המחקר קוויליאם העוקב אחר האיסלאם הרדיקלי, כי בתי הספר שפועלים בבריטניה בסופי השבוע משתמשים בספרי לימוד ישנים, זאת מאחר שסעודיה כבר שינתה את מערכת הלימודים בממלכה מאז שהחלה לקדם מודרניזציה בלימודי הדת.

"חבל שבתי הספר הסעודיים הפועלים בבריטניה לא מתקדמים. שלטונות סעודיה צריכים להפעיל את השפעתם כדי להבטיח שההטפה לשנאה מטופלת בתקיפות", אמר טלאל רג'אב, דובר הצוות.

שגריר ישראל בבריטניה, רון פרושאור, אמר כי "ממלכה מתעוררת למציאות חדשה. אין מדובר רק בארגונים קיצוניים הפועלים ברחובות. גרורות של קיצוניות הגיעו כבר עד לבתי הספר היסודיים".

(פורסם בהארץ, ט"ז בכסלו תשע"א;  23.11.2010)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.