פרק ז | החצי השני

ובו אודי משתף מה ענה לו דורון וכיצד הגיב אודי כאשר רבקה ניסתה להתחיל עמו

(לקריאת כל הרשומות בבלוג זה לחצו כאן)

החצי השני ירח

דורון כאמור לא היה חכם גדול וגם לא טיפש קטן. התלות הלימודית שלו בי צמחה וגדלה ככל שעלינו במעלה הכיתות, ולכן הוא כנראה הגיב כפי שהגיב להצעה שלי.

עד היום אני לא יודע מה הם נטיותיו האמתיות כי הרגשות שהראה כלפיי הם כנראה לא היו כנים אלא נבעו מתוך הצרכים האחרים שלו. אם תהיתם מה הוא ענה אז באותו לילה – אז תדעו שהוא שיתף פעולה איתי.

היינו שני ילדים שלא יודעים מהחיים שלהם, ולכן גם לא ממש עשינו כלום חוץ מגיפופים הדדיים וניסיונות לנשיקות (מצדי) שנענו בהתחמקות קלה (מצדו). בזכותי הוא סיים את התיכון בתעודת בגרות (והיום הוא אפילו רואה-חשבון! נראה שקצת שׂכל היה לו בכל זאת) ואני שרדתי ומילאתי את הצורך שלי במגע אנושי ובקצת חיבה. כי חוץ מלהיות תלמיד מצטיין הייתי גם מדריך פופולרי בבני עקיבא ושם נפתחה חזית סוערת שבה איבדתי את הידיים ואת הרגליים. כך שה"יחסים" עם דורון עזרו לי לשמור על שפיות דעתי בגיל המשוגע הזה שבו משתוללים ההורמונים וגורמים לאנשים לעשות שטויות.

ממה הוא עזר לי להינצל? ובכן, בתור מדריך בסניף גדול הייתי חלק מצוות הדרכה רחב למדי שהורכב חצי מבנים וחצי מבנות. מדובר על כתריסר בנות איכותיות למדי שלפחות חצי מהן ניסו לצוד את עיניי בכל הזדמנות. העקשנית ביותר הייתה רבקה – המדריכה של ניצנים. היא ניצלה את זה שגרנו באותו רחוב, ובכל פעם ביקשה שאלווה אותה הביתה. עליי לציין שהייתי בן שיחה גרוע ביותר כי פשוט שום דבר ממה שהיא אמרה לא עניין אותי. לאחר כמה חודשים שכאלה, אפילו היא התייאשה והסיטה את תשומת ליבה לארנון, המדריך של מעלות. שם היא נחלה הצלחה רבה יותר. בסניף טענתי שאני צריך להשקיע בלימודים וכך לא חשדו בי יותר מדי. הייתי המדריך היחידי שלא נקשר אפילו קשר רומנטי אחד לשמו, אבל כולם ייחסו את זה לכך שאני "חנון" ולא חיטטו יותר מדי.

כך, בעודי מלהטט בין העולמות השונים, סיימתי את הישיבה התיכונית. היה לי ברור שאמשיך לישיבת הסדר. אך מה שלא היה ברור הייתה השאלה עד מתי אצליח להעמיד פנים ולחיות חיים כפולים. האם חיים אינטנסיביים בקבוצה גדולה של גברים בלי איזון נשי להסחת הדעת (בני עקיבא, מורות, חברות של אחותי) לא יעמידו בפני מעמסה גדולה מדי? ומה יהיה כשאגיע לצבא ואפגוש חילוניים?

על זאת יענה רק הזמן.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.