אני הוא לא רק הוא | משכני אחריך

אריה מסביר שהנטייה המינית היא רק היבט אחד באישיותו וחלק ממנו, אבל לא רק

(לחצו כאן לכל הרשומות בבלוג זה)

אריה

בחברה הדתית שלנו יש הפרדה מגדרית בין בנים לבנות, מסיבה דתית הלכתית ואפילו אמונית. ניסיון לנטרל את המתח המיני, למנות אפוטרופוס לעריות.

בגלל זה נראה לי קצת יותר מסובך להסביר לדתיים את עניין המשיכה לגברים, כי זה ממש הופך את העולם שלהם – יש עזרת נשים עזרת גברים, ומתח מיני קלוש ביניהם. פתאום אתה מנסה לתאר למישהו שהיצר הרע מרקד בתוך עזרת הגברים, עד כדי כך שלפעמים לא נח לך להתפלל שם.

אולי זה לא בגלל המיניות שבדבר, כי בכל זאת לבית כנסת באים להתפלל, אבל איכשהו במניין של הומואים יותר קל לי, כי אף אחד לא מדבר על זה, אבל כולם יודעים, וזה בסדר. יכול להיות שבגלל זה אני פוגש הרבה הומואים דתיים שלא אוהבים להתפלל במניין, ולא מפריע להם אם הם פספסו את תפילת הציבור. אולי בגלל זה בטיול צנוע ללא בנות לא נעים לקפוץ עם כולם לכל בריכת מים שנייה במסלול, וכל פעילות שמיועדת לבנים בלבד נשמעת לך כמו יוזמה של פורום חילוני להומואים בעוד בפועל מדובר דווקא בחבר'ה דתיים.

לי אישית זה לא מפריע כל כך כשאני עם חברים. אני פשוט לא חושב על זה. חבר טוב תיאר שהוא שוכח שהוא הומו בסביבת המשפחה או חברים שלא יודעים עליו. זה לא שזה לא חלק ממני, אבל זה רק היבט אחד באישיות, שגם הוא אני, אבל אני הוא לא רק הוא.

לדתיים אין מקבילה כמו אצל חילונים ביחס לבנות, ואני מתכוון גם לאלו שמרגישים חופשי יחסית עם בנות, כי בנות זה תמיד מתח כזה באוויר. ההפרדה, ההגבלות והאיסורים לא מעלימים את המתח, אלא מעצימים ומשמרים אותו.

לחילונים אין בעיה כל כך עם ידידות, הם גם לא מרגישים שהם פרצו גדר כלשהי, אז מובן להם שיכולה להיות לך חברה מבלי שאתה חושב עליה באופן מיני. ויש לכך יתרונות – אפשר לדבר איתה על רגשות ועוד דברים מוזרים שבנות מבינות יותר מבנים.

יכול להיות שכל ההפרדה המגדרית הזו בחברה הדתית, באופן הקיצוני שלה, לא מפריעה רק לי כי אני הומו ולא מטריד אותי להיות בסביבת בנות, אלא מעידה על משהו עמוק יותר, על מקום שלא רק מגביל את כוחות החיים אלא מנסה לדכא אותם. ואנחנו מפסידים מכך שמערכות היחסים שנוצרות בחברה הן חד ממדיות, פשוט בגלל שלא רוצים להתמודד עם מורכבות.

אבל אולי זה רק אני.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.