משכהו לבית המדרש. האומנם? | משכני אחריך

אריה תוהה אם עצת חז"ל נכונה לו. "אין לי מה למשוך את היצר לבית המדרש, הוא כבר יושב וממתין לי בסבלנות כדי ללמוד איתי בחברותא"

(לחצו כאן לכל הרשומות בבלוג זה)

אריה

לאחר הרשומה הקודמת ברצוני להיכנס הפעם עוד יותר לעולם הדתי, ללב לבו, לבית המדרש הישיבתי.

חז"ל הציעו במסכת קידושין ש"אם פגע בך מנוול זה (היצר הרע והנורא), משכהו לבית המדרש", כלומר אם אתה חש מתח מיני שמטריד אותך, תעביר אותו לבית המדרש, כך תוכל להתמודד איתו במגרש הביתי שלך (מושג מושאל מעולם הכדורגל). במצב כזה נאמר ש"אם אבן הוא, נימוח, ואם ברזל הוא, מתפוצץ". אל תשאלו אותי למה לא הפוך, כי אם מחממים ברזל בדרך כלל הוא נמס, ואבנים בחום מתפוצצות אם מחממים אותן מספיק.

אני לא מרגיש שהעצה הזו עוזרת לי כל כך. אין לי מה למשוך את היצר לבית המדרש, הוא כבר יושב וממתין לי בסבלנות כדי ללמוד איתי בחברותא. ולי לא כל כך נוח שהוא נמצא שם יחד איתי, כי הוא לא נותן לי להתרכז. במקום לשים לב למה שאני לומד, אני יותר חושב על מי שאני לומד עמו בחברותא. והוא גורם לי לתהות האם אני לומד עם מישהו מפני שאני נהנה ללמוד איתו, או שסתם כיף לי להסתכל עליו. בדרך כלל יש קצת מזה וקצת מזה.

כמו שכבר אמרתי, לפעמים עדיף לא לחשוב על זה יותר מדי, זה סתם עושה כאב ראש. אולי הבעיה היא בכלל הסטרייטים שחושבים שאפשר באמת לא לחשוב על זה, להיכנס לבית המדרש ולשכוח מהמיניות. בעיה מוכרת של אלו שחושבים שאם הם יתעלמו מהבעיות שלהם, הבעיות שלהם יתעלמו מהם. וגם אני קצת, עושה את השטות הזו מדי פעם בפעם.

תעצרו שנייה, תחשבו על מה אתם חושבים, ומה אתם חושבים על זה?

עכשיו בואו נהפוך הכול לרגע, בדומה לתרגיל שעשיתי ברשומה הקודמת קודמת, סתם כי זה מעניין. אני פונה כרגע לגברים סטרייטים – נסו להבין מה עובר על ההומו הדוס הממוצע (גם השאר מוזמנים להמשיך לקרוא).

תחשבו לרגע מה היה קורה אילו היו נותנים לכם ללמוד עם בנות. זה לא שעכשיו דעתכם תהיה מוסחת כל רגע, אבל זה בהחלט ישפיע על אופן הלימוד שלכם.

אם תחשבו לרגע בכנות אז מן הסתם תסכימו איתי, ואם לא אז אני מניח שיש לכם תירוץ טוב או סיבה מספיק טובה מדוע לא, בכל אופן אשמח לשמוע אותה.

הזדעזעתם? טוב נו, אם יש לכם חרדה רק מעצם המחשבה על רעיון קצת פורץ גבולות, אז הגעתם לבלוג הלא נכון. יש כאלו שכבר קראו לי רפורמי, זה היה מאוד משעשע האמת, כי אני לא היחיד שהם הדביקו לו את הכינוי הזה, אלא כל מי שלא נראה להם זוכה לתשבחות באותו הסגנון, לא משנה מעמדו ותפקידו התורני.

טוב, אז אחרי שהתגברנו על ההלם הראשוני, יכול להיות שללימוד כזה תהיה השפעה טובה? כיום כשיש בנות שרוצות ללמוד תורה ואפילו גמרא, זה לא נשמע הזוי כל כך. אנחנו לומדים, חלק מהן גם לומדות, אז למה שלא נלמד ביחד?

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתור אדם דתי (סטרייט, חוזר בתשובה) אני כל כך תומך בכם. קשה לי לסבול
  שפנאטים מצהירים שהם הומופובים כאילו בשם הדת ומסרבים להכיר שהדת
  היהודית היא דת של אהבה (דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום) והיא מקבלת
  את כולם, ומי שהוא להט"ב שווה לא פחות גם בדת מסטרייט. בעיני מי שיש לו
  משיכה לגברים עדיף שילמד עם אישה (אולי אפילו לסבית, כדי שהוא לא יסיח את דעתה)
  כדי שהוא יוכל להתרכז יותר, היצר המיני מספיר מקשה שהוא בתוך הראש, ואם
  הוא (במקרה שלי היא) היה יושב לידי לא ממש הייתי מתרכז רוב הזמן.(בעיקר בזמן
  שהמנוול פוגע בי)