הארון האישי של משה ק' | ארונות נפתחים

על הסיבה שעזב את העולם החרדי, על השיחה עם הרב רצון ערוסי, על השיתוף עם אבא, על המחשבה להתנצר, על הביטחון שהוא מקבל מכמוך * משה ק' משתף בסיפור האישי שלו

(לכל הסיפורים האישיים האחרים בבלוג זה – לחצו כאן)

open-locker-boris-suntsov

משה ק', בן 23 מראש העין, סיים 8 שנות לימודים ביסודי ואח"כ עבר לישיבה חרדית בבני ברק, שם למד עד גיל 18. עזב את המסגרת הישיבתית, מגדיר עצמו דתי לייט, חצי מחוץ לארון ("איני הולך לספר לכל אחד סתם ככה. רק אם הוא שואל"), וכרגע נע בין עבודות.

אני והגילוי

הכול התחיל בגן, שם בידיעה תמימה "הפגנתי" חברות יתר בחבריי כשהכול נראה לי ולהם לגיטימי לחלוטין. בעוד תפיסה זו מקננת בי הגעתי לגיל מצוות ושם בפעם הראשונה שמעתי את המילה "הומו". לאחר בירור הבנתי שזו הזהות המינית שלי. חשתי בדידות אכזרית וחשבתי להתאבד.

נשאתי מטען זה גם בישיבה החרדית כשאני אכול מבפנים ביודעי שכל שכן במסגרת החרדית אין להזכיר עניין זה – מה שהוביל ליציאתי מהישיבה אל החיים הפרטיים והחופשיים. אספתי את עצמי בידיים והתחלתי מסע של בנייה אישית על כל המשתמע מכך.

אני והדת

לעתים שנאתי את הקב"ה על זה שאינו עוזר לי, מה שהוביל להרהורי כפירה בדת ורצון לעבור לדת הנוצרית כאות נקמה באלוקים על שנטש אותי ולא הושיט לי עזרה. לא חשבתי על זה שגם הנצרות אוסרת הומוסקסואליות.

כיום, שהמצב טוב אצלי, אני נשאר בדת מרצון. אני לא חושב בכלל שזו סתירה להיות הומו ודתי. אלוקים לא יברא אדם שהוא אנוס ועוד יכפה עליו לדכא אהבתו. לי יש דרכי לימוד משלי בעניין משכב זכר וכדומה.

אני והשיתוף הראשון

השיתוף המשמעותי ביותר היה עם אבי. כשהייתי בגיל 20 הוא התמוטט ופונה לבית חולים. ברגע שהשתחרר כל המשפחה התייצבו בחדרו ואט אט עזבו את המקום עד שמצאתי את עצמי נותר לבדי מול אבי החלוש. הוא שאלני: "מה איתך יא איבני? מה העתיד שלך?" הבנתי שזה הרגע לפרוץ את הסכר, שאלתי: "אבא, אפשר לשתף אותך במשהו, ואתה מבטיח להיות סבלני"? משנעניתי בחיוב לחשתי: "אבא, אני הומו, נמשך לגברים מאז שאני מכיר את עצמי". הלה שתק ולאחר כמה שניות ביקש ממני שאתקרב אליו ואז חיבקני וביקש ממני שאהיה שלם עם מה שאני עם הצלחה כלכלית. הקשר איתו לא התרופף במאום. מדי פעם בפעם הוא מתעניין בחיי הפרטיים עם עצות מחכימות.

אני והחברים, קהילה ומקום העבודה

בעבודה סיפרתי לאחת העובדות, אישה לבבית שאהבה אותי מאוד, היא חיבקה אותי חזק ואמרה לי: "משה, צריכים לחטוף אותך יא נסיך, אילו לא היית הומו הייתי מתחתנת איתך עכשיו".

אני והמשפחה

כל משפחתי יודעת החל מגיל 20. אמי הגיבה בהלם טוטלי, בפרט לאור העובדה שהייתי חרדי. אחי השלישי חטף שוק, אחי הבכור נהיה חולה במשך יומיים, אחי השני בכה וביקש מהרב רצון ערוסי שישוחח עמי בפרטיות. אחיי הקטנים קיבלו את זה בתמימות מתוקה, ואחותי היחידה שקטנה ממני בשנה צחקה.

אחיי הגדולים לא משוחחים איתי על הנושא, מה שמכאיב לי מאוד. עם אחי הקטן יש לי שיחות ארוכות ומעודדות על הנושא.

שאלה מוזרה נשאלה בתדירות: "אבל אתה היית חרדי, איך זה שהיית גם הומו?"

אני והרבנים

כאמור, ביוזמת אחי השני הוזמנתי ללשכתו של הרב רצון ערוסי. הרב שוחח איתי בעניין ההיררכיה שמוכרח להתקיים בעולם, הזכיר את האיסור מהתורה והמליץ בחום על טיפול פסיכולוגי. הוא גם ציין שהוא מבין כאלה שנפלו מדי פעם במשכב זכור.

אני והטיפול

לא הלכתי לשום טיפול, כי אני שלם עם מה שאני.

אני ונשים

לא נמשך לנשים בכלל. היו פעמים שמרוב קיצוניות הייתי נמנע מלנשק את אמי בערב שבת.

פעם יצאתי לדייט עם בחורה שהתלהבה ממני מאוד. כיוון שראיתי את ההתרגשות הלא פוסקת שלה ממני, גיליתי לה שאני הומו והסכמתי להיפגש כי אנשים לחצו עליי יתר על המידה. מובן שהיא התאכזבה אך הבינה.

אני וכמוך

לכמוך נחשפתי דרך ידיד טוב שלי. המפגש הראשון שלי בכמוך הותיר בי חותם עצום. עצם הידיעה שיש עוד עשרות כאלה שהם איתך באותה סירה, ועצם האהבה שקיבלתי שם מהחברים, גרמו לי לתחושת ביטחון וקבלה.

אני והאושר

אני מאושר מעצם העובדה שהצלחתי לגבש לעצמי את הזהות המינית ולצאת מהארון נגד כל הקשיים ולהיות אני!!! איני מאושר מזה שאני לבד ללא אהבה, ללא הצלחה כלכלית, ועם משקעים מהעבר שתוקפים אותי לכדי דיכאון ובכי.

אני בעוד 10 שנים

אני רואה את עצמי מעוגן בבן זוג מושלם, עם בן (דניאל) ובת (רבקה) יפהפיים. חיים בבית מקסים ושקט. נשענים על כר כלכלי נרחב שנותן לנו לחיות בשלווה ונחת.

רוצים גם אתם להתראיין למדור?

שלחו לנו דוא"ל: kamoha.or@gmail.com

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.