אריה מחפש תשובה | משכני אחריך

אז להישאר דתי או לעזוב? למה לי להישאר במקום שבו אין פתרון? מה הקב"ה רוצה ממני? * אריה שואל שאלות בלי תשובות. בינתיים

(לחצו כאן לכל הרשומות בבלוג זה)

אריה

אז בשביל מה צריך דת? רק כדי להגיד שזה מותר וזה אסור? או גם בשביל להגדיר אנשים על פי המעשים שלהם?

זה צדיק, זה רשע. למה אני צריך להכניס את עצמי לכל זה?

אני גם מנסה לשמוע מה ה' אומר לי. נראה לי שאם נצליח להקשיב לו יותר, נוכל למצוא דרך. אמנם לא פתרון מידי כי לא קיים אחד כזה, אבל זה עדיף על פני לנסות כל הזמן לחשוב מה טוב לי ומה רע לי.

הלכה היא דבר חשוב, אבל רק בגלות לקב"ה אין אלא ד' אמות של הלכה. כיום יש לו קצת יותר מזה, יש חברה ישראלית שחיה בארץ וההתנהלות שלה כאן היא סיפור ההמשך של התנ"ך.

לא, לא הייתה לי התגלות ולא שמעתי את קול ה' מדבר מתוך האש. השלב הזה בהיסטוריה שלנו לא יחזור על עצמו בזמן הקרוב, אבל אני יכול לדמיין מה הוא היה אומר.

"אלוהים": תעשה קצת מה שבא לך, תלך אחרי מה שמרגיש לך נכון. אל תחפש כל הזמן הצדקות ותחשוב שאתה בסדר. מותר לך לעשות טעויות, אתה בן אדם, נכון שהייתי רוצה שתהיה דומה לי, אבל אתה עדיין צריך להיות אתה.

צריך לעשות דברים גם לפי הרגש, דברים שההרגשה עמם נכונה, ואני לא מתכוון לעשות דברים שנעים לי וכיף לי, למרות שגם זה לא בהכרח רע. אם נחשוב כל הזמן, האם זה מה שה' רוצה ממני, או שאולי הוא לא רוצה שאעשה את זה? בסוף נישאר עם שאלות ללא תשובות.

יש מסגרת, אבל גם למי שאין בעיה עם גבולות מסוימים של ההלכה, כמו משיכה לגברים, זו רק מסגרת. התוכן שאתה יוצק אליה היא אתה, מה שטוב לך, מה שמתאים לך, הדרך שלך בעבודת ה' ובחיים.

נכון שבמהלך החיפוש אתה עלול לפרוץ קצת את המסגרת, ולפעמים מה שטוב לך נמצא על הגבול או אולי אפילו קצת מחוץ למסגרת. במקרים כאלו הכי טוב הוא להגדיר לעצמך גבולות זמניים, שאם לא כן תישאר ללא גבול בכלל.

בעולם החילוני זה נקרא להתנסות, בעולם הדתי יש משפט ממסכת גיטין שאומר דבר דומה, "אין אדם עומד על דברי תורה אלא אם כן נכשל בהם תחילה" (מג ע"א). ככה שאולי באמת אני אהיה פחות דתי, אבל לפי זה יוצא שאני יותר תורני אולי.

לזרום זה לא ממש הקטע שלי, אבל בית המדרש לא מציע פתרונות למצב שלי. מבחינה הלכתית טהורה אסור לי לחיות עם גבר ואני לא ממש יכול להתנסות עם אישה.

ואולי קל יותר להאשים את העולם הדתי, הרי מה באמת מונע ממני לעשות מה שאני רוצה? מה שבטוח הוא שאני רוצה לנסות ליישם את הרעיונות שלי, אם כי עדיין מבאס אותי שכדי לעשות את הדבר הנכון, אני צריך להיות פחות דתי. ואולי זה לא נורא כל כך?

יש כאלה שימליצו לי לא לעזוב, לא לבחור בדרך שאין ממנה חזרה. פעם הייתי מסכים איתם, גם אני חשבתי שאני מגזים. אבל מה אתם הייתם עושים, אם במקום שאתם נמצאים בו עכשיו, אין פתרון למצב שלכם, וגם לא יהיה? הרי מדובר בעולם שבחרתי להיות חלק ממנו בגלל כל הדברים היפים שיש בו (כזכור, אני חוזר בתשובה). איך יכול להיות שדווקא לי, שכל כך רוצה להיות חלק ממנו, אין בו מקום?

מי שבאמת הקשיב לי, ומי שקרא גם בין השורות, מבין שאני לא עוזב. בדיוק להפך, אני חוזר, או מנסה לחזור. בעיקר לקראת ראש החודש הקרוב, חודש של חזרה.

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. להלכה אין פתרון להומוסקסואלים שלא הצליחו לשנות את נטייתם המינית.
  אילו אפשרויות כבר נותרו בפני אדם שכזה? :
  1) לחיות עם גבר אחר? אסור לפי ההלכה. 2) לחיות עם אישה ? לא אידיאלי במיוחד…
  הכמיהה ליחסים חד מיניים תמיד תבער בתוכו.
  כלל לא ברור אם זוגיות שכזו יכולה ליצור שלום-בית.
  ובכלל… מה יעשה זוג שכזה אחרי שילדיו יעזבו את הבית? הזוג יתגרש?? אפשר בכלל להתאהב במישהי שאינך נמשך אליה?
  3) לא לחיות בשום זוגיות שהיא. להשאר בודד עד המוות, ולהלחם כל החיים ביצר המין, שכן אפילו אוננות נאסרה בהלכה.
  =====================================================
  בקיצור, בהלכה אין פתרון לחיים מאושרים. לא עבורנו. צדק מי שאמר שלהיות הומו דתי זה כל יום למות קצת מבפנים.
  אם יש אלוהים, הוא לא נמצא בפסיקות ההלכה.
  הוא נמצא בהר-הבית, בעם ישראל ובטבע.
  אמנם אני מגנה את ההפקרות והזנות החוגגת בעולם הלהט"בי הגאה חסר הערכים, אבל אני מגנה גם את הרמייה העצמית והמלחמה הבלתי מתפשרת בנפש האדם, שההלכה יוצרת בחברה שלנו.
  אני לא מרגיש יהודי יותר או מאמין יותר כשאני בוחר לציית להלכה. אני מרגיש שאני מרמה את עצמי יותר, כי אני פועל נגד הטבע האנושי שבי, ומתרץ זאת בהנחה שפעם חיו לפניי אנשים שיודעים יותר טוב ממני מה אלוהים מצפה ממני.
  ואם להיות הומו דתי זה כל יום למות קצת מבפנים, אז כנראה שההלכה אינה מה שאלוהים באמת מצפה ממני.

  השאלות האמיתיות שאתה צריך לשאול את עצמך, אריה, הן:
  במה אתה באמת מאמין?? ובשביל מה אתה חי??
  אתה חי לפי מה שההלכה דורשת ממך?
  או שאתה חי לפי מה שאלוהים מצפה ממך?