משרד הבריאות מבהיר: "אנו לא נגד טיפול פסיכולוגי להומואים" | כל-מיני

ימימה גולדברג, הפסיכולוגית הארצית והממונה על רישוי פסיכולוגים במשרד הבריאות מסבירה כי אזהרת משרד הבריאות עוסקת רק בטיפול שיש בו שטיפת מוח. האזינו לדברים

abc

ימימה גולדברג, הפסיכולוגית הארצית והממונה על רישוי פסיכולוגים במשרד הבריאות, התראיינה היום (יום שני) בתכנית הרדיו של גיא זוהר, ובשיחה עם יו"ר עמותת כמוך הבהירה למה הכוונה באזהרה שפרסם משרד הבריאות תחת הכותרת "משרד הבריאות מזהיר את הציבור מפני טיפולי המרה לשינוי נטייה מינית".

גולדברג הבהירה כי "אנחנו לא אוסרים ללכת לטיפול, חלילה וחס. להפך, טיפול הוא חיוני. אנו מתנגדים לטיפול שייעשה בדרך לא מקצועית ולא הולמת תוך שימוש בשיטות לא מקצועיות. טיפול צריך לאפשר למטופל למצוא את המענה לבעיות האישיות שלו, ולא מענה לבעיות של הסביבה שרוצה שיפעל בהתאם לנורמות הסביבתיות. אם אדם פונה לטיפול, ורוצה לקבל את הטיפול ונהנה מהטיפול – זכותו המלאה. אנו לא רוצים שאנשים שמתלבטים, רוצים לפרוס את ההתלבטות שלהם בפני המטפל ולא יכוונו למקום מסוים […] ולא לאפשר לאדם לפעול לפי הנטיות שלו והרצון שלו אלא להפנות אותו ולכוון אותו לנטייה בניגוד למקום שהוא רוצה. אנו נגד שטיפות מוח".

היא חידדה והבהירה כי "הבעיה היא טיפולי המרה ולא טיפולים בכלל", ובמענה לשאלה מה הכוונה טיפול המרה אמרה "אם מאפשרים לך בטיפול ללכת בכיוון שלך – זאת לא המרה. אבל אם אתה בא ואומר אני מתלבט, ואומרים לך אל תתלבט, יש דרך אחרת יחידה וזאת הדרך ההטרוסקסואלית ואנו נשכנע אותך שזו הדרך המועדפת – זה טיפול המרה".

האזינו לריאיון המלא:

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.