הרב רונן לוביץ – רב מושב ניר עציון ומרבני בית הלל | רבנים שתומכים בכמוך

"אני רואה ב'כמוך' ארגון חשוב ורב-ערך. אין לי ספק שכמוך תורם תרומה רבה לחבריו מבחינת העצמתם האישית ומבחינת עולמם החברתי. יש להניח שאלמלא קיומו של כמוך היו הומוסקסואלים דתיים רבים עושים את דרכם אל המועדונים החילוניים, וזונחים את עולם התורה ומצוותיה"

הרב לוביץ

הרב רונן לוביץ – רב מושב ניר עציון ומרבני בית הלל

לרגל מלאת שנתיים לעמותת "כמוך" אני שמח להוסיף את ברכתי לפעילים בו ולחבריו. מתוך התרשמות מפעילויות הקבוצה ומתכניהן, ועל בסיס הבנתי את מניעי מייסדיו ואופי דרכם, אני רואה ב'כמוך' ארגון חשוב ורב-ערך. דומני שניתן להגדיר את חשיבותו של הארגון בשני מישורים, בעזרת המושגים שטבע הרב י"ד סולוביצ'יק בספרו 'איש האמונה': ברית גורל וברית ייעוד.

מבחינת ברית הגורל כמוך מאגד אנשים רבים שחווים גורל משותף, גורל האוצר בחובו בעיות לא קלות ואתגרים מורכבים. בעיות ואתגרים אלה עלולים ליצור
מועקות נפשיות ולעצב חוויה של בדידות ותחושת תלישות חברתית. התארגנות שבה  "איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק" היא בוודאי רבת ערך עבור כל אחד
מחברי "כמוך".

אין לי ספק ש"כמוך" תורם תרומה רבה לחבריו מבחינת העצמתם האישית ומבחינת עולמם החברתי. כל פעילות חברתית, תרבותית ורוחנית של כמוך מקבלת מבחינה זו ערך מוסף גדול, שכן עצם הקשר של החברים עם הדומים להם אשר יכולים להבין לליבם, ולנהל שיח גלוי ומשמעותי היא חשובה ביותר. פעילויות שבמועדונים מסוימים הם בבחינת מותרות ובילוי שגרתי של שעת פנאי, ב"כמוך" הן בבחינת צורך קיומי חיוני.

מעבר לשותפות הגורל, נועדה ל"כמוך" גם ברית ייעוד. הייעוד מתבטא בחיזוקם של הומוסקסואלים דתיים להמשיך בדרך של תורה ומצוות, חרף נטייתם המינית. יש להניח שאלמלא קיומו של "כמוך" היו הומוסקסואלים דתיים רבים עושים את דרכם אל המועדונים החילוניים, וזונחים את עולם התורה ומצוותיה. הרצון להתארגן במסגרת של אנשים דתיים וקרובים למסורת משקף חיבור אמיתי לתורה ולעולם הדתי חרף הקשיים המיוחדים שמעצימים את הניסיונות בהם על החברים לעמוד.

אכן, חשוב בעיניי שחברי "כמוך" ישימו דגש על תכנים יהודיים ויקדמו דרכים להגשמת עבודת ה' בתוך המצב המאתגר בו הם מצויים. אני מתרשם שאתם אכן משתדלים ללכת בכיוון זה, ולא באתי אלא לחזק את ידכם. מי ייתן ותשכילו לממש משימה זו כמו גם את שאר מטרות הארגון, ותקיימו את דברי רמח"ל בספרו מסילת ישרים פרק יא: "'ואהבת לרעך כמוך' – כמוך, בלי שום הפרש, בלי חילוקים, בלי תחבולות ומזימות, כמוך ממש!"

בברכה נאמנה,

רונן לוביץ

 

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.