הרב אבי גיסר – ראש מנהל החינוך הדתי ורב היישוב עפרה | רבנים שתומכים בכמוך

"יהי רצון שמפעלכם זה יביא ליתר קירוב והבנה ויאיר לכם אור גדול גם בשעות של אפילה קשה"

הרב אבי גיסר

הרב אבי גיסר – ראש מנהל החינוך הדתי ורב היישוב עפרה

לכבוד

חברי ארגון "כמוך"

המציינים את יום הקמת הארגון

שלום וברכה

שינויים ותמורות מעצבים תדיר את חיינו ואת יחסנו לתופעות עולמיות ולמצבים חברתיים שונים. אין ספק שסוגיית היחס האישי החברתי וכן הגישה ההלכתית בסוגיית הנטיות המיניות עוברת גם היא שינוי ותמורה.

מעֶמדה מתנכרת ושיפוטית מאוד שאפיינה את דרכנו בעבר, דרך שעוצבה ע"י פחד וחוסר היכרות, באנו לידי גישה  זהירה יותר ומודעת יותר.

למדנו שכשם שאי אפשר לדון את העולם ברוב הסוגיות העכשוויות אך ורק בשחור/לבן מתוך שיפוט מרוחק, כך גם אי אפשר לדון את התחום המיני, הכול כך סבוך בימינו, באופן שטחי. ההיכרות המעמיקה עם אנשים ונשים, שיראתם קודמת לנטייתם, שרגישותם וכאבם הוא אמיתי ונוקב עד דמעות, יצרה ויוצרת אצל רבנים רבים כמו גם אצל הצבור הרחב גישה בוגרת ושקולה הרבה יותר. למדנו לדעת כי אין כאן פריקת עול או נוחות גרידא, למדנו להכיר את הכאב הכרוך בשונות ובצורך להסתיר ולהשתנות, למדנו להבין את עוצמת הייסורים והדילמות שאינן ניתנות לשינוי גם במקום שיש רצון חזק לשינוי.

אנו מעמיקים יותר באמירתו הנוקבת כל כך של מנשה מלך יהודה אשר לימד הלכה את רב אשי בחלומו ואמר לו כך: "אי הוות התם הוות נקטינא בשיפולי גלימא ורהטת אבתראי (סנהדרין קב')", פירוש: אילו היית חי בדורנו והיית מכיר ומודע לאותו דחף בלתי נשלט ולאותו הוויה נפשית שהייתה שולטת בנו היית גם אתה רץ ללא שהיות אחרי ע"ז שלנו". לאחר אותה התגלות פתח רב אשי את שיעורו למחר ואמר: "נדון היום באנשים גדולים".

אנו לומדים כיום להעריך את אישיותם של אנשים יקרים החפצים בכל מאודם להיות מובנים ומוערכים אף שהם מודעים לקשיים הרבים שבפניהם הם ניצבים בדרך התורה ובדרך שמירת המצוות שהיא דרך שיקרה להם מאוד.

את הלימוד הזה למדנו גם בזכות ארגון "כמוך", חבריו ומנהליו.

יהי רצון שמפעלכם זה יביא ליתר קירוב והבנה ויאיר לכם אור גדול גם בשעות של אפילה קשה.

בברכה

הרב אבי גיסר

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.