פרופ' טוביה פרי – פסיכולוג קליני; המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן | רבנים שתומכים בכמוך

"אני מבקש לברך את חברי הארגון בהמשך פעילות ברוכה ומוצלחת. ארגון כמוך מנסה לסייע גם בחיפוש פתרונות ואפשרויות בתוך המסגרת ההלכתית ובתוך המסגרת הקהילתית הדתית לאנשים הנמשכים לבני מינם"

פרופ' פרי

פרופ' טוביה פרי – פסיכולוג קליני; המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן

לכבוד

כמוך – ארגון הומואים דתיים אורתודוקסים

שלום רב,

במלאת שנתיים להקמת ארגון כמוך אני מבקש להצטרף למברכים ולמעודדים של הארגון ושל פעילותו.

הקיום של ארגון כמוך המנסה להתמודד מתוך יראת שמים אמיתית עם המציאות הקשה והסבוכה של אנשים אשר נמשכים לבני מינם היא חשובה ביותר.

היא חשובה במתן הכרה בסבלם ובהתמודדותם הקשה והמורכבת של אנשים בקבוצה משמעותית באוכלוסיה ובהסרת מחסום ההסתרה והבדידות הקשה ממנה סובלים הומוסקסואלים רבים. הכרה זו אינה מובנת מאליה והיא צריכה תמיכה וחיזוק בתוך חברה אשר פעמים רבות תחת הכיסוי של דאגה לכבוד שמים חושפת רגשות הומופוביים קשים ואלימים.

הכרה זו מאפשרת לצעירים ולא רק לצעירים, להתמודד בעיניים פקוחות עם קשייהם מבלי לוותר על עולמם הדתי המהווה חלק מהותי ומרכזי באישיותם. היא מאפשרת גם את המפגש והשיח עם אנשים נוספים המתמודדים עם קשיים דומים ומקלה על הבדידות והסבל שהיא פעמים רבות מנת חלקם שנים רבות. היא מאפשרת גם העלאה ובחינה של רעיונות חדשים ומקוריים להתמודדות זו.

ארגון כמוך מנסה לסייע גם בחיפוש פתרונות ואפשרויות בתוך המסגרת ההלכתית ובתוך המסגרת הקהילתית הדתית לאנשים הנמשכים לבני מינם.

פעילות זו היא חיונית ופעמים לא מעטות נוגעת בדיני נפשות באופן ממשי.

הקהילה הדתית אינה יכולה להימלט מהתמודדות זו והיא צריכה להמשיך ולחפש בכנות דרכים למצוא מקום לכל אדם בתוכה. כאיש מקצוע הפוגש הומוסקסואלים דתיים המתמודדים עם קשייהם אני יכול להעיד על התמיכה הרבה והחיזוק הנפשי שהם מקבלים מקיומו של ארגון כזה.

אני מבקש לברך את חברי הארגון בהמשך פעילות ברוכה ומוצלחת.

בברכה,

פרופ' טוביה פרי

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.