מחקר: איזה אתר כותב יותר על הומואים דתיים – כיפה, ערוץ 7 או סרוגים? | העולם האקדמי

מהי מידת סיקור הומוסקסואליים באתרי החדשות "סרוגים", "כיפה" ו"ערוץ 7" ומהי השקפת העולם שבאה לידי ביטוי בסיקור זה? * לפניכם עבודה סמינריונית שהוגשה באונ' אריאל, ובה התראיינו עורך "כיפה", עורך ערוץ 7 ועורך אתר כמוך * המחקר בפרסום פומבי ראשון באתר כמוך

אינטרנט מחשב רשתלפניכם העבודה הסמינריונית של עדי יוסף -"סיקור נושא ההומוסקסואליות בקרב אתרים המזוהים עם המגזר הדתי לאומי", אונ' אריאל, הוגשה בתשרי תשע"ה (ספטמבר 2014), העבודה הוכנה בהדרכת ד"ר רפי מן. אתר כמוך נותן לעבודה פרסום פומבי ראשון.

שאלת המחקר:

מה היא מידת סיקור הומוסקסואליים באתרי החדשות "סרוגים", "כיפה" ו"ערוץ 7" המזוהים עם המגזר הדתי-לאומי ומה היא השקפת העולם שבאה לידי ביטוי בסיקור זה?

נקודות עיקריות שנבדקו במחקר:

המחקר כולל ניתוח ראיונות עומק עם מרואיינים המגדירים עצמם הומוסקסואליים -דתיים (כולל ריאיון עם עורך אתר עמותת "כמוך"). בין השאר נשאלו המרואיינים לגבי השינוי שחל במידת סיקור הנושא באתרים המגזריים בשנים האחרונות והאם קיים שינוי כזה, אילו מבין שלושת האתרים מפרסם יותר תכנים העוסקים בו, אילו מבין האתרים מקדם אג'נדה חיובית יותר.

עוד כולל המחקר ניתוח ראיונות עומק עם עורכי האתרים עוזי ברוך (ערוץ 7) וחנן גרינווד (כיפה). בין השאר נשאלו העורכים על מידת הישענות תכני האתר שהם עורכים על ההלכה היהודית, האם האתר מקדם ערכים של שוויון וחופש בחירה, האם ברמה האישית הם מאמינים שיש צורך לחשוף את ציבור הגולשים באתרים לנושא זה כיוון שהוא קיים ועומד על הפרק או שחשיפה כזו נתפסת בדעתם כמתן לגיטימציה להרחבת התופעה, וכן נשאלו האם לדעתם לאתר יש להם אחריות כלפי קהל הגולשים ומהי גישת האתר שאותו הם עורכים בכל הקשור לסיקור הסוגיה ההומוסקסואלית.

לפניכם המחקר המלא:

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.