קליפורניה: חקירה פדרלית בעניין התאבדותו של נער הומו | הומופוביה

סת' וולש נפטר תשעה ימים לאחר שתלה את עצמו בחצר ביתו בחודש ספטמבר האחרון. משפחתו סיפרה, כי הוא סבל במשך שנים מהצקות ומהתעללות בבתי הספר על רקע היותו הומו * כאן גם תצפו באמו המקריאה בכאב רב את מכתב ההתאבדות שלו

נציגים רשמיים של מערכת החינוך הפדראלית בארה"ב חוקרים את התאבדותו של נער בן 13 ממדינת קליפורניה, אשר התאבד לאחר שספג התעללות הומופובית. סת' וולש נפטר תשעה ימים לאחר שתלה את עצמו בחצר ביתו בחודש ספטמבר האחרון. משפחתו סיפרה, כי הוא סבל במשך שנים מהצקות ומהתעללות בבתי הספר על רקע היותו הומו. בשבוע שעבר האשימה אימו את בית הספר בהתעלמות מהפצרותיה להילחם באלימות. לדבריה הציונים של בנה ירדו ואף ציינה כי גם כמה מורים לקחו חלק בהצקות.

דובר שר החינוך אישר אתמול, כי נציגים רישמיים מטעם מערכת החינוך הפדראלית חוקרים כיצד התמודד בית הספר עם המקרה. הגב' וולש היא אשר פנתה למשרד החינוך בבקשה לפתוח בחקירה, עוד טרם מותו של בנה, שעה שהוא שוהה בבית החולים מחוסר הכרה. לדבריה אותם נציגים שהו בבית הספר והם ראיינו מורים, אנשי מנהלה ותלמידים.

לציין, כי בחודש אוקטובר המחלקה לזכויות האזרח במשרד החינוך מסרה לבתי הספר המחוזיים שעליהם לנקוט בצעדים לרמוס כל ביטוי של אלימות הומופובית. מקרה זה מצטרף לעוד 11 מקרים ידועים של בני נוער שנטלו את חייהם לאחר שסבלו מהתעללות הומופובית.

לצפייה: אמו של סת' וולש מקריאה את מכתב ההתאבדות שלו

(אתר הבנ"ה, י"ז בטבת תשע"א, 24 בדצמבר 2010)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.