סיכום מפגש אב 2 תשע"ה: הרצאה בנושא "חזון הצמחונות והשלום" – על צמחונות, טבעונות ויהדות | אירועים ומפגשים

ארי: "הנושא בערב היה מדהים. אני חושב שהרב הראל היה על הכיפאק" * מעוז: "שמחתי לפגוש אנשים חדשים וגם את אלו שלא פגשתי מזה זמן רב" * שני סיכומים של ההרצאה שעסקה בנושא הצמחוני-טבעוני-יהודי מן הזווית ההלכתית, המוסרית והבריאותית

הרב ארלה הראל
הרב ארלה הראל

הסיכום של מעוז

הגעתי אל המפגש אחרי היעדרות ממושכת, בעיקר בשל הנושא שבו יש לי עניין אישי.

שמחתי לפגוש בו אנשים חדשים וגם את אלו שלא פגשתי מזה זמן רב.

באופן מפתיע מבחינתי, החליט הרב הראל להקדים להרצאה שיחה בענייני דיומא – אירוע הדקירה במצעד בירושלים והתגובות הציבוריות בעקבותיו.

יש מי שניסו למצוא את החיובי במצעדים ולטעון שבלי צעדים פרובוקטיביים לא הייתה מודעות ובעקבות זאת השגת זכויות לקהילת הלהטבא"ק. את דעתי הבעתי גם אני שמרב הזכויות הוקנו לקהילה דווקא מתוך מאבק סולידי ומעונב על ידי פעילות פרלמנטרית ופסיקות בג"ץ שלא היו תלויות במצעדים, ובטח לא בכמה מכרכרים בתחתונים על משאית. האם המצעד התל אביבי לא מנפח את התדמית הלהטבא"קית למשהו שאינו מייצג את ההומו המצוי? בכל מקרה ניכר שהתוקף אינו אדם סביר ובכל מקרה יחס הומופובי אין לו מקום ולו רק מטעם של הלבנת פנים כשפיכות דמים.

לגבי נושא הצמחונות ניסה הרב להעביר מצגת אבל היה כ"כ בקיא שהסתדר בלי מקרן 🙂 ממה שהביא הרב הבנתי שאמנם מותר לאכול בשר, ואולם כדאי לזכור שלא מדובר במעשה שכולו טוב. מי שיצמצם בכמות הבשר או יצמצמם במידת הסבל שנגרם לחיות (בשר אורגני) – עדיף.

כמה מקהלנו הקדוש הזדעקו כיצד צער בעלי חיים (בעתת החיה, הרחקת הוולד מאמו מרגע לידתו ועוד) לא פוסל את הבשר מלהיחשב כשר, וקיבלנו כמה תשובות שהסבירו לנו איך דברים עובדים באמת בעידן הנוכחי – בעלמא דשיקרא.

לאחר הפגישה נאלצנו לחזור כל אחד אל עיסוקיי יום השישי שלו.

נקווה שתל אביב תציע לנו יותר מחסדיה במפגש הבא.

מעוז

הרב ארלה הראל
הרב ארלה הראל

הסכום של ארי

היה מפגש נהדר הערב. סחתין לכל מי שהגיע.

הנושא בערב היה מדהים. אני חושב שהרב הראל היה על הכיפאק ולא מתלהם. הערב היה בפרופורציות סבירות ונעימות.

מה שעשה לי את הערב היה דווקא הדיון הקבוצתי על אירועי השבוע האחרון. הרב הראל בחוכמתו פתח את זה לדיון בינינו. בעיניי זה מאוד חשוב שהייתה לנו האפשרות לדבר ולשמוע ולהכיל את מה שקרה. זה נושא לא פשוט וחשוב לעשות בו סדר ולדון בו.

זה לא שזה היה כיף, אלא פשוט הבנתי כמה היה חשוב לדבר על זה.

ארי

—-

טבעונות

מה דעת התורה על צמחונות? האם היא בעד טבעונות? האם הבשר היום כשר באמת או שבשל צער בעלי חיים הכרוך בו הוא אינו יכול להיות כשר באמת? האם חזון אחרית הימים הוא שלא נאכל בשר? על כך ועוד, בתוספת תמונות וקטעי וידאו להמחשה, בהרצאה ששמענו מאת הנטורופת הרב ארלה הראל. ההרצאה עסקה בנושא מן הזווית ההלכתית, המוסרית והבריאותית.

המפגש היה בתאריך כ"א באב תשע"ה, 6 באוגוסט 2015, בירושלים.

פרטים על המיקום נשלחו רק למי שחבר ברשימת התפוצה שלנו. רוצים להצטרף לרשימה? צרו עמנו קשר: kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש למפגש – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.