סיכום השנה הרביעית של כמוך | כל-מיני

קיבלנו חשיפה בזמן צפיית שיא בחדשות 2, הבאנו סיפורים בלעדיים, שדרגנו את האתר ויש בו המון תוכן מקורי, הוספנו כותבים לבלוגים (אישה נשואה להומו; הומו חרדי; משורר; תלמיד ישיבה), עברנו את 1000 לוחצי "אהבתי" בפייסבוק, הגיעו יותר אנשים למפגשים, ואנו נשמח לתרומות מכם כדי להמשיך את העשייה הגדושה. וגם: איך ספיידרמן קשור לכל זה

תוכן עניינים:

האתר

האתר במתכונת חדשה
תוכן מקורי
בלוגים חדשים
מדור חדש
פכּים קטנים
התאמה לטלפון חכם
חשיפות ודברים בלעדיים

הפייסבוק

הפייסבוק הרשמי של כמוך
אירוח אישים בפייסבוק

מיזמי כמוך

קרן סבסוד טיפולים פסיכולוגיים
מיזם השידוכים בין הומואים ללסביות

ניהול העמותה

חברות בעמותה
דוח הכנסות והוצאות
חברי ועד
גיוס תרומות

המפגשים והפעילויות

מפגשים חודשיים בכל הארץ (כולל בדרום)
יותר משתתפים במפגשים
המפגשים שהיו
המפגשים שיהיו
טיולי כמוך
שבתות כמוך

נראוּת תקשורתית

תרומות

אחרית דבר

* * *

50th_meeting_facebookהופ הופ טרללה גדלנו בשנה.
עמותת כמוך מציינת 4 שנים של עשייה, פעילויות, מיזמים, מפגשים, חברים. אנו גם מציינים את המפגש ה-50 של כמוך!

האתר

גם השנה אתר כמוך הוא האתר היחיד שפונה להומואים דתיים אורתודוקסים והמתעדכן בכל יום, לעתים כמה פעמים ביום.

האתר במתכונת חדשה

האתר הישן
האתר הישן

לאחר כ-4 שנים, השקנו במרחשוון האחרון את אתר כמוך במתכונת חדשה.האתר החדש שונה גם בעיצובו הנוח והידידותי יותר וגם במבנהו התוכני: בחרנו לפשט את המדורים ולחדד את התוכן שלהם; הסרנו את העמודה הימנית שהייתה באתר הישן כך שהאתר החדש לא יהיה עמוס אלא מאוורר יותר, שינינו את הגופן לכתב נעים יותר וגדול יותר.

תודה גדולה למתכנתת לאה כהן שניצחה ביד רמה ועדינה על כל השדרוג.

תוכן מקורי

באתר החדש השלמנו את המהלך להפוך את אתר כמוך לאתר שמדי יום ביומו מציג תוכן מקורי, מסקרן, מיוחד וכזה שלא תמצאו באף אתר אחר. השלמת המהלך משדרג שדרוג ניכר את האתר.

הדגש ששמנו על התוכן המקורי כולל רשימת בלוגים חדשה שמתווספת לבלוגים שכבר באתר, וכן מדור חדש.

בלוגים חדשים

מים רביםמים רבים – שיראל. אישה. דתייה. נשואה. אימא. מגלה באמצע הדרך שבעלה נמשך לגברים. הבלוג מתעדכן פעמיים בחודש בימי שלישי.

 

בחרדת קודש בחרדת קודש – מוטי, 24, הומו חרדי, רוצה להיות בסדר עם כולם: עם אלוקים, עם האימא הפולנייה, עם משפחתו החרדית, אבל בדרך לשם מוטי מגלה שקודם עליו להיות בסדר עם עצמו. הבלוג מתעדכן פעמיים בחודש בימי שלישי.

 

על האובניים חדשעל האובניים – רואי טמיר עוסק בשירה כתחביב ובתוך המילים מחפש ומנסה למצוא את עצמו. הבלוג יתעדכן שלוש פעמים בחודש בימי רביעי.

 

ערב אורערב אור – אורי. 19. תלמיד ישיבת הסדר. נמשך לגברים. יוצא למסע שבסופו הוא רוצה להינשא לאישה ולהקים משפחה. סיפור אמתי!

 

הבלוגים החדשים הנ"ל מצטרפים לאלה הקיימים:

החצי השני ירחהחצי השני – סיפור בהמשכים מאת אלנתן, בן 30+, נשוי אך לא באושר. בחיפושים. אלנתן כותב סיפור לא אמתי שיכול היה להתרחש באמת. הבלוג מתעדכן בכל יום שני.

 

ארונות נפתחיםארונות נפתחים– סיפורים אישיים של גולשי האתר וחברי כמוך. הסיפורים מספקים הצצה אל חדר הארונות וחדר הלב של הומואים דתיים. הבלוג מתעדכן אחת לחודש.

 

משכני אחריךמשכני אחריך – הבלוג הפילוסופי משהו של אריה, 24, בני"ש, חוזר בתשובה, המנסה להיות דתי בלב וחילוני עם כיפה. להאמין עם כל הלב, כי בראש לא תמיד מבינים הכול. הבלוג מתעדכן בכל יום חמישי.

נציין כי בשנה שחלפה נפרדנו ממשה שלסירוגין כתב עם אריה את הבלוג, ותודתנו שלוחה לו. השנה גם "חצי נפרדנו" מהבלוג ורוח אלוקים מרחפת מאת יהושע – דתי, נשוי, אבא והומו בארון, המנסה לשרוד בין כל הכוחות הגדולים שקורעים אותו לגזרים דבר יום ביומו ולהמשיך לחייך ולהאמין. "חצי נפרדנו" כי יהושע אמר שאחת לכמה זמן הוא ימשיך לכתוב.

מדור חדש

סוגיותבאתר חנכנו מדור חדש תחת השם סוגיות: נושא חודשי שעליו יכתבו אנשים שונים ויביעו את דעתם. בין הנושאים: אלוקים, הומופוביה, יציאה מהארון, אמונה, משפחה, רבנים, דייט עם אישה, בדידות, גבריות ועוד.

המדור הזה מצטרף למדורים הוותיקים: הלכה, מחקר, תרבות, הומופוביה, כל מיני, ומיוחדים (מדור לנשים, להורים, למחנכים, לחוקרים ועוד), וכן למדור המיוחד שלנו שאל את הרב – רבנים ופסיכולוגים עונים על שאלותיכם בשו"ת מקוון וממוקד להומואים דתיים. הרבנים המשיבים: הרב ארלה הראל, הרב יובל שרלו, הרב רונן לוביץ, הרב יחיאל פאוסט, הרב ברוך אפרתי. הפסיכולוגים המשיבים: פרופ' טוביה פרי וד"ר ברוך כהנא.

פכּים קטנים

ועוד הפתעות קטנות-גדולות שילבנו באתר: הוספנו תאריך עברי לכל רשומה, לוח האירועים הפך כולו להיות לוח שנה עברי, הודעות המערכת שודרג גם הוא, שדרגנו את המראה והנוחות של הוספת תגוביות (טוקבקים), ויש עוד כמה הפתעות שנשאיר לכם לגלות בעצמכם.

התאמה לטלפון חכם

האתר בגרסתו החדשה מותאם גם לטלפונים חכמים.

 

חשיפות ודברים בלעדיים

גם השנה המשכנו לחשוף ולפרסם דברים בלעדיים ופרסומים ראשוניים, וגם השנה הדברים הבלעדיים שפרסמנו זכו לאזכורים בכלי התקשורת השונים (ראו להלן – נראות תקשורתית).

הנה דוגמות אחדות:

הרב לאו. תצלום: אביגיל פיפרנו-באר
הרב לאו. תצלום: אביגיל פיפרנו-באר

הרב לאו: "אין היתר לגזור על בני אדם חיי בדידות" – האם עצם החיים המשותפים, תחת קורת גג אחת, של בני זוג חד מיניים שמוצאים הבנה ואהבה זה עם זה הם איסור? הרב בני לאו מסרטט גבולות גזרה: הגבול האחד – כל פעילות גופנית או נפשית שמייצרת התעוררות פיזית שאינה מותרת – תהיה אסורה. הגבול השני – אין היתר לגזור על בני אדם חיי בדידות אלא הצורך של אדם לצאת מן הבדידות ולחיות במבנה זוגי הוא צורך קיומי, "ובחרת בחיים".

 

1508637_345348952274950_61644760_nסרט עלילתי חדש על הומואים דתיים – והפעם מנוקדת מבטה של אישה הנשואה למי שמתגלה לה כהומו דתי. הסרט העלילתי "אישך, תשוקתך" מאת נדב משעלי.

 

הרב מיכאל אברהםהרב מיכאל אברהם: תומך בחוק הפונדקאות; מתנגד לחוק שמונע נישואין חד-מיניים; תוקף את אזהרת משרד הבריאות – אין איסור לתת זכויות לזוג הומואים * אזהרת משרד הבריאות בעניין טיפולים פסיכולוגים – חלק מתעמולה ליברלית אלימה * הרבנות מתנהגת בבריונות כשאינה מאפשרת לגייר ילד של זוג הומוסקסואלי * הומואים צריכים להיות חלק בלתי נפרד מהחברה, יותר ממחללי שבת ואוכלי טריפות * איני מקל ראש בקושי אבל איני מכיר פתרון הלכתי לנושא * אני מקווה שעוד 20 שנה ההלכה תהיה גמישה יותר לעניין * הרב ד"ר מיכאל אברהם, איש תורה ומדע, בריאיון מקיף ובלעדי לכמוך בנושא הלכה, מחקר, פילוסופיה וחינוך בכל הקשור לנושא ההומוסקסואלי.

 

הפייסבוק

הפייסבוק הרשמי של כמוך

w500xh500-Facebook_1000_thumb יותר מ-1000 איש לחצו "אהבתי", ומה אתכם? לחצו כאן. הפייסבוק שלנו מתעדכן כל יום, וכעת הוא גם יונק מן האתר וגם מאתרים אחרים. דהיינו, בניגוד לאתר שבו אנו מעלים רק תוכן מקורי, בפייסבוק אנו מעלים גם תכנים שאינם מקוריים לצד התכנים המקוריים. כך אתם מתעדכנים גם בתכנים מעניינים שמקורם ממקומות אחרים אבל עדיין תכנים שמעניינים הומואים דתיים או שרלוונטיים להם.

אירוח אישים בפייסבוק

גם השנה המשכנו את סדרת אירוח של אישים שונים בפייסבוק שענו על שאלותיכם במקוון, בו-בזמן.

התמהיל הוא רבנים, מובילי דעת קהל וידוענים לצד אנשים מעניינים מתחומים שונים.

בשנה שעברה אירחנו את הרב בני לאו, ואת חה"כ משה פייגלין (ליכוד), והשנה אירחנו הומו דתי נשוי שנאבק במשיכתו לגברים ונקרע בין שני העולמות, וכן אירחנו אדם שעבר טיפול פסיכולוגי ונישא לאישה שידעה עליו עוד בטרם החתונה – אירחנו אותו ואותה יחדיו. כמו כן בתחילת השבוע אירחנו את הפסיכולוג הדתי פרופ' טוביה פרי.

בהמשך נארח עוד אנשים מעניינים, מסקרנים וחשובים.

יש לכם הצעות את מי כדאי לארח בהמשך? נשמח לשמוע: kamoha.or@gmail.com

מיזמי כמוך

קרן סבסוד טיפולים פסיכולוגיים

כורסה ספה פסיכולוג קרן טיפול לאחר שהצלחנו לגייס תרומה נאה למיזם, ב"ה יש מי שנעזר בו, והנושא בבחינת דברים שהשתיקה יפה להם.

אם חשקה נפשכם לתרום למיזם כדי שנוכל לסייע לעוד אנשים – נשמח.

מיזם השידוכים בין הומואים ללסביות

ושוב מיזם אנחנו – שידוכים בין הומואים ללסביות בהקפאה, והפעם בשל חופשת לידה של השדכנית.

אנו מקווים שהוא ישוב לפעילות בקרוב.

ניהול העמותה

חברות בעמותה

גם השנה רישום חברים לעמותה אינו כרוך בעלות, גם השנה הצטרפו חברים חדשים, ואנו מצפים לעוד חברים שיצטרפו.

ההצטרפות מקנה לחבר הנחה בעלויות של המפגשים והפעילויות וכן זכות הצבעה באספות ובהצבעות. להרחבה מדוע הכרחי לבצע את המהלך הזה, על ההצטרפות בחינם, על ההטבות שמהם תיהנו לאחר ההרשמה, ועל הדיסקרטיות של ההרשמה – לחצו כאן.

כדי להצטרף כחברים לחצו כאן.

דוח הכנסות והוצאות

יותר מהמחשה בלבד
יותר מהמחשה בלבד

מהדוח האחרון שאושר באספה הכללית עולה שהעמותה בהפסדים. לשם כך השנה אנו מעדכנים קצת את התשלום למפגשים, וכאמור רישום כחבר אינו כרוך בתשלום.
אנו שבים ומזכירים כי כל חברי ועד כמוך עובדים בהתנדבות וכי לכמוך אין מקורות מימון חיצוניים. כמוך מתפעלת אתר ומפגשים חודשיים והם כרוכים בהוצאות שוטפות שונות, ואנו שומרים על כך שהמפגשים יציעו תוכן איכותי ומשובח. כמו כן, יש לעמותה עוד הוצאות כגון שכירות מקום המפגש, עלות הכיבוד, התשלום למרצים-אורחים, החזרי הנסיעה, תשלום עמלות הבנק ואגרות תשלום לרשם העמותות, הוצאות בעבור רואה החשבון, היועץ המשפטי של העמותה (וראו להלן – גיוס תרומות).

חברי ועד

השנה נפרדנו מט' שהיה חבר ועד בעמותה. אנו מודים לו על פעילותו. נציין כי אף על פי שט' אינו חבר בפועל הוא עוזר ומסייע רבות מאחורי הקלעים.

גיוס תרומות

אנו רוצים להקים צוות שתפקידו לגייס כספים לעמותה. מעוניינים להצטרף ולסייע? נשמח: kamoha.or@gmail.com

המפגשים והפעילויות

מפגשים חודשיים בכל הארץ (כולל בדרום)

כמוך הוא הגוף היחיד שמפעיל בקביעות מפגשים חודשיים, וגם בשנה החולפת היה לנו מפגש מדי חודש בחודשו. במפגש יום ההולדת 4 נציין את המפגש ה-50 של כמוך!

פיקניק עצים
תמונה מהאזור שבו היה הפיקניק בדרום

בשנה החולפת כמוך הגיעה בפעם הראשון לדרום הארץ. כדי לחזק את הדרום בימי מלחמת צוק איתן הגענו לדרום וערכנו פיקניק בצל החשש לאזעקה. ב"ה אף אזעקה לא נשמעה. גם הספֵק שלנו אם מפגש בדרום יביא קהל חדש התבדה – הגיעו חדשים מאזור הדרום.

בשנה החולפת גם הגענו לצפון – בפעם הראשונה שבת כמוך לא הייתה באזור יהודה ושומרון אלא שבת כמוך 6 הייתה באזור צפון הארץ.

לשאלת רבים מדוע בשנה החולפת כמעט שלא היו מפגשים בירושלים אלא רובם היו בתל אביב, התשובה היא שהמקום שבו התארחנו בבירה נסגר. זמן רב חיפשנו מקום חלופי ההולם את דרישותינו, ותהילות לא-ל מצאנו חלופה טובה, ובקרוב נשוב לפעילות סדירה גם בבירה.

יותר משתתפים במפגשים

גם השנה הגיעו משתתפים חדשים למפגשים ונוספו עוד אנשים לרשימת התפוצה שלנו.

לשבת כמוך 6 הגיעו 50 משתתפים ומתוכם כחמישית היו חדשים. שבת זו הייתה השבת הגדולה ביותר עד כה, והתקרבה לה במספר המשתתפים שבת כמוך 4. אנו שמחים שעוד ועוד אנשים מוצאים בכמוך בית ומקום טוב להיות חלק ממנו.

המפגשים שהיו

גם השנה הקפדנו לשמור על התמהיל בין מפגשים חברתיים נטו ופעילויות, ובין מפגשים שמשלבים הרצאה או דיון או רב-שיח. גם השנה היו לנו מפגשים שקשורים לנושא ההומוסקסואלי ומפגשים שלא קשורים לנושא. גם השנה יצאנו לטיול פעמיים בשנה – בחול המועד סוכות ובחול המועד פסח (ואף דאגנו לאוטובוס פרטי רק לנו!), וכמו כן פעמיים בילינו יחדיו שבת שלמה – שבת כמוך 5 ושבת כמוך 6.

האוטובוס שלנו מטיול חוה"מ סוכות
האוטובוס שלנו מטיול חוה"מ סוכות

כל המפגשים מלווים בסיכום אישי שכותבים כמה מבאי המפגש. לקריאת כל הסיכומים של כל המפגשים שהיו עד כה בכמוך – לחצו כאן.

להלן סוגי המפגשים שהיו בשנה השלישית לכמוך:

מפגשים בסגנון תרבותי / מפגשים בסגנון הלכתי

שיחה עם הרב הראל לרגל צאת ספרו "לרעות בגנים" (מפגש אדר א)

משכב זכר בראי המקורות – פרשנויות, שינויים, מיתוס ומציאות (מפגש סיוון)

הקרנת הסרט "ז'אן דארק אהובתי" ושיחה עם היוצרת-במאית (מפגש תמוז)

הפוליטיקה של הפרטיות בעידן המידע – על פייסבוק, פרטיות וזהות (מפגש מרחשווון)

יום הולדת 4 לכמוך: שלושה הומואים דתיים נשואים סיפרו את סיפורם (מפגש שבט, ממש עוד רגע)

מפגשים בסגנון חברתי

קריוקי מוזיקלי (מפגש אדר ב)

טיול חוה"מ פסח (מפגש ניסן)

שבת כמוך 5 בסימן "תחנות בזמן" (מפגש אייר)

פיקניק מגבש בדרום (מפגש אב)

טיול חוה"מ סוכות (מפגש תשרי)

שבת כמוך 6 בסימן "שבתרבות" (מפגש כסלו)

מפגשים בסגנון הרצאתי

יום הולדת 3 לכמוך: על החיים כהומו דתי בגיל 50 פלוס (מפגש שבט)

ונשמרתם מאוד לנפשותיכם (מפגש אלול)

מכונת האמת של השפה (מפגש טבת-חנוכה)

נדגיש כי גם השנה נמשיך את שקיבלנו על עצמנו במפגש יום הולדת 3 – לציין את מפגש יום ההולדת בדרך מיוחדת: להעניק תעודות הוקרה לאנשים שתרמו תרומה ניכרת להומואים הדתיים ושבזכותם הגענו עד הלום. השנה ניתן תעודת הוקרה לישי מאיר – מי שהקים וניהל את הפורום הראשון להומואים דתיים, פורום גייז דתיים בוואלה.

המפגשים שיהיו

גם שנת הפעילות החמישית לכמוך תכלול 2 טיולים, אחד בכל חול המועד, 2 שבתות (הידעתם שכבר סגרנו על מקום לשבת כמוך 7?), וכן פיקניק או קומזיץ' ועוד הרצאות מעניינות, דיונים, רבי-שיח והפעלות שונות.

טיולי כמוך

שני טיולים היו בשנת הפעילות החלפת, וכל אחד בסגנון אחר – טיול חול המועד פסח היה טיול קצת אתגרי, ואילו טיול חול המועד סוכות היה טיול קליל.

אנו בכוונה מגוונים בסגנונות כדי לתת מענה גם לאלה שאוהבים טיולים קליליים, "תרבותיים" יותר, וגם לכאלה שאוהבים טיולים אתגריים יותר, טיולי "שטח".

 

שבתות כמוך

בהתאם להבטחה שבת בכל חצי שנה, בשנה שחלפה ציינו שתי שבתות מוצלחות מאוד (איך אנו יודעים שהן היו מוצלחות? מיד הפרטים):

שבת כמוך 5 בסימן תחנות בזמן – בשבת גילינו דברים על העבר שלכם למן הילדות, שמענו פרטים על מצבכם היום והאזינו לתכנוניכם בעתיד. הסיפורים היו אישיים, מעניינים ואפילו מרתקים.

שבת כמוך 6 בסימן שבתרבות – הכרנו את העולם התרבותי שלכם במגוון דרכים – פסוק אהוב, שיר אהוב, ספר אהוב, תכנית/סרט אהובים, למדנו בחברותות, הלכנו לתצפית קסומה המשקיפה לים. כאמור, זו הייתה השבת עם מספר המשתתפים הרב ביותר עד כה (50 בדיוק) ומתוכם כחמישית היו חדשים.

ממצאי המשוב משתי השבתות הוכיחו שהשבתות היו מוצלחות – הציון הכללי לשבת כמוך 5 הוא 9.17, והציון הכללי לשבת כמוך 6 הוא 9.19.

מאז התחלנו את שבתות כמוך, הציון הממוצע הכללי לשבת עומד על יותר מ-9. נתון מרשים מאוד מאוד!

עלויות השבת: אנו תמיד מנסים למצוא מקומות זולים, אבל כבר ממצים אותם ולכן העלויות צפויות לעלות. התוכן שאתם מקבלים בהחלט שווה את ההשקעה, ואנו עדיין הזולים ביותר בארגון שבתות.

נראוּת תקשורתית

בכל שנה אנו מציינים כי כמוך הוזכרה שוב ושוב בכלי התקשורת השונים, הן המגזריים והן הכלליים, במגוון רחב של נושאים, אבל השנה העפלנו לשעות צפיית השיא של הערוץ השני – כמוך הגיעה לחדשות 2!

את פירוט האזכורים התקשורתיים של כמוך תוכלו למצוא במדור כמוך בתקשורת שבו אנו מעלים את כל האזכורים התקשורתיים של כמוך ומיזמיה – אלה שפורסמו בארץ ובחו"ל בכלי התקשורת השונים כגון אתרי אינטרנט, ערוצי רדיו וטלוויזיה, העיתונים השונים.

תרומות

העשייה הענפה והמושקעת של כמוך אינה נופלת על אוזניים ערלות – המשובים מהשבתות, ההצבעה ברגליים למפגשים, סיכומי המפגשים שאתם כותבים, מכל אלה עולה מפורשות כי אתם מרגישים ויודעים שאתם מקבלים תמורה מלאה בעבור כספכם.

ואולם לעשייה המלאה והגדושה יש מחיר – המצב הכספי של העמותה אינו טוב. כרגע אין לנו מקורות מימון חיצוניים, ולכן נשמח לכל עזרה כספית מכם.

העזרה הכספית תסייע לנו במגוון דרכים: לחדש יותר במפגשים ולשלם את דמי השכירות של המקום, להביא מרצים מעניינים, לסבסד את העלויות בשבתות, להציע הנחה למתקשים לשלם, לממן את תחזוק אתר כמוך ועוד ועוד.

חשוב להזכיר שוב כי כל חברי ועד כמוך פועלים בהתנדבות מלאה וכי כל ההכנסות חוזרות אליכם בשלל פעילויות והפעלות ובמגוון תכנים איכותיים ומפגשים מיוחדים.

נשמח לעזרתכם בתרומה קבועה או בתרומה חד-פעמית. כל ההכנסות קודש לעמותה ולפעילותה. אפשר לשלם בהעברה בנקאית לחשבון העמותה, בהמחאה או בכרטיס אשראי. הנה כל האפשרויות לסייע לעמותה:

א. תשלום בכרטיס אשראי – אפשר לשלם לנו גם באמצעות כרטיס האשראי שלכם באמצעות השירות פלא פיי (שירות דומה ל-PayPal).

השירות אינו כרוך בהרשמה, והוא גם תומך בכרטיסי אשראי שאינם בין-לאומיים.

ב. תשלום באמצעות העברה בנקאית לחשבון העמותה:

כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים (עמותה רשומה מספר 580598676)

בנק הפועלים, 12

סניף 516

מספר חשבון 428519

נא לציין בפרטי ההעברה – "תרומה לכמוך"

ג. משלוח המחאה בדואר לכתובת העמותה – אנא שלחו את התשלום לכתובת:

ת"ד 62105 תל אביב 6162002, לידי "כמוך".

אחרית דבר

תצלוםן: ויקיפדיה
תצלום: ויקיפדיה

הזמן רץ כשנהנים. אנו ניצבים בפתחה של השנה החמישית של כמוך, וכמו שאמר דוד בן לפיטר פרקר, הלוא הוא ספיידרמן: "עם כוח גדול באה אחריות גדולה". ואכן האחריות רבה. אנשים רבים פוסעים את הפסיעה הראשונה שלהם בעולם ההומואים הדתיים ושולחים דוא"ל ומבקשים לשתף, להתייעץ, לשאול. אנשים שונים מצלצלים לטלפון של כמוך ומתעניינים, מסתקרנים, חוששים, תוהים, שואלים. אנשים חדשים אוזרים אומץ ובאים למפגשים ולפעילויות, אנשים ותיקים שבים ומגיעים, נוצרות חברויות, נוצרת חֶברה, אולי קהילה, נוצר בית.

אנו מקווים, מייחלים ומתפללים לקב"ה שימשיך לתת לנו את הכוח לעשות ושלא יֶארע דבר תקלה על ידינו ושלא ניכשל בדבר הלכה ושישמחו בנו חברינו ונשמח בהם.

שלכם,

עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.