הרב זמיר כהן: "אתה הומו? תתחתן עם אישה עדינה מאוד מאוד" | בלעדי / פרסום ראשון

במענה לשאלה אם הומוסקסואלית היא מחלה, דבר מולד או נרכש, הסביר הרב כי שנולדים עם נטייה חד-מינית ויש כאלה שפיתחו משיכה כזו בגלל חוויה חיצונית כמו התעללות או "שטויות שעשו בגיל צעיר". הרב הדגיש כי "זה שיש לאדם דחף לגברים – זה לא עוון. כמו שאדם שיש לו נטייה לכעס – אסור לו לכעוס, אבל זה שיש לו נטייה לכעס זה לא עוון" * פרסום ראשון לכמוך

הרב זמיר כהן. צילום צג מסרטון הידברות
הרב זמיר כהן. צילום צג מסרטון הידברות

בהרצאה ברמת אביב החדשה, נשאל הרב זמיר כהן, ראש ארגון הידברות, אם הומוסקסואלית היא מחלה, דבר מולד או נרכש.

הרב חילק בין שני סוגים: 1. כאלה שלא נולדו עם הנטייה – כגון אלה שעברו חוויה מסוימת כמו התעללות בילדותם וזה גורם להם לרצות קשר עם המין שהתעלל בו או כגון כאלה "שמרוב שעשו שטויות בגיל צעיר, עולם הבנות מגעיל אותם".

2. כאלה שנולדים עם נטייה כזו.

הרב ציין שכל אדם מחפש את החצי השני שלו כדי להגיע לשלמות, וכי על פי הזוהר לכל אדם יש חלק נקבי וזכרי. אדם שנמשך לגברים קיבל גם כישוריים נשיים ומעלות נשיות, ולכן הוא אינו מרגיש גבר דיו ולכן מחפש גבר שישלים אותו והוא מעריץ את הגוף הגברי.

ומה הפתרון לאותם אנשים? לפי הרב אישה "ממוצעת" לא תתאים להם כי הם לא ירגישו מגבריים לידה אלא שהיא הגבר, ולכן עליהם "לחפש אישה מאוד מאוד עדינה, אישה שהוא ירגיש גברי לעומתה". הרב ציין שהמבחר של הבנות לאותם אנשים מצומצם. עוד ציין הרב שיחש כאלה שסולדים מאישה, אבל הוא מעולם לא פגש אנשים כאלה אע"פ שרבים רבים פנו אליו להתייעץ בנושא.

הרב ציין שהאדם מחויב "להעניק לאישה את כל מה שהיא זקוקה, היא לא צריכה לסבול מזה שיש לו קצת נטיות מסוג אחר".

כמו כן חילק הרב בין הדחף והמשיכה לגברים ובין המעשה והמימוש. "התורה אסרה לעשות מעשה, זה שיש לאדם דחף זה לא עוון. אם ככה הוא נולד מה הוא אשם? התורה אסרה עליו לעשות את מעשה, את העוון שכתוב בתורה שאסור לעשות. זה כמו שאדם יש לו נטייה לכעס. אסור לו לכעוס, אבל זה שיש לו נטייה לכעס זה לא עוון. יש אדם שיש לו נטייה לנשים. יש כאלה גם כן – מטורפים… משוגעים על העניין הזה של תאוות הנשים. אז מה זה אומר? הוא יכול להגיד, שמע אני משוגע בעניין הזה אז מותר לי הכול. מותר לי לעבור את כל העברות. ככה נולדתי. אתה יש לך ניסיון של נשים, ואתה של גברים".

צפו בתשובה המלאה (הסרטון עלה ליו טיוב שלשום, יום ראשון):

8 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא מסכימה עם הרב כהן, אבל אני חושבת שכבר בהתייחסות שלו לנושא, בניסיון לדבר על זה, יש מעלה. דבר שני- הטענה של הרב כי עצם התשוקה לא אסורה, אלא רק המעשה, כבר מראה על ניסיון להגדרה לא מהותנית לגבי הומוסקסואליות, וזה כשלעצמו מעורר את הערכתי.

 2. התורה גם לא אוסרת על אהבת גברים, היא אוסרת על משכב זכר. זה מאוד מוגדר מה התורה אוסרת. לדעתי ההלכה הלכה לכיוון נוצרי מאוד במאות האחרונות. לא ברור בכלל שיש איסור מן התורה על מגע בין גברים שאינו כולל חדירה.

  אבל אני חושב שתשובת הרב כן נכונה מבחינה יהודית. זה שיש נטיה זה לא פותר גבר ממצוות פרו ורבו והציווי לשאת אישה.

  ואם כבר הרי שאהבה בין נשים אינה אסורה כלל מדהורייתא. וגם מדרבנן מדובר על איסור לעשות מעשי נשות מצרים, לא יותר מזה. לא נראה איסור חמור במיוחד.
  אז כן כדאי להבהיר.

  1. לא חושב שהתורה מרשה לשני גברים להתלטף ולהתנשק ולהתחבק בצורה אירוטית. לפחות לא התורה שבעל-פה….
   לא יעזור דבר – יש ניגוד בין הומוסקסאליות ובין היהדות האורתדוקסית. שום פילפול לא יבטל ניגוד זה.

   1. יש הבדל בין אינטימיות לבין אירוטיקה. אדם ("סטרייט") יכול להיות בקשר אינטימי עם בן מינו ללא אירוטיקה, כלומר: ניגש אליו ומחבק אותו בעדינות, מלטף את הסנטר שלו לשנייה, כשנפרד נותן לו נשיקה על הלחי וכן הלאה. חיבוק ונישוק שהוא אינטימי ולא אירוטי זה לא נראה לי שמנוגד לתורה, אלא הוא דווקא אידיאל של חיבור ואהבה של יהודים זה לזה ללא מגננות וללא קשיחות מעושה שרק מרחיקה אדם מלאהוב את כל שאר בני המין האנושי, שכולם אחים.

   2. שנגרי, כתבת שאתה "לא חושב". אכן אתה לא חושב. מה שלא נכתב כאיסור, מותר. הניגוד אינו בין היהדות האורתודוכסית להומסקסואליות. הניגוד הוא בין היהדות לאורתודוכסים. מרבית האורתודוכסים הם תינוקות שנשבו ולימדו אותם הרבה שקרים והמסכנים חושבים שזו היהדות. למעשה זו פשוט כת שקרובה ליהדות.

 3. מסכנות "הנשים העדינות" שאותן שולח הרב לחיות חיי קשר עם גברים שלעולם לא יאהבו אותן וימשכו אליהן באופן שלם ומלא. כמה שנאת נשים יש בקו המחשבה שהוא מציג.