המפלגות הדתיות נדרשות לשאלה ההומוסקסואלית | כל-מיני

יהדות התורה, ש"ס, יחד, הבית היהודי נשאלו מה עמדתם ביחס לדרישותיהם של בעלי הנטיות ההפוכות. ש"ס סירבה להגיב, אבל השאר ענו * בבתי הכנסת חולקה חוברת התוקפת את הבית היהודי בשל עמדתה באשר לזכויות חד-מיניים * הרב זלמן מלמד והרב דרוקמן דוחים את הדברים בחוברת * הרב זלמן מלמד והרב ברוך אפרתי מזכירים את הנושא החד-מיני כאחד מהדברים שהכנסת הבאה תעסוק בהם * הרב חיים נבון בטור שאינו מתנצל על עמדתו נגד נישואים חד-מיניים * גם השבת הנושא ההומוסקסואלי זכה לכמה וכמה אזכורים בעלוני בית הכנסת ובעיתונות המגזר

בעולם קטן  – מוסף פוליטי של השבת (גיליון 488), נשאלו המפלגות הדתיות (ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי, יחד) 23 שאלות זהות, ושאלה אחת הוקדשה לנושא ההומוסקסואלי. חלק השיבו חלק לא.
הנה הדברים:

דת-ומדינה

בבתי הכנסת חולקה השבת החוברת "הבית היהודי – דת ומדינה" מטעם אספקלריא – מכון מחקר לענייני דת ומדינה. בחוברת נכתב כי "המידע בחוברת הינו מידע גולמי, ללא כל הבעת דעה, ומקורותיו גלויים אף הם", בעוד בפועל ברור מהחוברת שמטרתה לתקוף את הבית היהודי.

הסעיפים הקשורים לנושא ההומוסקסואלי הם סעיף ג, ה, ז, ח. הנושא ההומוסקסואלי מופיע בחוברת גם בעמוד 9.

מתברר כי מלקטי הדברים בחוברת אינם יודעים לבדל בין "תיקון לחוק הגדרת הפליה על רקע זהות מגדרית או נטייה מינית" (סעיף ג) ובין "מתן הכרה לתקינות חברתית של משכב זכר".

ועוד בעולם קטן של השבת – הרב זלמד מלמד התראיין והגן על הבית היהודי. בדבריו הוא ענה על הטענות בחוברת הנ"ל, וגם אזכר את הנושא ההומוסקסואלי.

הרב-מלמד1הרב-מלמד2

בעלון ישראלי התראיין הרב דרוקמן וגם הוא הגיב בעקיפין לדברים שמובאים בחוברת, אבל מבלי להזכיר את השם המפורש – הומוסקסואליות או חד-מיניים או נטיות הפוכות:

ועוד גיחה קטנה ואחרונה לעולם קטן – הרב ברוך אפרתי בטור אישי בעלון, ובו הוא מציין את הנושא ההומוסקסואלי כאחד מההתמודדויות של הכנסת הבאה לשינוי הסטטוס קוו.

Image

ונקנח במוצש – הרב חיים נבון בטור בטור בנושא התנגדותו לנישואים חד-מיניים.

navon1navon2

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.