סיכום מפגש כסלו תשע"ו: קורס בעזרה ראשונה | אירועים ומפגשים

י' הגיע בפעם הראשונה למפגש כמוך ונהנה מהתוכן, אבל אופי המפגש לא תאם את התחושות שאיתן בא. ואעפ"כ הוא מבטיח להגיע למפגשים הבאים * סיכום קורס בסיסי להצלת חיים שכלל תרגול ומידע על טיפול בנפגעי טרור באירועי דקירה ובנפגעי ירי, החייאה ועצירת שטף דם ורשימת "עשה" ו"אל תעשה"

הגעתי למפגש הראשון שלי בכמוך.

האמת היא, לא חששתי כל כך מהמפגש. רציתי להגיע, היה לי חשוב לפגוש אנשים כמוני. הנושא ההומוסקסואלי מאוד חשוך ומעורפל ביום יום, במיוחד בציבור הדתי, לא מדברים עליו הרבה, וגם אם מדברים, אז לא מזווית הראייה הנכונה לפי דעתי. לכן כששמעתי שיש מפגש של הומואים דתיים, זה קסם לי והחלטתי ללכת.

המפגש היה נחמד, התוכן היה מעניין וחשוב. אבל אופי המפגש לא תאם את התחושות שאיתן באתי אליו. חשבתי שאפגוש אנשים יותר פתוחים וקלילים, אבל הרגשתי אי נעימות מצד הסביבה וכתוצאה מכך גם אני התחלתי להרגיש ככה. חשבתי שנושא הנטיות יהיה גולת הכותרת וסביבו תהיה ההתרחשות. כמו כן, אני קרוב לגיל 20, ופגשתי אנשים בשכבות גיל מבוגרות הרבה יותר ממני. לא אשקר, נרתעתי. זה די הפחיד אותי. אבל אני בטוח שמפגש אחד לא משקף את כל אופי התנועה, לכן אני מעריך שאגיע פעמים נוספות.

הייתי שמח אם היו מעגלי דיון ודיבור ישיר בין כל חברי הקבוצה. בצורה זו אפשר לשבור את המסכים המפרידים בין כולנו, אפשר ללמוד זה ועל זה, וזה מזה דרך הסיפורים האישיים. הדיבור והשיתוף הם דברים חשובים, במיוחד במפגשים כאלה, והתאכזבתי שזה לא קרה.

אני יכול להבין את הפחדים של האנשים מלשתף בנושא הכואב הזה, אבל אני חושב שזו צריכה להיות המטרה של הארגון הזה.

ניפגש 🙂

י'

הערת עמותת כמוך:

לאחר שי' שלח לנו את הסיכום שוחחנו עמו על תחושותיו. אף על פי שבשיחה המקדימה עם י' חידדנו את העניין שהמפגש אינו מפגש תמיכה וכי תוכן המפגש הזה אינו קשור לנושא ההומוסקסואלי, נראה שהייתה אי-הלימה בין הציפיות של י' ובין המציאות בשטח. בשיחה עם י' ליבנו את העניינים, ובע"ה הוא יגיע למפגשים הבאים ויטעם מהסגנונות השונים של המפגשים – כאלה שלא קשורים בהכרח לנושא ההומוסקסואלי, כאלה שכן קשורים וכאלה שקשורים קצת.

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4)

 

 

 

 

 

 

בשל המצב הביטחוני השתלמנו בקורס מיוחד מבית מגן דוד אדום, קורס שיכול להציל חיים.

בקורס למדנו ונתרגל כיצד לטפל בנפגעי טרור, בנפגעי ירי, כיצד להגיב באירועי דקירה, כיצד לעצור שטף דם, למדנו על החייאה בסיסית וגם עשה ואל תעשה בשיחת הטלפון עם מד"א.

המפגש היה בתאריך  ז' בכסלו תשע"ו, 19 בנובמבר 2015, יום חמישי, בירושלים.

פרטים על המיקום המדויק נשלחו רק למי שחבר ברשימת התפוצה שלנו. רוצים להצטרף לרשימה ולהתעדכן באשר למפגשים הבאים? צרו עמנו קשר: kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש למפגש – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.