שני סיכומים מיוחדים למפגש אדר ב תשע"ו: שיחה עם אדם רוסו | אירועים ומפגשים

דודי, הגיע בפעם הראשונה לכמוך: "ישר הרגשתי שנכנסתי למשפחה אחת גדולה וצבעונית במיוחד" * ובפעם הראשונה אורח המפגש מסכם בעצמו: "היה מפגש מדהים, היו המון אנשים, ואני מקווה שיותר אנשים יצטרפו ויהיו חלק, הכרתי אנשים מדהימים", אומר למצלמה אדם רוסו, מי שלפני כ-10 שנים נדקר במצעד הגאווה ומאז חל שינוי בחייו – מאיש שמאל התומך במרץ והדוגל במצעדים הוא הפך לאיש ארץ ישראל השלמה המתנגד למטרותיה של תנועת הגאווה ולכיוון התפיסתי של הקהילה ההומו-לסבית

הסיכום של אדם רוסו עצמו – בפעם הראשונה שאורח המפגש מסכם את המפגש

הסיכום של דודי – הגיע בפעם הראשונה למפגש כמוך

כולם שאלו זה את זה למה יתחפשו ביום רביעי-חמישי הקרובים. חלקם עפים על עצמם וחלקם סתם יזרקו על עצמם משהו. ככה התחיל המפגש שכלל כיבוד (שחלקו היה עוד בתוקף 😃).

בהתחלה עוד עמדתי בפינה עם הטלפון, ולאט לאט כולם הגיעו אליי הציגו את שמם, ושאלו אותי האם זו פעם ראשונה ואמרו ברוך הבא חמימות מופלאה, וישר הרגשתי שנכנסתי למשפחה אחת גדולה וצבעונית במיוחד.  

ואז אדם נכנס, נקטע השיחה התיישבנו במעגל.

השיחה התחילה בסקירה קצרצרה ואדם התחיל לדבר קפץ מנושא לנושא בפשן רציני. אצלו הכל היה נורא חד: החשיפה, הגילוי, היציאה מהארון לפני החופש הגדול ואללה גדול. הוא לא בא לדפוק לאף אחד חשבון.

אדם רוסו
אדם רוסו

"לא מבין הורים ששומעים שהילד יוצא מהארון והם מתפרקים, אתם מתפרקים? אני ההומו פה".

וכולם צחקו, וכמה שהמשפט הזה נכון.

אדם היה בטוח שהוא יתקל בהרבה יותר אנטי כלפיו, כמו שקורה בדרך כלל במפגשים שלו, והוא התכונן לזה מהרבה ניסיון עבר ופתאום קלט שרוב המאזינים באותו ראש. לא יודע אם בגלל שהם לא רוצים להשמיע יותר מידי את קולם או באמת באותו דעה כמותו.

אדם ירושלמי גאה, סטודנט למתמטיקה בעל ראש חריף ומילים ברמה גבוהה.

אדם עובר מהשמאל הקיצוני והימים שהצביע למרצ, זהבה גלאון וחבריה, עד שהפך לפעיל ימין ולראשו כיפה לבנה ושרשר, אבל כמו שאמר "שהמראה המזרחי לא יטעה אתכם".

כנציג "הקהילה" אדם עמד על במות הגאווה כל שנה מחדש, גרף תרועות, ההערצה מן הקהל עד שפתאום נפל האסימון – כשהתחיל לפקפק בשמאל והביע דעות כאלה במצעד מיד זכה לקריאות בוז. הוא מאמין שהמצעד שרובו מושתת על ארגוני שמאל שמנצלים את החלש.

ואם שואלים על שליסל הוא מסכם את זה במשפט אחד "שהיה צריך לעבור עשר שנים כדי שהוא ישתחרר וירצח שוב" – מיבחינתי, משפט כזה אומר המון כי אין בו הכללה של עדה וקהילה שלמה אלא אמירה שמדובר באיש חולה אחד שעשה מה שעשה. 

וכששאלו אולתו עד כמה כואב לו פיזית ונפשית – הוא עונה שהכאב כבר נקבר. אין בו טינה אפילו כלפי שליסל עצמו.

אנשים עוד היו צמאים למידע ושאלות רבות עמדו בקנה, אבל מישהו היה חייב לסיים את המפגש כ בכל זאת תם הזמן. כולם קמו מהכיסאות ושוב פעם התחיל הרגע המביך עם מי בדיוק לעמוד, עם מי לדבר, ואני עדיין לא מבין מה אני עושה פה לעזאזל, ובכלל די תכננתי להתחפף די מהר. ואז תפסתי את עצמי שזה נטו בשבילי. תמיד שאלתי אם יש עוד אנשים כמוני, ופה אין צורך בניחושים שאולי הם גם כאלו, פה הם באמת כולם כמוני כמוך.  

אדם רוסו
אדם רוסו

ובתכלס כמה כבר אפשר לחגוג על הקטע של להחזיק את הטלפון החכם בצד ולרגיש שאתה לא צריך אף אחד אחר כי בינתיים אין עם מי לדבר. וגם הפעם אנשים שמסביב לא פספסו לרגע, ישר שאלו איך היה, מה חשבת, את מי כבר הספקת להכיר וכדומה. וכבר מדברים ללכת לבית קפה כדי לשבת יחד, ואני לא מבין איך אני קשור לעסק הזה, אבל תוך דקה  התמקמתי בלב השולחן הארוך שבבית קפה, כבר מרגיש נינוח, צוחק, מדבר, משתף, בלי להסתיר דבר, כי הרי כולם עם מכנה אישי משותף שגורם לך לשחרר מגננות.

וכבר שאלו אותי אם אגיע לטיול בחודש הבאובאופן מוזר אני חייב לציין שאני כבר ממש לא יכול לחכות.

דודי

– – –

לצפייה בסיפור האישי של אדם ובריאיון אישי עמו לחצו כאן.

המפגש עם אדם רוסו כלול שיחה אישית, ובה שמענו את סיפור חייו, את הסיבות למהפך שחל בו ואת דעותיו החדשות בכל הקשור לתפיסת העולם שלו.

המפגש היה בתאריך ז' באדר ב' תשע"ו, 17 במרס 2016 למניינים, בירושלים.

אדם רוסו
אדם רוסו

פרטים על המיקום המדויק נשלחו רק למי שחבר ברשימת התפוצה שלנו. רוצים להצטרף לרשימה ולהתעדכן באשר למפגשים הבאים? צרו עמנו קשר: kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש למפגש – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.