שלושה סיכומים לטיול חוה"מ פסח תשע"ו | אירועים ומפגשים

חנן: "כשמכירים אנשים חדשים, הזמן עובר בכיף ולפעמים זה יותר חשוב מהמסלול עצמו". דודו: "היה טיול מאתגר. תודה לחברים היקרים והנהדרים שסייעו לי, תמכו בי ודאגו שאגיע לסוף המסלול בשלום". א"ג: "בטיול הורגשה הדאגה למתקשים. לעזור ולתת יד שצריך, לדאוג זה לזה ששותים מספיק ואוכלים מספיק, ושומרים על מורל גבוה" * 3 סיכומים למסלול אתגרי בערבה שכלל טיפוס על סולמות ותצפיות נוף יפיפיות. וגם יש גלריית תמונות וקטעי וידאו

הסיכום של א"ג

מחקרים אומרים שחוזק של קבוצה נמדד לפי החוזק של המשתתף הכי חלש באותה קבוצה. מעולם לא הבנתי את המשפט הזה באמת, עד לטיול חוה״מ פסח של כמוך. יבואר בהמשך , מבטיח.

התאספנו כ-25 איש, רעננים ורחוצים בבאר שבע, קבלת פנים, שלום בחגיגיות, ויצאנו לדרך אל המדבר, לעבר הלא נודע.

עוד בדרך לנקודת ההתחלה של המסלול, נסיעה שארכה כשעה דרומה מב״ש, כבר הייתי צריך להבין שמשהו לא כשורה.

ריבונו של עולם, חול וחול ועוד קצת חול.

שמש יוקדת, סלעים, אפילו הצמחים התייאשו וכנראה טמנו את ראשם בחול. חול כבר אמרתי?

עלייה קשה, הליכה במדבר כשבע שעות כמעט בלי צל. השם ירחם, איך הלכו בני ישראל ככה 40 שנה?!

נחל אכזב. איפה כל המים?

מדבר סהרה. שיממון.

טוב מספיק לקטר – הגעתי  לחלק החיובי.

המדריך שלנו א׳ היה באמת חברהמן, ידע לתת לנו את החופש שלנו אך יחד עם זאת ידע גם לתת אנקדוטות מעניינות לגבי המסלול. תמיד כיף לפגוש חברים טובים, הם אלו שעושים את כל ההבדל בין טיול שהוא שיממון מדברי מוחלט ובין טיול כייפי קליל ומצחיק שאתה מסיים אותו בחיוך על השפתיים. צחוקים, תמונות של כל אחד ואחד עם כל אחד. מתברר שהומואים אוהבים להצטלם הרבה גם במדבר.

הבטחתי הסבר לגבי החוזק של הקבוצה, והנה הוא מגיע. אף פעם לא כל חברי הקבוצה חזקים באותה מידה, יש חזקים יותר ויש חזקים פחות. אך למעשה מה הופך קבוצה לחזקה ואיתנה – כאשר יש דאגה הדדית לכל חברי הקבוצה: מהחזק ביותר ועד לחלש ביותר. כאשר החזקים יותר דואגים לחלשים.

וכאן בטיול בהחלט הורגשה הדאגה למתקשים. לעזור ולתת יד שצריך, לדאוג זה לזה ששותים מספיק ואוכלים מספיק, ושומרים על מורל גבוה, כדי שהאחרון המשתתפים יסיים את המסלול בכבוד.

אשרינו, ישראל.

ועם כל הקיטורים , גם אני סיימתי את מסלול הטיול, אפילו מבין הראשונים. פסח הוא חג של נסים ונפלאות, אותות ומופתים. או כנראה מיהרתי כ"כ כי כבר רציתי להגיע לאוטובוס הממוזג.

הטיול אכן היה אתגרי ולמיטיבי לכת, כמו שהובטח.

האם הייתי חוזר עליו שוב? לא בטוח.

האם אלך לטיול אתגרי כזה שוב? גם לא בטוח.

האם זה מסוג הטיולים שהם כוס הקולה זירו שלי? נראה שלא.

האם שמחתי בסופו של דבר שהגעתי לטיול ? כן.

והאם בסופו של דבר נהניתי? כן. אפילו רק אם לשם לפגוש את החברים, והדבר הכי חשוב בכל הסיפור הזה, להוכיח לעצמי, שעם כל הפינוק, מותגי הלבוש, הג׳ל בשיער, העבודה המשרדית המפונפנת במזגן, הוכחתי לעצמי שאני מסוגל לעמוד בטיול אתגרי שכזה למיטיבי לכת.

רק בשמחות.

א"ג

הסיכום של דודו

זה היה מאתגר. אכן היה טיול למיטיבי לכת ומסלול קשה שהִצריך המון תעצומות נפש וכוחות הגוף. עליות ומורדות בינות לסלעים. עם רצון וחברים נפלאים הצלחתי לצלוח את הטיול ולהגיע לפסגה בבחינת "עלה נעלה כי יכול נוכל לה".

"מה רבו מעשיך ה' כולם בחכמה עשית" – נוף עוצר נשימה במדבר צחיח וצהוב. שופע נקיקים וקניונים. הרים וגיאיות, רואים מתוכו את נפלאות הבריאה.

לחוש את אווירה של ארץ ישראל המשכר ולהחזיר את גלגל הזמן לאחור עת בני ישראל יצאו ממצרים (כל כך אקטואלי בפסח) דרך המדבר. מסלול הטיול ארך רק כשבע שעות ולחשוב שאבותינו ואבות אבותינו הלכו במדבר 40 שנה על נשיהם וטפיהם עם כל המקנה הבקר והצאן על חמורים וגמלים.

זה המקום וההזדמנות להודות לחברים היקרים והנהדרים. הידידים המקסימים והמדהימים שסייעו לי, תמכו בי ודאגו שאגיע לסוף המסלול בשלום. וכמובן תודה למדריך שהוביל אותנו לאורך המסלול והעשיר את ידיעותינו על המדבר ועל החיים בו מאות בשנים.

דודו

הסיכום של חנן

אז מה היה לנו? נופים עוצרי נשימה, מסלול אתגרי בהחלט, חיבור לחלקה הדרומי של הארץ ודיבוק חברים. ברגע ששמעתי על הטיול לדרום התלהבתי מאוד כי זה לא מהאזורים המטויילים, ואע"פ שאני לא מרבה להגיע למפגשים של כמוך, את זה לא פספסתי.

היום עצמו היה נעים, לא חם מדי, המדריך הצמוד היה בקי מאוד במסלול והוסיף הרבה, בתחילה הייתה ההליכה בעצלתיים כי מישהו נקע את רגלו, אבל לקראת הסוף הצלחנו להגביר את הקצב ולהדביק את המדריך, סוף סוף. ככה זה כשמכירים אנשים חדשים, הזמן עובר בכיף ולפעמים זה יותר חשוב מהמסלול עצמו. ובסוף לפעמים גם מתעלמים מהנוף.

חנן

גלריית תמונות

לפניכם תמונות נוף אחדות מהטיול, כולל האוטובוס הפרטי שלנו:

הפרטים שהופיעו באתר לפני סגירת ההרשמה לטיול:

על המסלול: ניסע בהסעה מאורגנת עד שנגיע לאזור הערבה, שם נטייל במסלול שכולל נחל, טיפוס בסולמות וחבלים, ותצפיות נוף יפיפיות (ראיתם בעצמכם).

שימו לב: הגעה למסלול כוללת הקפצה הלוך וחזור באוטובוס מיוחד רק לנו.

דרגת קושי: מיטיבי לכת.

משך: כ-6 שעות.

מתי: יום ראשון ט"ז בניסן תשע"ו, א' חול המועד, 24/04/16 למניינם.

נקודת מפגש: באר שבע, משם נצא באוטובוס פרטי לתחילת המסלול.

ציוד: נעליים נוחות להליכה (אין לבוא בסנדלים וכדומה), מים לשתייה (כ-5 ליטרים לפחות), כובע, מזון, קרם הגנה.

הדרכה מקצועית: יש.

עלות: בשל ההוצאות הרבות הכרוכות באוטובוס הפרטי שלנו ובנסיעה הארוכה לתחילת המסלול (כשעה) וכן בשל ההוצאה הכרוכה בהבאת מדריך מקצועי, העלויות שונות במקצת לעומת טיולים קודמים. כדי שהעלות לא תהיה גבוהה וכדי שאנשים יוכלו להגיע, החלטנו לסבסד את העלות לחברי העמותה.

חבר עמותה – 90 ₪ (כאמור, מחיר מסובסד!)

לא חבר עמותה – 130 ₪ (מחיר שאינו מסובסד. רוצים להיות חברים וליהנות מהעלות המיוחדת? לחצו כאן והצטרפו חינם).

הרשמה:

חובה להירשם מראש, וההרשמה כרוכה בתשלום. ההרשמה פתוחה עד ט' בניסן, 17 באפריל למניינם.

דרכי תשלום

באחד מארבעה דרכים:

א. תשלום באמצעות העברה בנקאית לחשבון העמותה – נא להעביר את התשלום ישירות לחשבון הבנק של עמותת כמוך:
בעבור כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים
בנק הפועלים (12)
סניף 516
מספר חשבון 428519
נא לציין בפרטי ההעברה – "בעבור טיול חול המועד פסח".

ב. משלוח המחאה בדואר לכתובת העמותה – אנא שלחו את התשלום לכתובת: ת"ד 62105 תל אביב 6162002, לידי "כמוך" בעבור טיול פסח.

ג. תשלום בכרטיס אשראי – אפשר לשלם לנו גם באמצעות כרטיס האשראי שלכם באמצעות השירות פלא פיי (שירות דומה ל-PayPal).

למשלמים בכרטיס אשראי ניתן לפרוס לתשלומים את עלות ההשתתפות.

השירות אינו כרוך בהרשמה, והוא תומך בכל כרטיסי האשראי הישראלים. מתחת ל"סכום לתשלום" בחרו את התשלום המתאים (תלוי אם אתם חברי עמותה או לא), ואח"כ לחצו על הכפתור "שלם עם פלא פיי", ומלאו את פרטיכם.
שימו לב: בתום תהליך התשלום תקבלו אישור תשלום, שם יופיע ששילמתם לכמוך. ואולם בדפי החיוב של כרטיס האשראי יופיע תשלום "בעבור חברת מור החזקות" ולא "בעבור כמוך", כך שהדיסקרטיות שלכם נשמרת לחלוטין!

לא נבחר סכום לתשלום


ד. לשלם לנו במפגש אדר ב הקרוב.

נוהל ביטול: ביטול עד תום מועד ההרשמה – החזר מלא. ביטול לאחר מכן – אין החזר.

למותר לציין שאם מישהו מבטל עליו לעדכן אותנו ישירות ולא לעדכן אחרים ולסמוך על כך שהם יעדכנו אותנו.

עוד פרטים: פרטים יישלחו בדוא"ל למתעניינים ולנרשמים. רוצים להצטרף? שלחו לנו דוא"ל kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש לטיול – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.