הארון האישי של יהושע | ארונות נפתחים

על הקושי שלא לממש את המשיכה, על האיפוק,על רב היישוב שלו שיודע עליו, על האישה שלא יודעת ולא חושדת, על הקשר שלו עם הקב"ה וגם כמה מילים על הילדים * יהושע משתף בסיפור האישי שלו

(לכל הסיפורים האישיים האחרים בבלוג זה – לחצו כאן)

open-locker-boris-suntsovיהושע, בן 40 וקצת, נשוי ואבא לילדים. למדתי בישיבה תיכונית ידועה, שירת בצבא, "עובד עם אנשים".

אני והגילוי

מאז ומתמיד הייתי מודע לעצמי ובגיל 14 בערך גיליתי שאני נמשך לבנים. מובן ששמרתי את הדבר בלבי, עד היום.

אני והדת

המחשבה לסיים את חיי עברה לי בראש כמה פעמים, חשתי בעיקר תסכול מול רצונו של רבש"ע בעוד המשיכה מבעבעת בי ותובעת את שלה עד היום, כל יום! הכרעתי מזמן שלא לממש את הנטייה בשום אופן, וב"ה אני עומד בזה עד היום. לאחר שנים של ניסיונות ותרגילי התגברות מחוכמים, חזרתי אל דברי חכמים, אני שומר על העיניים בקנאות, לא נכנס "למשא ומתן" עם היצר וגודע באיבה כל מחשבה שמרימה ראש. יש יאמרו פרימיטיבי ואני אומר: נראה פרימיטיבי, אבל עובד!

יש ימים קשים מאוד, רגעים מטריפים ואהבות שמאיימות לשטוף אותי. אני מתבודד ומדבר עם רבש"ע בכל יום, בוכה ומתפלל הרבה. בעבר דיבוריי עם ה' היו בעיקר כעוסים, מתוסכלים. הרגשתי כמי שניתן עליו עול שלא ניתן לשאת, הרגשתי שרבש"ע "דפק" אותי עם הנטייה הזו וייחלתי להיפטר ממנה, להתנקות, לקום אדם חדש. כיום אינני רוצה עוד להיפטר מהנטייה, אני יודע שזה מי שאני, כיום אני מבקש להיות חזק, לא ליפול ולהבין מה הדבר הגדול והטוב שטמון ב"מתנה הזו". מדבר עם רב היישוב שלי שיודע עליי, מקדיש לי זמן רב ומחזק אותי כשצריך.

אני והשיתוף הראשון

בעבר היה זה ראש הישיבה שלי אותו שיתפתי, והוא היה שם בשבילי אלא שאני בחרתי אח"כ להתרחק ממנו מפאת הבושה. כיום זהו רב היישוב שלי לו גיליתי את סודי לפני כשנה. גם הוא קיבל אותי באהבה, תמך בי ותומך בי עד היום ומקדיש לי זמן רב. גם הוא הופתע מאוד היות וכלפי חוץ לא ניתן לנחש כלל. מלבדם יודעים עליי רק חברים מהברנז'ה שלנו. איש מקרוביי אינו יודע עליי ולעולם לא ידע. לעתים אני משתוקק לשתף אותם אבל כנראה שזה לעולם לא יקרה.

אני והטיפול

בזמן האחרון טופלתי במשך כמה חודשים אצל פסיכולוג מעולה, אלא שיוקר הטיפול ועוד כמה סיבות גרמו לי לחדול ממנו. לא עבר מספיק זמן בכדי שאוכל להצביע על רווח ברור מהטיפול. הייתי במספר טיפולים גם בעבר, ואולם חששתי לגלות את סודי אפילו במסגרת הזו, מה עוד שעלות הטיפולים אל מול תועלתם תמיד נראית לי לא הוגנת. אשמח לקבל המלצות עם זאת על מטפלים טובים במחיר הוגן.

אני והאישה

אני לא נמשך לנשים. התחתנתי כי בזמנו לא יכולתי לחשוב אפילו על אפשרות אחרת, ברור היה שכך צריך לנהוג וזהו. לו הייתי יודע את מה שאני יודע היום, לא הייתי מוותר על הילדים לעולם!. אשתי מעולם לא חשדה בי, גם מפני שאני לא בוגד בה וגם כי לא ניתן לראות כלפי חוץ דבר. תמיד יכולתי לתפקד כגבר בזמנים שהיינו יחד, ועד היום מבחינה זו הכול תקין, כך שאין במה לחשוד. את הסיבה לנשואי לה אשמור לעצמי, רק אומר שעד היום היא יפה בעיניי.

הילדים הם הדבר הנפלא ביותר שיש לי ולעולם לא אתחרט על כך.

אני והאושר

מידת האושר שלי משתנה מרגע לרגע. כיום אני חושב שמידת האושר תלויה במידת חוזק האמונה שלי בכל יום.

אני וכמוך

הקשר עם כמוך נוצר דרך האתר שהיה לי כתובת חשובה כדי לדעת שאיני לבד בעולם. אינני מגיע למפגשים בעיקר מפאת הפחד שמא יזהו אותי וגם בגלל המרחק. אני מוצא בכמוך חברים טובים שבוחרים בנאמנות לתורה למרות הנטייה.

אני בעוד 10 שנים

מתפלל לקב"ה שהקשר עם אשתי יתחזק ויהיה טוב יותר, שאמשיך להחזיק מעמד ולא אממש חלילה את הנטייה, ושאצליח להמיר באופן אמתי את האנרגיות הבוערות של הנטייה ליצירה והגשמת החלומות שלי.

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.