אלוקים, איך אני חי עם זה? | אלוקים

"לא זכור לי שפניתי כלפי בורא עולם ושאלתי למה נבראתי שונה, אני כאילו לא מצפה לתשובה זה בעיניי כמו לשאול מדוע אדם נולד גבוה או נמוך. איך נולדתי לא מעסיק אותי כמו השאלה ׳איך אני חי עם זה׳ * אביחי נדרש לסוגיה הוא ואלוקים

https://www.etsy.com/shop/TotalLost
https://www.etsy.com/shop/TotalLost

(לכל הטורים הקודמים בסוגיה "אלוקים" לחצו כאן)

אלוקים בשבילי קיים,

הוא נמצא וצופה בכול, אני חייב לו דין וחשבון על מעשיי בכל נושא, ודאי שאני גם מקשר דברים שקורים לי לפי פעולות שעשיתי (דבר טוב למעשה טוב ולהפך).

איני זוכר אם אי פעם כעסתי על כך שנולדתי עם נטיות כלפי בני מיני. כילד היו לי חברים-שותפים למעשי מין והיום הם נשואים ובעלי משפחות. אני זוכר שהרגשתי שונה כבר אז – לצורך השוואה בעוד הם חשבו יותר על ההנאה הפיזית אני גם נהנית רגשית. עם זאת לא זכור לי שפניתי כלפי בורא עולם ושאלתי למה נבראתי שונה, אני כאילו לא מצפה לתשובה. זה בעיניי כמו לשאול מדוע אדם נולד גבוה או נמוך.

איך נולדתי לא מעסיק אותי כמו השאלה ׳איך אני חי עם זה׳.

כן ניסיתי להבין מה המהות שלי ומה רצון ה׳ ממני – האם אני במבחן? האם אני צריך להוכיח עצמי יותר מבחור/ילד אחר? ואולי בכך תרומתי ליהדות/לעם היא ״שווה״ יותר?

לא פעם חשיבה זאת גלשה לכך שאולי אני בדומה לגיבורי התנ״ך אזכר/אכתב כגיבור שכבש את ייצרו ועבד נאמן לה׳.

זכור לי פעם רגע מכונן מאוד בעבורי – הייתי בכותל המערבי ובכיתי ממש, בכיתי לה׳ והתחננתי בפניו שידריך אותי לעבוד אותו כפי שהוא רוצה בדרך הנכונה בעיניו .

לא מזמן ראיתי תוכנית על משלחת של חיילים פצועים המתכננים לטפס על האוורסט. אחד המממנים הגדולים וחבר שלהם הוא נסיך אנגליה, והוא אמר בתוכנית שהיה שמח לצאת יחד איתם למסע אבל הוא עובד אצל סבתו המלכה ואינו יכול בגלל המחויבות. המשפט שלו המחיש לי בדמיוני עד כמה אני בן של מלך ושיש לי מחויבות וכמובן גם כבוד וראש מורם.

בקשר לנטייה והמעשים עצמם, אמנם איני צדיק ובכל זאת אני נמנע מלעשותם, פחות מסיבה דתית אלא יותר מסיבה אידאולוגית, וזה גם היה חלק מהקושי באותו יום בכותל ובכלל – העובדה שאני סגור לכל עולם ההומואים ובכל זאת מתחנן לדרך והכוונה.

בעז״ה שאזכה בה,

אביחי

רוצים גם אתם לשתף אותנו במה שיש לכם לומר בסוגיה "אלוקים"?  נשמח לשמוע. שלחו לנו דוא"ל kamoha.or@gmail.com

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.