ד"ר תציל אותי – המשיכה שלי לגברים עולה, והמשיכה לנשים יורדת | הורים לבן הומו

עד לא מזמן הנער בן ה-16 לא חש משיכה לגברים, ובזמן האחרון הוא מתוסכל מכך שנמשך יותר לגברים ופחות לנשים. האם הוא הומו? האם הוא יכול להעלים את הרגשות? ד"ר ברוך כהנא משיב

השאלה:

ד"ר כהנא
ד"ר כהנא

שלום!

אני בן 16 ולומד בישיבה תיכונית.

עד לפני חודש בערך הרגשתי משיכה לנשים (מינית ורגשית) כמו כל החברים שלי ולא הרגשתי שום משיכה לגברים, אך בחודש האחרון אני מרגיש שהמשיכה שלי לגברים עולה והמשיכה לנשים יורדת… הדבר מתסכל מאוד ואני לא יודע מה לעשות…

האם אני בעל נטיות הפוכות? איך להעביר את הרגשות האלה? (חשוב לי לציין כי בדרך כלל המשיכה עולה ויורדת. אני עדיין מרגיש משיכה מינית לנשים אך היא הולכת ומתמעטת… אני בעיקר פוחד מהעובדה שאני גיי).

אשמח לתשובה ארוכה ומפורטת 🙂

תודה!

התשובה:

אנא, זכור כי אתה נמצא בגיל שבו ה זהות עדיין אינה מגובשת בשום תחום, ובוודאי שבתחום המיני אינה מגובשת. נערים רבים חווים טלטלות מהסוג שציינת.

יש כל מיני סיבות להימשכות לבני המין שלך, שאינן מבציעות בהכרח על הומוסקסואליות. לפעמים יש כמיהה עזה לקשר עם נער מסוים, וכשהזהות עדיין אינה מגובשת לכאן או לכאן הכמיהה עלולה להתבטא כמשיכה מינית. לפעמים יש פחד מקשר עם המין האחר, והפחד הזה יכול לדחוף את המשיכה מינית (המתעוררת בכל אופן בגיל הזה) לכיוון הומוסקסואלי- ולמותר לומר שפחדים כאלה גם הם אינם יציבים, אלא מתעוררים ושוכחים בגלים. לפעמים יש תחושה שמשהו חסר בגבריותך (או בנשיות, כשמדובר באישה ) ובאופן אל מודע יש תחושה שחיבור עם מישהו שהוא כן גברי (לתחושתך) יכלה לסייע…אני מעיד ע"כ שלדעתי אכן ראיתי דוגמאות לכל האפשרויות האלה. אם הדברים ממשיכים להציק, כדאי לפנות לטיפול אצל איש מקצוע.

בכל מקרה, השתקעות בפחדים אינה עוזרת לכלום. ההחלטה הכי בסיסית היא להיות אדם טוב, מועיל לסביבתו, ומאושר. אנא, החלט ששום מצב לא ימנע ממך להגיע לכך. עם כל הסיבוכים שבעולם תוכל להתמודד, ואם צריך לקבל עזרה בהתמודדות, אין בכך כל רע!

בברכה,

ברוך

(רוצים גם אתם לשאול שאלה? רוצים לקרוא שאלות אחרות שנשאלו? לחצו כאן)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.