האם הומו חייב בשמירת העיניים והאם חובה עליו לנסות לשנות את נטייתו? | שאל את הרב

"אני הומוסקסואל, האם אני צריך לעשות 'שמירת העיניים' גם בישיבה, מול חברים שלי? והאם אני חייב לנסות לשנות את הנטייה או שאין חובה?" * כך נשאל הרב יובל שרלו

השאלה:

אני הומוסקסואל, האם אני צריך לעשות "שמירת העיניים" גם בישיבה (כלומר מול חברים שלי)?

והאם אני חייב לנסות לשנות את הנטייה, או אם אני לא רוצה להכנס לסיפור הזה אז אני לא צריך?

המדענים כבר עובדים על אפשרות שגבר יוליד ע"י הפיכת תא הזרע שלו לביצית + זרע של בין זוג, והשתלת רחם בגבר עם אפשרות הולדה. האם יש אפשרות כלשהי שהדבר יותר להומוסקסואליים ע"י סנהדרין/ביה"ד הגדול/ביאת המשיח. או שהדבר לעולם לא יוכל להיות אפשרי?

תודה רבה

הרב שרלו
הרב שרלו

התשובה:

שלום וברכה

במענה לשאלותיך הרגישות:

א. הלכות צניעות ושמירת העיניים יונקות מכלל גדול הכתוב בתורה "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם", ומקומות אחרים העוסקים באיסור קירבה לעריות. חלק מעקרונות אלה נוסח בהוראה משפטית מדויקת, כגון הלכות ייחוד, וחלק לא נוסח, אולם כפוף לכלל הגדול הזה. בתחום היחסים בין בני אותו מין – הדברים כמעט ולא נוסחו בשפה משפטית, אולם כאמור הם נכתבו בתורתנו הקדושה כהוראה כללית. על כן, אם אתה מכיר בעצמך כי העיניים שלך מכשילות אותך – אתה צריך להיזהר, ואם אתה חש בעצמך כי אתה יכול לחיות עם חבריך באופן שאינו מביא אותך לידי כישלון – אינך צריך.

ב. שינוי הנטייה: זה לא נושא לתשובה במערכת השיח שבאינטרנט, בשל העובדה שהוא נוגע בכל כך הרבה עניינים, למן המחלוקת המקצועית האם בכלל ניתן לשנות נטייה, ועד הרבה עניינים נוספים. אני מציע לך רק צעד ראשון, והוא ניסיון למצוא בתוך עצמך דברים שקיימים בתוך עצמך והמאפשרים לך לבחון מחדש את ההגדרה שהגדרת את עצמך. כדאי לעשות זאת בעזרת בעל מקצוע, המחויב לכללים מקצועיים ואתיים.

ג. המדע עדיין רחוק מאוד מהאפשרות הזו, אם כי אתה צודק שישנה אפשרות עתידית שכך יהיה. איני יודע מה תהיה עמדת הסנהדרין, וזה כמובן יהיה תלוי גם בהרכבה. אני מעריך כי היא תנסה לפסוק את ההלכה בצורה המכוונת לאמיתתה של תורת אמת ותבחן האם אפשר לגאול אנשים ממצוקתם.

כל טוב וחיזוק,

יובל שרלו

(רוצים גם אתם לשאול שאלה את אחד הרבנים או את אחד הפסיכולוגים?
רוצים לקרוא שאלות אחרות ששאלו? לחצו כאן למדור "שאל את הרב")

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.