"כמוך – קבוצה תומכת" | כמוך

יואל – "מכירים מישהו בודד או אדם צריך לדבר? תפנו אותו לכמוך"

סמליל כמוך כמוך. במשך שנים חיכיתי שיופיע מישהו 'כמוני', ולא, הוא לא הגיע.

נישאתי בשנות העשרים המוקדמות, שידוך. קיוויתי שהאהבה תגיע עם הזמן. בתוך חצי שנה מיום שהכרנו עמדנו תחת החופה. יותר מכל אני זוכר את המורא המשתק ממה שאין מדברים עליו, ממה שהיה עליי לעשות לאחר שתסתיים החגיגה, תידום המוזיקה, והאורחים ילכו.

לא נגעתי באשתי לעתיד באצבע קטנה, וק"ו שלא עשיתי מאומה לא עמה ולא עם אחרת. לא חשבתי שאני הומו. לא קראתי את מה שבדיעבד ניתן היה לקרוא בבירור.

עשר שנות נישואין והורות חלפו ביעף, הכול נראה טוב. לא היה שום געגוע ולא כמיהה זרה. המצוקה החלה רק לאחר שמישהו התחיל איתי. גישוש ילדותי. אז בא תורן של השאלות והתהיות והחל מסע ארוך של בירורים, דיבורים ופגישות. ומאז – עוד עשור ויותר בו הכרתי אנשים, גיליתי תחושות חדשות, נאהבתי, וקצת אהבתי.

כל אימת שפגשתי מישהו שנמצא במקום שבו היה זקוק לשיחה, לעידוד, עשיתי ועדיין עושה זאת בשמחה, כמעט בתחושת שליחות. חשתי חובה לדבר, להיחשף, ולתת את מה שאני לא קיבלתי כשהייתי זקוק לכך. משתדל לתת פרופורציות, להסביר, להזהיר, להשיא עצות טובות, ובעיקר לגלות הרבה אמפתיה.

גם בשנים האחרונות, כשכמוך נמצא בשטח, נגיש ומפגין נראות, וכשיש אופציות אחרות, עדיין יש מי שחוששים להגיע וזקוקים לשיחה ביחידות. אנא, כשאתם נתקלים באדם כזה תנו לו את מה שהוא צריך באותו רגע, חזקו אותו, והצביעו לפחות על כמוך, הן כאתר הכולל מידע רב, הן כקבוצה תומכת (שיש בה גוונים רבים).

יואל

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.