הארון האישי של אלנתן | ארונות נפתחים

על הסיבה שהתחתן, על הסיבה שאינו מתגרש, על הפנטזיה שלא תתממש לעולם, על הכעס כלפי אלוקים ועל ההשלמה * אלנתן, 41, נשוי, משתף בסיפור האישי שלו

(לכל הסיפורים האישיים האחרים בבלוג זה – לחצו כאן)

open-locker-boris-suntsovאלנתן, 41, נשוי ואב לחמישה, בוגר ישיבת הסדר וכולל. גר באזור ירושלים.

אני והגילוי

מעולם לא למדתי עם בנות ולא הלכתי הרבה לבני עקיבא כך שלא נתקלתי הרבה באפשרות הנקבית. אני חושב שבאתי לחטיבה בכיתה ז וראיתי ילד בשם שי והתאהבתי בו קשות, וזו הייתה ההתחלה.

אני והדת

אני יודע שזה אסור, אבל מצאתי לעצמי תירוצים. אולי העובדה שכבר קיימתי "פרו ורבו" – זה נותן לי נסיבות מקילות וכו'. בכל מקרה זה לא משפיע על קיום שאר המצוות – שם אני מחמיר גדול.

אני ואלוקים

פעם היה לי כעס גדול על אלוקים – מדוע הוא "דפק" אותי עם הנטייה הזו. התפללתי שלוש פעמים ביום שייקח את זה ממני. היום כבר השלמתי עם זה והבנתי שזה ה"תיק" שלי בעולם הזה להתמודד ככה. עכשיו אני מבקש שאם כבר נדפקתי לפחות שישלח לי גבר טוב כפיצוי (ראו "אני בעוד 10 שנים").

אני והנטייה

איש אינו יודע עליי. רק החברים מכמוך.

אני והרבנים

לא שיתפתי ולא אשתף. אין להם מה לחדש לי.

אני והטיפול

בתחילת הדרך הייתי אצל עובד סוציאלי בבית הפתוח בירושלים, והוא עזר לי לסדר קצת את הראש. מעבר לזה – איני צריך. בטח לא את הנוכלות ששמה "טיפולי המרה" שמטרתם להביא הומואים למצב שלי: נשואים ואומללים.

אני והחתונה

התחתנתי בגיל צעיר מתוך לחץ הורמונלי אדיר. נראה שהגוף ניסה לשדר לי תתחתן ויהיה בסדר – מה שהצליח לתקופה מסוימת אבל בסוף האמת יצאה.

אני והאישה

היא אינה יודעת עליי. היא אישה מדהימה ונהדרת. כואב לי שאיני יכול לאהוב אותה כמו שהיא אוהבת אותי. היא האימא הכי טובה בעולם וראויה לבעל יותר טוב ממני.

כשאני מנתח את המצב מדוע התחתנתי עמה דווקא, אני חושב שהיה קליק בינינו כי היא קצת גברית, אפילו בעיית זיפים קלה. כשאני איתה יש משהו פיזי אבל לא נפש, כנראה מתוך רגילות של שנים. לגבי נשים אחרות – אני אוהב להסתכל עליהן ולהעריך את יופי הבריאה, אבל משיכה? ממש לא. אם תשים אותי בחדר עם דוגמנית עירומה רוב הסיכויים שאתעלם ממנה לאחר הדקה הראשונה.

אני והילדים

האור של חיי. איני יכול לדמיין חיים בלעדיהם והם הסיבה העיקרית שאני לא קם ועוזב.

אני וכמוך

אין כמוהם. אנשים נהדרים שעזרו לי מאוד. אי של הצלה באוקיינוס הבלגן של החיים שלי. הלוואי ויכולתי להגיע ליותר מפגשים ובטח לשבת שלמה. דיברתי במפגש חודש שבט וזה פשוט נתן לי אוויר וכוחות.

אני בעוד 10 שנים

נשוי לגבר מדהים. ביחסים טובים עם ילדיי ואִמם. פנטזיה שכנראה לעולם לא תתגשם.

רוצים להתראיין למדור? שלחו לנו דוא"ל: kamoha.or@gmail.com

4 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלנתן היקר.
  מתנצל אם פוגע אבל אדם שהתחתן מתוך יגיעה ברורה שהוא אינו נמשך לנשים לא יכול לכנות את טיפולי ה'המרה' כנוכלות.

  לפחות המצצדים בטיפולים אלה אוסרים להתחתן כאשר המשיכה המינית לא השתנתה.

  מה גם שכל 'חטאם' הוא שהם מבקשים להתייחס לחוסר בדמות אב ולטראומות שהאדם עבר בגיל הילדות (פרויד ואריקסון מפורשים ע'ע).
  אין שימוש מכות חשמל ולא שימוש בתמונות וסרטים או לא יודע מה שמלעיטים בתקשורת.

  בכנס האחרון הרב אהרלה הצביע על 60% שהצליחו להשתנות. כן ירבו ב"ה.

  1. שלוך לך "איש פשוט". אין לי מלים לתאר את כמות הנזק שאתה ואנשים דומים לך עושים כשאתם מציעים "טיפולי המרה". נטייה מינית היא לא דבר שניתן "להמיר" אותו. "טיפולים" [כלומר- קלקולים] כאלה הם מסוכנים- הם שוברים את האדם נפשית במקרים רבים, כמו למשל במקרה שהגיע להכרעת בית המשפט בארה"ב ממש לאחרונה, שם כבר יודעים להוציא את הסוג הזה של שרלטנות פושעת מחוץ לחוק.
   אין שום דבר רע בנטייה מינית מגוונת, ולכן אין שום צורך "לטפל" בה. זה כנקודת מוצא. הבעיה של היהדות [חלק מהיהדות, יש לומר] היא עם האקט של משכב זכר ולא עם הנטייה. דווקא נהוג יותר לחשוב ש"כל אדם נברא בצלם"- אם אלוהים בחר לברוא אותו עם נטייה כזאת, מי אתה שתתווכח עם אלוהים?

   בנוסף השרלטנות הפושעת של ה"טיפולים" האלה הוכחה כבר כאקט שגורם פעמים רבות למצבי קיצון עד כדי התאבדות של ה"מטופלים". שלא לדבר על זה שאחוזי ההצלחה כביכול הם במקרה הטוב הזיות ובמקרה הרע רמאות מכוונת.

   אסור לשתוק מול השחטה של נפשות בתהליכים ההרסניים הללו.

   1. על ראש הגנב בוער הכובע.
    הצורך לתקוף ללא אבחנה, לא נובע מאובייקטיביות יתר, וד"ל..
    ראשית היכן ראית שאני מציע טיפולי המרה?הדבר היחיד שאני מציע זה לבחון את התמונה בכללותה, ולהתייחס לכל מקרה כאינדוודואל ולא למהר לחרוץ גורלות של אף צד.
    וודאי שלא להתחתן כשהזהות לא ברורה.
    הדבר החשוב ביותר הוא שהרוב נמצאים על הסקאלה. כלומר שיש להם משיכה לבני מינם ובו זמנית יש להם גם משיכה הטרוסקסואלית. וכאן המצב מורכב ודרך ההתמודדות בהתאם.
    מציע להפסיק לירות את המילה-קללה 'טיפולי המרה' ולהבין שיש אנשים שצריכים בירור זהות עמוק ופנימי. ישנם מאות פסיכולוגים ופסיכיאטרים, שאינם חשודים על פאנטיות יתר שבאים יחד לברר זהות והמסקנות לגמרי לא שייכים לצד אחד בלבד..
    ומציע להפסיק להפחיד אנשים שהטיפול כולל השפלות, מכות חשמל וכד'. כל הטיפולים מסתכמים בשיטת הדינאמי וההתנהגותי, בהתאם לכללי הפסיכולוגיה.

 2. אלנתן היקר.
  מתנצל אם פוגע אבל אדם שהתחתן מתוך יגיעה ברורה שהוא אינו נמשך לנשים לא יכול לכנות את טיפולי ה'המרה' כנוכלות.

  לפחות המצצדים בטיפולים אלה אוסרים להתחתן כאשר המשיכה המינית לא השתנתה.

  מה גם שכל 'חטאם' הוא שהם מבקשים להתייחס לחוסר בדמות אב ולטראומות שהאדם עבר בגיל הילדות (פרויד ואריקסון מפורשים ע'ע).
  אין שימוש מכות חשמל ולא שימוש בתמונות וסרטים או לא יודע מה שמלעיטים בתקשורת.

  בכנס האחרון הרב אהרלה הצביע על 60% שהצליחו להשתנות. כן ירבו ב"ה..