צפו – הרב בורשטין על קהילת הלהט"ב: "השתלטות ברוטלית" | דבר הסמוי מן העין

עוד לפני הרצח במצעד ביקר הרב בורשטין את הקהילה החילונית ההומוסקסואלית על השתקת קולות שאינם עולים בקנה אחר עם עמדתה. עוד ציין הרב כי חוברת שכתב יו"ר עמותת כמוך היא שחוללה את המהפך בעולם הרבני כלפי הנושא ההומוסקסואלי

בכינוס בקדושה בסימן "שיח מיני – פתיחות וצניעות" – כינוס שנערך לפני כחודש וחצי, שבועיים לפני הרצח במצעד הגאווה – היה מושב תחת השם סוגיות הלכתיות ואתיות בטיפול בתחום המיני. במושב דיברו הרב מנחם בורשטין – ראש מכון פוע"ה, הרב יוסף צבי רימון – רב שכונת אלון שבות דרום ורב המרכז האקדמי לב, והרב רא"ם הכהן – ר"י עתניאל. הרבנים בורשטין והכהן נגעו גם בנושא ההומוסקסואלי.

הרב בורשטין חילק למשתתפים חוברת בשם "סוגיות הלכתיות ואתיות בתחום הטיפול המיני", ובין השאר מופיע בה גם הנושא ההומוסקסואלי. בחוברת מביא הרב קטעים מהחוברת "דבר הסמוי מן העין", חוברת שחיבר יו"ר עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים ואשר נמצאת בלעדית כאן באתר כמוך, ובדבריו הצהיר הרב בורשטין כי לדעתו החוברת הזו היא שחוללה את השינוי הגדול בעולם הרבני כלפי הנושא ההומוסקסואלי: "אני חושב שחל שינוי גדול, השינוי החל לדעתי בחוברת דבר הסמוי מן העין ששלח יהודי יקר שקוראים לו עמית […] וזה לא היה פשוט […] לפעמים הלכתי לרבנים והייתי צריך להכניס אותם לנושא, ולפעמים רק שאלה הלכתית – היכן הוא צריך ללכת: לחוף ים מעורב או נפרד […] ומתוך שאלות הלכתיות הכנסתי את הרב (מרדכי אליהו) קצת לעניינים. ואני חושב שגם חל שינוי גדול לטובה בעצת נפש".

כמו שכבר פרסמנו, גם הרב רא"ם הכהן שיבח את החוברת "דבר הסמוי מן העין": "הוא (פונה לרב בורשטין) סיפר על 'דבר הסמוי מן העין'. הבחור הנחמד הזה שכתב את אותה החוברת, הוא שלח למאה רבנים – לרב אברום שפירא זצ"ל ועד אחרון הרבנים כמוני. הוא כתב חוברת בענווה יתרה, עם צרורות של שאלות. אם הייתם רואים אותו – הבחור ביניי"ש, חולצה מכופרת, נראה חמד. שאלתי אותו שאלה – 'תגיד לי, ההורים שלך יודעים?', אמר לי 'לא'. אתם מבינים כמה מאמצים יש אדם כזה שהולך ומוציא חוברות, כמה קשיים כספיים, והוא כולו רוצה לשמור על טהרה? אתם יודעים מה הקושי?!"

עוד בהרצאתו ביקר הרב מנחם בורשטין בחריפות את הקהילה ההומוסקסואליות החילונית אשר משתיקה קולות שאינם עולים בקנה אחד עם דעותיהם: "יש פשוט השתלטות ברוטלית נגד אלה שמנסים בכל זאת לעשות משהו בנושא (לבדוק אפשרות להימשך לנשים), עם תביעות ועם דברים נוראיים".

עוד אמר הרב כי "הציבור הרבני צריך לתת תשובה לכאלו שעברו את כל הטיפולים בעולם, ולא שלא הצליחו (להשתנות), אלא אין להם כוח יותר. אז מה אנחנו מציעים להם? וזה ודאי מדוע המיזמים של הרב ארלה הראל חשובים מאוד".

  • המהפכה שהחלה ב"דבר הסמוי מן העין" – צפו בדקה ה-24:00
  • ביקורת כלפי הקהילה החילונית – בדקה ה-25:15

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.