עבודת תזה בנושא "טיפולים פסיכולוגיים לשינוי אוריינטציה מינית" | העולם האקדמי

מה המטפלים הפסיכולוגים עצמם חושבים על האפשרות של שינוי נטייה מינית? הממצאים מפתיעים. לפניכם עבודת תזה בנושא "טיפולים פסיכולוגיים לשינוי אוריינטציה מינית" שהוגשה באונ' העברית ע"י חגי מלר ובהנחיית ד"ר ברוך כהנא וד"ר יוסף מאיירס, סיוון תשע"ב, מאי 2012

חגי מלר
חגי מלר

שינוי אוריינטציה מינית באמצעות תרפיה פסיכולוגית הוא תחום שנוי במחלוקת מבחינה אתית ומקצועית. מאמרים רבים נכתבו בתחום האתי, וכמה מחקרים נערכו על היעילות וההשלכות של תרפיה מסוג זה. מחקרים אלה בחנו לרוב נתונים סטטיסטיים במבט רטרוספקטיבי ובאמצעות דגימה לא מייצגת, ובשל כך אינם מספקים מידע אמפירי ברור. כמו כן, המחקרים שנערכו עד כה התבססו על שאלונים מובנים שלא סיפקו מידע אותנטי על שיטות הטיפול המצויות בשימוש מטפלים בתחום זה.

המחקר שלפניכם נועד לפתוח צוהר אל העולם הטיפולי מנקודת מבטם של המטפלים, וחוקר בשיטת התיאוריה המעוגנת בשדה את נקודת המוצא התיאורטית של המטפלים ביחס להתפתחות מיניות בכלל, את הגישות הטיפוליות הנמצאות בשימוש בתחום זה, ואת הסוגיות הטיפוליות הייחודיות לו. המחקר מנסה גם לגעת בחוויה של המטפלים העוסקים בתרפיה זו הנחשבת לא שגרתית ואפילו מוקצָה. מחקר זה יכול לשמש מצע למחקר אמפירי בדבר היעילות והנזקים האפשריים של טיפולים לשינוי אוריינטציה מינית.

לפניכם המחקר המלא:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.