הרב לבנון במכתב אישי לחברי כמוך | בלעדי / פרסום ראשון

לאחר שהגדיר את ההומוסקסואליות "סטייה", מבקש הרב לבנון להבהיר את דבריו – זו סטייה כי כל מה שמוזכר בשבע מצוות בני נוח הוא מיסודו של עולם, ואולם אין זה אומר שיש לדחות הומואים – "אדרבא, יש להתייחס אליהם כאל מי שזקוק לעצה טובה וליד מושטת מתוך אהבה, כדי לסייע להם להתגבר על הקשיים בהם הם נתקלים". לפניכם המכתב

הרב לבנון
הרב לבנון
לכבוד חבורת ידידים ואהובים!
לפני כחודש, בכנס "בקדושה", הגדרתי את הנטייה ההפוכה כ"סטייה".
אכן, ברור לי שאם נאסר משכב זכור גם לבני נח (רמב"ם, מלכים, פרק ט) אכן זו סטייה*. אולם אין זה אומר שיש לדחות אותם. אדרבא, יש להתייחס אליהם כאל מי שזקוק לעצה טובה וליד מושטת מתוך אהבה, כדי לסייע להם להתגבר על הקשיים שבהם הם נתקלים.
קירוב, טיפול וסיוע, אלה הם התשובות!
יערה הקב"ה רוח ממרום, יזרוק מים טהורים, וניטהר כולנו!
אליקים לבנון

 

* הערת עורך האתר – בשיחה עם הרב עולה כי הרב מחלק בין איסורים שמוזכרים בשבע מצוות בני נוח ובין איסורים שאינם מוזכרים שם. איסורים שמוזכרים בשבע מצוות בני נוח ואדם עובר עליהם – יש בכך סטייה כי הם ביסודו של עולם. לכן אם אדם מחלל שבת – הוא עבר איסור מהתורה ואולם אין זו "סטייה" כי חילול שבת לא נאסר על בני נוח. לעומת זאת, אדם שרוצח או גוזל – הוא סוטה כי בני נוח נצטוו אף הם על איסור שפיכות דמים ועל הגזל. כך גם אדם שבא על אשת איש – זו סטייה כי איסור גילוי עריות מוזכר בשבע מצוות בני נוח, והוא הדין למשכב זכר – זו סטייה כי היא כלולה באיסורי עריות.

5 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין לי אלא להצטער על דבריו של הרב לבנון.
  מרגע שהגדיר את העניין "כסטיה" אין באף מכתב שיכתוב לתקן את העוול.
  תלמידיו וההולכים בדרכו יראו מעתה את ההומוסקסואלים כאנשים חריגים הזקוקים לטיפול ולהמרה.
  וכאחד שעבר טיפולים אלו ושמע מרבים שעברו טיפולים אלו, הרי שאין בהם להועיל.
  ויותר מזה הטיפולים הללו גורמים נזק רב מאוד.
  לא לחינם אמרו חז"ל "חכמים היזהרו בדבריכם".
  דבריו אלו שהומוסקסואל הוא סוטה (וברור לי שהוא מתכוון סוטה מדרך העולם התקינה) יתפרש אצל מי מההולכים בדרכו בדרך אחרת לגמרי, עד אותם אלו שיעשו את "מצעד הבהמות"
  וכבר אמרו" סייג לחוכמה שתיקה".
  ובדבריו אלו הרב מזיק נזק גדול בעיני ופוגע.
  אני לא זקוק לטיפול והמרה.
  וראוי לרבנים שיעשו חשבון נפש ויבדקו כיצד להכיל את ההומוסקסואליות ולא לנסות להמיר ובכך לפגוע פגיעה נפשית באנשים שכבר צער רב היא מנת חלקם.
  רואי

  1. את דברי הקודמים כתבתי עוד טרם החל המצעד בירושלים, לצערי צדקתי יצא משהו בשם האלוקים ודקר שלושה מהצועדים (אדייק ואומר שאת הדקירה הוא לא עשה בהשפעת הרב לבנון) יש להניח שאת הדקירה עשה האדם הזה בשם אמירות דומות , או הבנתו את התורה.
   ומה עם "לא תרצח" אני יודע שרובם יגנו אותו על המעשים שלו. אבל אם ישמעו רב שמדבר כשם שהרב לבנון דיבר והגדיר את ההומוסקסואלים כסוטים לא יקום אדם ויפצה פה ויצפצף.
   ודברים כאלו הם יכולים להוביל לרצח ועדות מצמררת לזה הרי מצעד ירושלים יוכיח וראוי האדם ורב המורה לרבים שיזהר.

  2. רואי, לא לכולם הטיפול הזיק כמו שלך. לי הוא הועיל
   ויש אנשים שכן רוצים משפחה שמורכבת מאבא ואמא ולא רק מאבא ואבא.
   אני אישית לא מבין איך הטיפול יכול להזיק. אם בעבר היה לך רע וקשה לך להעלות את זה מחדש ולהתמודד עם זה שוב אל תאשים את הטיפול.
   הרב לבנון לא דיבר על זה שהומוסקסואלים הם סוטים. הוא אמר שהתורה אומרת שסטיה מהדרך הישירה היא הומוסקסואליות, בדיוק כמו אשת איש ומשכב בהמה.
   נשמע לי הגיוני….
   אני מתחיל לחשוב שאתה בעצם טרול
   הלא כן?

   1. תקרא את דבריי ותעמוד על דיוקם…

    " דבריו אלו שהומוסקסואל הוא סוטה (וברור לי שהוא מתכוון סוטה מדרך העולם התקינה) יתפרש אצל מי מההולכים בדרכו בדרך אחרת לגמרי, עד אותם אלו שיעשו את "מצעד הבהמות" "
    ראה שכתבתי שברור לי הוא מתכוון מדרך הישר רק שהבנת הרבים תהיה אחרת.
    אין בך כל תרבות דיון שאתה מכנה אותי טרול … לא ארד לפי שחת לדבריך ..ומשיחותיי עם רבים הם יצאו וידם על התחתונה מן הטיפולים הללו.

    וראוי שתקרא את דברי בבלוגים שלי מה דעתי על נישואין אני בעד למי שרוצה, בתנאי שיספר לזו שהוא נישא לה שהוא הומו.

    צר לי שאלו דבריך ואתה יורד אל הדיוטה התחתונה , והאמת שלא ראוי לי בכלל להדיין עמך בדבר ובכל זאת.

    1. בסוף השפה הגבוה שלך והמאוד חכמה(לשבחך)אינה נותנת תשובה מול הכתוב בתורה שמשכב זכר הוא אסור לאן שלא תיקח את זה..זה מחלה שיש פתרונות אליה!אי אפשר ליהודי אדם שומר מצוות ותוך כדי עובר על לאו נורא..זה שקר!