הרב מדן: "יש הבדל של יום ולילה בין היחס לחד-מיניים ובין היחס לקהילה הגאה" | הלכה

הרב יעקב מדן, ר"י הר עציון, אומר כי "בשל המהומה על המעשה הנורא שקרה, אנו מבלבלים בין שני התחומים הללו". הרב מדן שיבח את הפעילות של עמותת כמוך ותקף את הקהילה הגאה ואמר כי "אני אישית מתנגד נחרץ לקהילה הגאה, יש בה משהו אלים"

הרב מדן. תצלום: ויקיפדיה
הרב מדן. תצלום: ויקיפדיה

הרב יעקב מדן, ראש ישיבת ההסדר הר עציון שבאלון שבות, אומר בראיון לערוץ 7 כי צריך להיות הבדל מובהק בין היחס לבעלי נטיות חד-מיניות לבין היחס לקהילה הגאה.

"מרוב מהומה, ומהומה מוצדקת על המעשה הנורא שקרה שם, אנחנו מבלבלים בין שני תחומים יחסינו לאנשים נקרא להם חד מיניים הומוסקסואליים, ויחסינו לקהליה הגאה, וההבדל הוא יום ולילה", מבהיר הרב.

בנוגע ליחס לאנשים פרטיים אומר הרב מדן, "אני מכיר ארגון שלם (הרב מתכוון לעמותת כמוך – הערת עורך האתר) של אנשים שומרי שאוחזים בתורה ובמצוות בציפורניהם ולא עוברים על איסורי תורה, והם בעלי נטיות חד מיניות. הם מתייעצים עם רבנים איך לעשות ומה לעשות, והאנשים האלה הם צדיקים גמורים שיהי רצון שתעמוד לנו זכותם. אני רוצה שנדע את זה גם אם יש להם נטיות כאלה. הרבה מהם עושים מאמצים גדולים לשנות את הנטיות, אבל ברוב המקרים אנחנו יודעים שלא ניתן, ואנחנו צריכים להזדהות איתם. האנשים האלה כשרים לעלות לתורה ולהיות בעלי תפילה ביום הכיפורים שחל להיות בשבת.

"יש אנשים שנכשלים באיסורים, ולצערנו מדובר באיסור תורה חמור מאוד. אבל יש לנו כלל שאומר 'אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו', ואנחנו חייבים כמה שיותר לעודד אותם גם מי שנכשל להישמר מן האיסור ולמצוא פתרונות אחרים. יש כל מיני דברים שניתן לעשות עם העניין הזה, אבל לבוא לגנות ולנדות אנשים שנכשלים, בגלל שנכשלו, אני חושב שאסור לנו, ובלבד שלא התייאשו מהמחויבות שלהם לקיים את התורה בשלמותה, כולל את המצווה שקשורה בדבר הזה".

האשר לקהילה הגאה הבהיר הרב כי "אני אישית מתנגד נחרץ לקהילה הגאה", ונימק: "זוהי קהילה שעורכת את המצעדים האלה, ויש כאן גם מטרה להסית בני נוער שינסו את זה, אלה אנשים שעושים את הדברים להכעיס, ובגדול, ובכוונה. מי הולך לצעוד בירושלים עיר הקודש? המטרה היא פשוט להכעיס. מילא כשהם עושים את זה בת"א, הרבה מהם גרים בה ונכשלים בזה. אבל לבוא לכאן זה להכריז דווקא ואנחנו גם נסיט גם בני נוער ונעשה את כל הדברים האלה, הם גאים בזה […], ולדברים האלה אני מתנגד מאוד".

הרב מדן התבטא גם באשר לאופי השיח של הקהילה בגאה: "יש בקהילה הזו משהו מאוד אלים. באיומים שלהם, בדרך הסגנון שלהם, במתקפות שלהם, בעובדה שהם מנופים בכפפות מלאות בדם – שזה היה הסימן של אלה שערכו את הלינץ' בחיילים ברמאללה הי"ד, ובכל הדברים האלה יש משהו מאוד אלים ומאוד דוחה בצורת התגובה שלהם, ולחברות בקהילה הזאת אני מתנגד לחלוטין".

הרב האשים את התקשורת שעוזרת לקהילה הגאה למשוך צעירים רבים לצד ההומוסקסואלי: "הניסיון של הקהילה גאה, והתקשורת עוזרת להם. ואני מצר על כך מאוד".

באשר לשאלת הצלחת טיפולי המרה אמר הרבה כי "אני נפגשתי עם אנשים שעברו טיפולי המרה, ועברו את זה בהצלחה, התעניינתי בנושא ושמעתי מאנשי מקצוע שיש בטיפול הזה גם סיכונים רבים, כלומר אפשר חלילה ליפול מאוד מהדבר הזה, וכל אחד צריך להתייעץ עם מומחה לפני שהוא עושה את זה".

לצפייה בדברי הרב מדן – לחצו כאן

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל עוד ה"קהילה" היתה מוכנה לספוג עלבונות, אפליה ואלימות ,ללא התנגדות, ניתן היה להביע רחמים וצער על עליבותה.
    אבל ברגע שה"קהילה" התרוממה על רגליה האחוריות והתחילה להשיב מלחמה שערה, פתאום הם הפכו ל"אלימים".
    הקהילה לא מסיתה אף אדם אחד. אי אפשר להפוך גיי לסטרייט או סטרייט לגיי. בסך הכל דורשת שוויון זכויות מלא, והכרה בהם כאזרחים מן השורה. כמו בכל מאבק לשוויון זכויות, נשמעת קריאת תיגר על המערכת הקיימת.
    לולא פעילותה של ה"קהילה" ואירגוני השחרור למיניהם, היינו עדיין נטולי זכויות לחלוטין, כפי שהיה עד שנות ה 80 המאוחרות, רועדים כעכברים בחוריהם. היו אלה ימים שחורים משחור.
    אני מברך את הא-ל על שהוציאנו מעבדות לחירות (חלקית).