גונן גינת: אני בעד מצעד הגאווה בירושלים | כל-מיני

גינת, לשעבר עורך עיתון "הצופה" והיום עורך מוסף בישראל היום, כתב בטורו כי "‬מי שנמצא במחנה הלאומי צריך לשמוח שבקהילה הגאה נלחמים על נוכחותם בעיר, כי היא אינה עיר הבירה של הדתיים־לאומיים בלבד‬"

גונן גינת
גונן גינת. תצלום: הפייסבוק של גונן

מפתיע – גונן גינת, מי שהיה עורך עיתון הצופה, והיום עורך את מוסף "ישראל השבוע" של מקור ראשון, כתב במדורו הקבוע בעיתון כי הוא בעד מצעד הגאווה בירושלים. וכך כתב תחת הכותרת "יש מקום, לכולם":

"כשהסיפור של נשות הכותל צבר תאוצה, כמה מחבריי בימין הדתי התחילו לדבר על ה"שמאלניות הרפורמיות" (שני התארים לחלוטין לא נכונים), ואף אחד מהם לא עשה חושבים שמא זה דווקא מצוין ששמאלנים ורפורמים נלחמים על מקומם בכותל.

זהו בערך אותו דיון שמתנהל בימים האחרונים בשאלה האם צריך לקיים מצעד גאווה בירושלים. יש המתנגדים לכך, כי לדעתם ירושלים היא לא תל אביב ויש לה אופי אחר‫,‬ ורבים מתושביה חרדים‫.‬ ואלה הסיבות הלא‫ ‬נכונות והלא‫ ‬רלוונטיות בסוגיה הזו‫.‬

לפני כמה שנים היתה מחלוקת בירושלים על פתיחת חניון קרתא בשבתות‫.‬ החרדים איימו להבעיר את העיר‫, אבל‬ החניון נפתח בכל זאת וירושלים לא בערה‫.‬ פתיחת החניון היתה חשובה לעיר מאותן סיבות שמצעד הגאווה צריך להתקיים בה‫.‬

הסיבה היא שכל כך הרבה ישראלים מוכנים לוותר על ירושלים. נמאס להם מכובד הראש שלה לעומת הקלילות התל‫־‬אביבית‫.‬ המורשת ההיסטורית של עיר הבירה נוכחת בכל פינת רחוב‫,‬ גם בשכונות החדשות‫.‬ רק השבוע נערכו עבודות להקמת גן‫ ‬ילדים ופתאום נמצא מקווה מתקופת בית שני‫,‬ עם ציור של מנורת בית המקדש‫.‬ זה לא קורה בתל‫ ‬אביב‫.‬ אין שם את המטען ההיסטורי הירושלמי הכבד‫, וככה נוצר אותו דיבור תל־אביבי שאומר: תנו לערבים את כל ירושלים. תנו להם את כל השכונות הכאילו ציוריות שלכם, גם בלי שלום.

על הרקע הזה, צריך היה לפתוח את החניון שמעודד ישראלים להגיע לירושלים גם בשבתות‫. ועל הרקע הזה, ‬מי שנמצא במחנה הלאומי צריך לשמוח שבקהילה הגאה נלחמים על נוכחותם בעיר, כי היא אינה עיר הבירה של הדתיים־לאומיים בלבד‬. למעשה, הנה מתברר, שבניגוד למה שטיפטפו לנו שנים‫,‬ ירושלים היא בלב של עוד המון ישראלים‫,‬ כן, אותה ירושלים "כבדה". המון ישראלים, שלכאורה מה להם ולירושלים‫,‬ לא רק רוצים את חלקם בה‫,‬ אלא גם מוכנים להילחם עליה. זה נהדר. צריך לתת להם מקום‫,‬ וגם לדאוג שירגישו בה בטוחים, גם בשבתות‫.‬ ויש מקום גם לקהילה הגאה,‬ כי ירושלים היא של כולנו‫".

 

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.