צפו – הרבי מלובביץ' על הומואים: "לסייע להם לרפא את עצמם" | הלכה

בסרטון שלכאורה מפורסם בפעם הראשונה, נראה הרבי מלובביץ' בדרשה ובה הוא מדבר על מצעד הגאווה ("צעדו בדרך עקומה"), על הומוסקסואליות ("זה דבר שסוף כל סוף מביא לידי חוליים") ועל הטענה שמדובר בנטייה מולדת ("הרי זה כמו שאחד שכאמור שנולד עם תכונה של מריטת שערות ראשו")

הרבי. תצלום: ויקיפדיה
הרבי. תצלום: ויקיפדיה

לפני יומיים (יום ראשון) פורסם סרטון ובו לכאורה בפעם הראשונה נראה הרבי מלובביץ' מתבטא בפומבי למצלמה בנושא ההומוסקסואלי.

בסרטון נראה הרבי דורש בפני קהל עדתו בפורים תשמ"ו.

הרבי מדבר נגד המצעד ("צעדו בדרך עקומה"), וכן נגד הוצאת שז"ל (פגיעה ב"מאור עיניו של האדם וכוח האדם"; "דבר המזיק, אין מכך שום תוצאות טובות"), ומשכב עם גבר ("חש שהוא יוצא דופן, ולאחריו [לאחר המשכב] יש לו הרגשה שהוא עשה דבר עקום"), ודיבר נגד מימוש התאווה ("הביזיון ייחשב לדבר טוב בגלל שהוא מילא את תאוותו"), ורמז שהיא גוררת מחלות ("זה דבר שסוף כל סוף מביא לידי חוליים ולידי חֲלאות").

הרבי הגיב לטענה שיש כאלה ש"נולדים ככה" כלומר נולדו עם תכונה זו, ואמר כי "הוא טוען שהוא נולד עם תכונה זו, נולד – הרי זה כמו שאחד שכאמור שנולד עם תכונה של מריטת שערות ראשו, הרי שאין שייך לפגוע בכבודו על כך, הוא נולד כך. לאידך גיסא, הרי לכל לראש עליו לעשות ככל התלוי בו לסייע להם לרפא את עצמם".

יצוין כי הסרטון ערוך, ולא תמיד ברור למה התכוון הרבי ועל מה הוא מדבר. אם שגינו בהבנת הדברים שכתבנו לעיל, נשמח לתקן.

האתר הגאולה, שפרסם את הסרטון, סיכם את הדברים כך:

הרבי שליט"א מלך המשיח מדבר על "צעדה בדרך עקומה". מעצם העלאת הנושא, מדגיש שאין כאן כוונה חלילה לפגוע בכבודו של מישהו, אלא לתת מענה וטיפול לבעיה הרסנית. תופעה זו של נטיות הפוכות, אינה מאפשרת המשכיות של דורות הבאים וגוררת רגש של עמוק של בושה עזה ותחושה של "יוצא דופן", שמבזבז כוחותיו וחיות הגוף להבל ולריק. ומדגיש כמו כן שאין נוגע כאן עניין של בחירות בנוגע לזכויות אדם וכיוצא בזה כשמדובר על הרס הגוף והרס הדורות הבאים ר"ל.

עוד יצוין כי כנראה בעקבות אותה השיחה פורסם בספר "תורת מנחם" – המביא את דרשות הרבי בהתוועדויות – שיחה של הרבי באותו הנושא. כמו כן, כחודש לפני השיחה המוקלטת מפורים תשמ"ו, עוד בחודש שבט באותה השנה, ענה הרבי במכתב לאדם שפנה אליו כי הוא נאבק במשיכתו המינית לגברים. הרבי מתרכז בשאלה אם מדובר בנטייה מולדת, וכותב:

"התפיסה המוטעית נובעת מהטענה שמכיוון שאנשים מסוימים נולדים עם הבעיה הזאת, היא בהכרח דבר 'טבעי'. משום כך, אין להגדירו כדבר לא מוסרי או חטא, ולכן אין צורך בכלל לנקוט בצעדים לשנות אותו, או, בכל מקרה, הוא אינו בעיה רצינית כלל.

"ניתן לראות שגישה זו היא בלי יסוד כלל, מכך שהתורה (שנקראת תורת חיים ותורת אמת כי היא המדריך האמתי שלנו בחיי היום-יום שלנו) מצהירה שלְסַפק את רצונות הללו, או אפילו להרהר בהם, זו עבירה על מצוות ה'. לפיכך גם ברור כי הבעיה היא ניתנת לשליטה, שאילו היא הייתה מעבר לשליטת האדם, ה' לא היה מגדירה כחטא.

העובדה שיכול להיות שהבעיה מולדת לא משנה את המצב. כל יום ילדים נולדים עם טבע מסוים, או נטיות מולדות או דחפים, מקצתם טובים ומקצתם לא טובים. בגלל זה בני אדם צריכים לעבור הכשרה וחינוך, כדי לפתח ולחזק את התכונות החיוביות ולסלק את התכונות השליליות".

צפו בשיחה של הרבי:

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרבי מלובביץ כלכך מכבד כל יהודי, זה לא יאומן, הוא לא מגנה אף אחד, אולי רק את המעשים שלו, איזו גישה אצילית, מחזק מאוד! תודה על הפרסום, זה חשוב לי באופן אישי ונותן כח להתמודד מול היצר