ח"כ שנלר: פגשתי רבנים הומואים ומורות לסביות באולפנות | הלכה

ח"כ עתניאל שנלר קבל על היחס של הציבור הדתי לאומי לקהילה ההומו-לסבית וסיפר כי ישנם בתי כנסת שמגרשים אנשים בעלי נטייה מינית שונה. שנלר סיפר בראיון בגלי ישראל כי הוא פגש רבנים הומואים ומורות לסביות באולפנות ושהגיע הזמן שהציונות הדתית ידעו לחבק ולא רק להרחיק

ח"כ שנלר. לא מספיק בוגרים

ח"כ עתניאל שנלר סבור כי הציונות הדתית מפנה עורף כלפי אנשים בעלי נטייה הומוסקסואלית. שנלר סיפר ברדיו גלי ישראל כי ישנם רבנים הומואים ומורות לסביות באולפנות ואחוז ההומוסקסואלים בציבור הדתי לאומי זהה לציבור הכללי.

"בקרב הציבור שלנו חובשי הכיפות, הציונות הדתית, ישנו אחוז זהה לציבור "האחר" שהם בעלי נטיה חד מינית", אמר שנלר למגיש קווה שפרן, "פגשתי מורות באולפנות – לסביות , פגשתי רבנים בישיבות – הומואים, זה נורא להגיד את זה בשידור. פגשתי תלמידי ישיבות בישיבות הסדר ובאולפנות, פגשתי אותם תוך כדי לימודים פגשתי אותם כשהם התגרשו והתחתנו פגשתי אותם כשהם מאמצים ילדים מחו"ל שהקהילה שלנו לא ידעה להכיל אותם."

שנלר טען שהציבור הדתי צריך להכיר בקהילה הלה"טבית בתוך הציונות הדתית.
"אני שואל האם אנחנו לא מספיק בוגרים להבדיל בין הכרה לקבלה, האם אנחנו לא מבינים שיש הבדל בין להכיר – שיש לנו קושי שאנחנו צריכים להתמודד איתו לבין דחייה."

שפרן: מה צריך לעשות?

שנלר השיב שצריך ליצור כלים ומהלכים חינוכיים בתוך המוסדות שיוכלו לסייע לנערים ונערות שמתמודדים עם נטיייתם המינית, ובתוך כך טען שהיחס של הציבור הדתי כלפי הומואים ולסביות הוא יחס יהיר. "האם יש לנו מהלכים חינוכיים לאתר את הצורך לאותו נער ונערה מתבגרת של לא יודעים לאן לפנות, האם יש לנו את הכלים ללוות את אותו אדם אישה או גבר. אתה יודע שיש בתי כנסת שגירשו נשים בגלל נטיה מינית. מי אנחנו? מאיפה היהירות שלנו? זה אומר שאדם לא יהיה חלק מהחברה זה אומר שהוא פסול. החברים שלי ושלך שנוסעים בשבת, האם זה אומר שלא נחבק אותם שלא נקרב אותם שהם פסולים?. ישראל אף על פי שחטא ישראל הוא."

שנלר הוסיף ואמר ש"כל מי שחושב שמי שהוא לא כמונו – הוא טועה, ורק דרכנו נכונה, מרחיק אותנו מהיכולת להשפיע".

(פורסם באתר סרוגים, א' בשבט תשע"א, 6.1.11)

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.