אני חי בפחדים למות וגם בפחדים על עונשי | שאל את הרב

"בעוונתי בעבר ניסיתי משכב זכר. לא היה מגע מיני מלא, אלא פשוט משהו חד פעמי וחולף. לעתים אני סובל מתחושה שמישהו מדבר אליי מתוך נפשי ואומר לי שאין סליחה ומחילה למה שעשיתי. מה התיקון? איך אני מבריא את הנפש ומפסיק להתענות מהיסוריים של העבירה? * הרב ארלה הראל משיב

השאלה:

תיקון למשכב זכר מהעבר 

שלום,

שמי גילי (שם בדוי). בן 25. סובל כשלוש שנים מחרדות ודיכאונות.

מעולם לא הייתה לי בת זוג כיוון שאני טיפוס ביישן ומופנם וחסר ביטחון עצמי.

בעוונתי בעבר ניסיתי משכב זכר. לא היה מגע מיני מלא פשוט משהו חד פעמי וחולף. בגלל היעדר בת זוג ממש כל חיי ניסיתי בעבר משכב זכר בגלל התעוררות מינית שחלה אצל כל אדם. ניסתי הייתי חושב על זה לפעמים וזהו. מאז שהתחילו לי חרדות ודיכאונות נפשי מתייסרת. נפשי מתייסרת גם מהמחשבה שעשיתי משהו אסור שעשיתי משהו שאין לו תיקון ואין לו מחילה. אני חיי בפחדים למות וגם בפחדים על עונשי שיהיה בגלל האיסור שעשיתי.

מאז ומתמיד נמשכתי לבנות ותמיד אני מנסה לחפש את זוגתי לחיים. עברי עם משכב זכר שקרה רק כפעמים היה שוב בגלל חיפוש תאווה מינית ותו לא. כנראה בגלל החוסר מבת זוג גרם לי לבלבול.

היום עדיין לעיתים אני סובל מתחושה שמישהו מדבר אליי מתוך נפשי ואומר לי שאין סליחה ומחילה למה שעשיתי. כאילו משהו מייסר אותי מבפנים .

כבוד הרב.. מה התיקון? איך אני מבריא את הנפש?? איך אני גורם לעצמי להפסיק להתענות מהיסוריים של העבירה.

זה הייתה מעידה חד פעמית מבחינתי. איך אני גורם לנפש להיות שמחה כי אני פוחד מאוד. לפעמים לבתי כנסת אני מרגיש לא שייך או כמי שעשה עבירה אז אין לו זכות לבוא להתפלל וכך התרחקתי. איך? אני מדבר עם בורא עולם. אני אומר לו שלקחתי על עצמי לחדול מזה לתמיד ועדיין מרגיש רע כאילו אין תקנה. לקחתי על עצמי לא להתעסק עם זה יותר ולרכז מאמצים במציאת כלה ולהתחתן כדת משה וישראל וזהו חלומי. אין לי משיכה לגברים.

תעזור לי מה אפשר לעשות כדי לכפר על זה??   

הרב ארלה הראל
הרב ארלה הראל

התשובה:

אל תרא ואל תחת יקירי, אין דבר שאין עליו תשובה ותיקון. הנצרות, ולהבדיל העולם הפוסט מודרני מלאים בייאוש, אך אצלנו אין ייאוש בעולם כלל! אבא שבשמים אוהב, ולא יחפוץ במות המת כי אם בשובו מדרכו וחיה, על כל חטא, כל חטא, בלי יוצא מן הכלל, אפשר לעשות תשובה, כפי שמבואר באגרת התשובה לבעל התניא וספרי ר' צדוק זצ"ל ועוד. אני ממליץ לך ללמוד בספר אשיב ממצולות של הרב יהושע שפירא הי"ו בהרחבה.

אל דאגה, הכל יהיה בסדר – אתה צריך כמובן לטפל בקשיים הנפשיים מהם אתה סובל אצל אנשי מקצוע: פסיכולוג ואולי גם פסיכיאטר, ולהתאושש מן החרדות שלך, ואז תזכה להקים בית נאמן בישראל מלא קדושה וטהרה.

אשריך שכואב לך על טעויות העבר, אבל אל תיתקע בהם אלא התקדם קדימה אל עתיד טוב יותר.

בהצלחה,

ארלה

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.