אני רוצה להתחתן עם אישה, אבל מי תרצה להתחתן עמי? | שאל את הרב

הרב הראל נשאל מה הוא מציע להומו בארון שמעוניין להתחתן עם בחורה אבל לא רוצה לגרום לה עוול כי הוא מאמין שבשלב מסוים היא תגלה עליו

השאלה:

נשואים       

אני הומו וכרגע אף אחד לא יודע את זה… אני כן מעוניין להתחתן עם בחורה אבל לא רוצה לגרום לה עוול כי אני מאמין שבשלב מסויים היא תבין או שאני פשוט אספר.

מה אתה מציע?

הרב ארלה הראל
הרב ארלה הראל

התשובה: 

לשואל היקר שלום וברכה!

כמה נקודות:

  1. קודם כול, דע לך שבאופן כללי אינני חושב שנכון לשמור את הענין לגמרי בליבך. אדם  צריך לשתף אנשים במה שעובר עליו. הגמרא (מסכת יומא דף עה עמוד א ), מלמדת אותנו על הפסוק "דאגה בלב איש ישחנה רבי אמי ורבי אסי, חד אמר: ישחנה מדעתו, וחד אמר: ישיחנה לאחרים", ומאחר ונשוא כזה אי אפשר להשיח מדעתו, עליך לשתף. נכון, לא לכל העולם, ואני בהחלט מתנגד ליציאה כללית מהארון, אך להקיף עצמך במעגל של כחמישה אנשים (קרוב משפחה, חבר או שניים, רב/מחנך, איש טיפול וכד') שיודעים עליך, זה בהחלט בריא וטוב;

  2. ברור שאסור לך להתחתן עם בחורה בלי להיות בטוח שלא תפגע בה!!! זהו עוול שלא יסולח, פשע נורא. לכן, עליך לברר עם הנ"ל בסעיף הקודם (בעיקר איש הטיפול) האם אתה יכול ליצור קשר רוחני וגופני טוב עם אישה, ורק אז לגשת לבניית ביתך.

  3. כמובן, אם תמצא אישה שתסכים להינשא לך למרות שתדע עליך, אין בזה רמאות יותר, אבל זה לא תמיד מומלץ – יש הרבה שמוכנות לנסות ובטוחות שהן יהפכו אותך ל'סטרייט'… לא תמיד זה עובד, כידוע, ואז הדרך לסוף המר קצרה.

  4. אשמח להרחיב בעל פה. אתה מוזמן לקבל את המספר במערכת האתר וליצור קשר.

    כל טוב,

    ארלה

(רוצים גם אתם לשאול את הרב הראל או את אחד הרבנים? רוצים לקרוא שאלות אחרות ששאלו?
לחצו כאן למדור "שאל את הרב")

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.