הרב דרוקמן: משכב זכר – גילוי עריות מהסוג השפל ביותר | מעלעלון - הומוסקסואליות בעיתונות המגזרית

את הדברים האלה כתב הרב חיים דרוקמן – ר"י או עציון ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא – בטור חדש שהחל לכתוב במוסף "שבת" של מקור ראשון

הרב דרוקמן
הרב חיים דרוקמן

הנה קטע מהדברים שכתב הרב דרוקמן במוסף שבת:

[…] התורה מתארת את השחיתות שרווחה בעולם באותה תקופה: "וַיִּרְאוּ בְנֵי הָאֱלֹוהִים אֶת בְּנוֹת הָאָדָם כִּי טֹבֹת הֵנָּה וַיִּקְחוּ לָהֶם נָשִׁים מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ". מבארים חז"ל (בראשית רבה כו, ה) שאותם אנשים גדולים היו חוטפים אישה תחת בעלה בעת החופה ובאים אליה, ואף חמור מזה: "'מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ' – זה זכר ובהמה".

הרד"ק מרחיב בכיוון זה:

"אֶת בְּנוֹת הָאָדָם" – בנות מין האדם החלושים, שלא היה להן כוח לעמוד כנגדם, וכאשר היו רואים בני הגדולים בנות העניים והחלושים שהיו "טובות" – רוצה לומר: יפות תואר ומראההיו עושקים ולוקחים איזה שהיו בוחרים מכל הנשיםואותן שישרו בעיניהם היו פנויות או נשואות לבעל, כי מי שהיה גדול מחברו עושק את חברו, ואין מציל מידם.

הרי לפנינו שחיתות מוסרית חמורה, וגילוי עריות מהסוג השפל ביותר ("זכר ובהמה"), המצורפים לעושק ורשעות נוראה ("כי מי שהיה גדול מחברו עושק את חברו"), ומקורה של רשעות זו הוא דווקא בהנהגה, באנשים הגדולים של אותו הדור. וכפי שאמרנו: אם המנהיגים חוטאים – הרי שיש בדור פרצה שאין מי שיגדור אותה, ולכן חמור חטאם של המנהיגים מחטאם של בני אדם רגילים.

(מוסף שבת, כ"ו בתשרי תשע"ה, 9 באוקטובר 2015. ההדגשות אינן במקור)

4 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "ולכן חמור חטאם של המנהיגים מחטאם של בני אדם רגילים" אלא אם כן הם הרב קופולוביץ או הרב מוטי אלון שאחרי שנמצא אשם בבית משפט העביר שיעור קבוע באור עציון בהזמנת הרב דרוקמן.

    1. לפי תרגום התנך של הרב צדוק קהן בני אלוהים הם אנשים מגזע אלוהי des hommes de race divine
      לפי הזוהר אלה היו מלאכים שהתאהבו בנות האדם