הבדידות התחילה מהילדות | בדידות

"לנטייה המינית שלי יש השפעה גדולה על זה שאני לבד כי נפגשתי עם אנשים רק כדי שלא להיות לבד. חיפשתי כל הזמן להרגיש חיבוק חם ואוהב, להרגיש מגע שהיה לי חסר ממש. לצערי איני יכול לצאת עם מישהי ולהתחתן, ולכן זה עוד יותר מקשה" * א' משתף בחווית הבדידות שלו

בדידות לבד

(לכל הטורים הקודמים בסוגיה "בדידות" – לחצו כאן)

הנושא של הבדידות הוא משהו שמאוד קרוב אליי ושאני חיי אותו ביום יום.

הבדידות בעצם התחילה מהילדות. מגיל בית ספר לא הייתי מקובל בכיתה. תמיד הייתי הילד שהרביצו לו, הציקו, קיללו, החרימו. ככה היה כל הזמן. הייתי חוזר הביתה אחרי יום קשה, והייתי מגיע לכיתה כשאני יודע מה יהיה לי. ככה היה בזמן הלימודים, כולל בישיבה התיכונית.

אני זוכר שפעם אחת נפצעתי באיזה שהוא אירוע ולא היה לי את מי לשתף. עם מי לדבר. לבכות.

רק בהסדר זה השתנה. הכרתי חברים חדשים, וזה עשה לי טוב. ואז עזבתי את הישיבה לשירות לאומי ושוב הכול השתנה – חברים התחתנו מצאו עבודה, התחילו לימודים, ואני נותרתי לבד. חלק מהם ניתקו עמי קשר בלי להגיד כלום ולמה, ואני מעריך שזה קשור לנטייה שלי. בקושי יש לי חברים.

עכשיו אני עובד ויש לי קשר עם הצוות, אבל זה לא משפר את הבעיה של הבדידות כי חלק נשואים או צעירים ויש להם חברות ורק אני לא!

רוב הזמן אני מרגיש לבד. זה הפך לחלק מחיי. הרגשה כואבת, הדוקרת את הלב כל פעם מחדש.

הייתה תקופה שגרתי בקיבוץ אצל דוד שלי, וכשחזרתי הביתה מהעבודה חזרתי לקירות ריקות. למיטה הריקה. בלי מישהו שמחכה לי בבית. קשה להרגיש ככה. כשאני הולך ברחוב ורואה איך אנשים ביחד ואני בלי חצי שני – זה כואב לי. לנטייה המינית שלי יש השפעה גדולה על זה שאני לבד כי נפגשתי עם אנשים רק כדי שלא להיות לבד. חיפשתי כל הזמן להרגיש חיבוק חם ואוהב, להרגיש מגע שהיה לי חסר ממש. לצערי איני יכול לצאת עם מישהי ולהתחתן, ולכן זה עוד יותר מקשה.

אני רגיל להיות לבד ולנדוד ממקום למקום – להיות בחדר משלי, לפרנס ולעבוד, להכין אוכל, ללמוד, והכול לבד.

כרגע המצב קצת יותר טוב מבחינת חברים, אבל עדיין אני מרגיש לבד ואני פועל כל הזמן למצוא פתרון – ליזום, להזמין חברים, ללכת לבלות, להגיע יותר למפגשי כמוך. הלוואי שיכולתי לא להיות בן אדם בודד שמרגיש עזוב ושלא אוהבים אותו ולהרגיש שיש מי שאכפת לו ממני ושישקיע בי. לפעמים יש לי רצון ללכת לאי בודד ולשכוח מכולם! להיות רק עם עצמי ולהיות חבר שלי.

א'

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.