בואו נתאגד! | בדידות

ט' קורא לכם להתאגד כדי לחשוב יחד מחוץ לקופסה מהו הפתרון שאפשר למצוא לבעיית הבדידות

בדידות לבד

(לכל הטורים הקודמים בסוגיה "בדידות" – לחצו כאן)

יש הרבה בדידות בתור גבר הומו, בפרט דתי ובארון.

במישור החברי – בלי ספק מצאתי בית בכמוך. מצאתי אנשים שחווים את אותם דברים. אך בסופו של יום אני חוזר לבית ריק. עם כל שאר הקשיים שלי אני מתמודד יפה, אבל בנושא הזה אני באמת קצת מול שוקת שבורה כי אף פתרון אחר מלבד זוגיות לא יכול לכסות עליה. מצאתי גם שהרבה אנשים מרגישים שזה אחד הקשיים המרכזיים שלהם בתור הומואים, דתיים ובארון בפרט.

ניסיתי לחשוב למה קשה כל כך להכיר, וחשבתי על כמה סיבות:

1. קודם כול, אולי זה בכלל אסור. ז"א נקודת המוצא היא שזה באמת אסור, כאשר יש אפשרויות אחרות. ככל הנראה יש מצבים שבהם אין ברירה יותר טובה. הרבה יותר אנשים ממה שאתם חושבים לא יכולים להתחתן עם אישה, וגם לא להישאר לבד.

2. ברור ש-10%-5% גברים הומואים זו קבוצה קטנה, ואם אני רוצה להכיר בחור דתי זה מצמצם עוד יותר את קבוצת היעד שלי.

3. בניגוד לזה שקל לזהות בדר"כ אם מישהו הוא גבר או אישה, קשה עד בלתי אפשרי לדעת מי הומו ומי לא, אז סיכוי גבוה שאם כבר אתחיל עם מישהו הוא בכלל נמשך לנשים.

4. הומואים דתיים – בצדק, רבים מהם בכלל רוצים להמשיך לנסות טיפולים או לצאת עם נשים בתקווה שתהיה מישהי שתתפוס את לבם ויוכלו להתחתן. זה מקטין עוד את קבוצת היעד של גברים הומואים דתיים שרוצים לבנות מערכת יחסית יציבה כלשהי, גם אם מוסתרת בארון.

5. בכלל, הבחירה שלי לשמור על הארון שלי מונעת מחברים סטרייטים שאולי מכירים איזה בחור צדיק (ומי באמת רוצה להתפשר על פחות מזה?) בארון להכיר לי אותו, או סתם בחורים שאני מכיר ואולי היו מתחילים איתי אם היו יודעים שאני בשל לקשר.

6. אנשים כל כך שונים זה מזה, והטעם של אנשים מאוד מגוון ולכן קשה מאוד למצוא התאמה חיצונית וגם באופי ובשאיפות, וקשה עוד יותר לשמור על יציבות זוגית.

כמה מאיתנו ניסו לחשוב מחוץ לקופסה כדי לפתור את זה? כמה מאלה שמנסים לחשוב מחוץ לקופסה כדי שיהיה יותר קל להכיר התאגדו לעבוד יחד כדי לפתור את זה?

יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות. בואו נתחיל בהתאגדות כדי לחשוב על זה ברצינות.

ט'

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.