המצעד, חה"כ אוחנה וישי שליסל | מעלעלון - הומוסקסואליות בעיתונות המגזרית

אע"פ שהמצעד אינו נראה באופק, דווקא השבוע היו לו ארבעה אזכורים (עולם קטן, שבת בשבתו וכמה פעמים במקור ראשון). וגם מקומו של חה"כ ההומו הימני ראשון אינו נפקד (מוצש, מצב הרוח), וגם המודעה של עצת נפש (עולם קטן)

עולם קטן

בריאיון עם ד"ר עומר סאלם – שייח' מצרי ותומך נהלב של ישראל, התבטא השייח' נגד מצעד הגאווה.

a2

ושוב מודעה לעצת נפש.

a3

מקור ראשון

בעמוד הראשי של העיתון הופיעה הידיעה הזו, שאף היא נגד המצעד (אזכור שני):

a5

והנה קטע מהכתבה שפורסמה בדיוקן (לכתבה המלאה לחצו כאן):

a6

ומוסף שבת עוסק ברצח במצעד אגב כתבה על שיטת זילברמן:

ההיצמדות לחז"ל הביאה אותי לתהות כיצד התייחסו בקהילת זילברמן למעשהו של הרוצח ישי שליסל, שדקר משתתפים במצעד הגאווה בירושלים ב–2005, ולאחר מאסר ממושך יצא לדקור שוב  ורצח את שירה בנקי. ניכר היה שהשאלה הייתה במקומה. "תהו על זה", הודה אחד מהם ופניו הביעו חוסר נעימות, "כמובן לא תמכו, אבל היה דיבור. אמרו שגם שמדובר בתופעה חמורה כמו מצעד הגאווה, התגובה צריכה להיות רק על פי התורה והיא הרי מצריכה בית דין כדי לפעול". הוא אף סיפר שהרב אליהו זילברמן נשא דברים והסביר מדוע מעשהו של שליסל פסול. וזו בדיוק הנקודה: בעולם החרדי לא דיברו על כך כלל. הדבר לא היה נדרש. אצל הזילברמנים מדברים על הכול, והם צריכים להסביר לעצמם מדוע מעשה זה אינו ראוי.

פינדרוס משתמש בדוגמה הזו דווקא כדי להוכיח שההליכה בין הטיפות של הזילברמנים, בין הגישה הייחודית להם לבין ההשתייכות לחברה החרדית, הצליחה במבחן התוצאה. "ארבעים שנה אנחנו צמודים לתנ"ך, למחשבת ישראל, לקבלה, לנושאים הפנימיים שבתורה, גרים ברובע, מדגישים את מצוות יישוב הארץ, והנה – לא קרה אצלנו שום מעשה קיצוני. מדברים על הכול, שואלים הכול, זה אנחנו, אבל התוצאה מדברת בעד עצמה".

ומגזין מוצש של מקור ראשון מציין את בחירתו של חה"כ אמיר אוחנה בציון טר"ש לחרדים שיצאו מהמליאה בזמן השבעתו:

a4

מצב הרוח

ועוד בעניין חה"כ אוחנה ועזיבת החרדים:

bb

שבת בשבתו

והרב ישראל רוזן אינו מקבל אחריות על נוער הגבעות כשם שאינו מקבל אחריות על ישי שליסל, הרוצח ממצעד הגאווה.

a1

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.