בזכותו אנחנו כאן: רועי שרון – המייסד והעורך הראשון של nrg יהדות | כל-מיני

זו השנה השלישית שאנו מעניקים תעודות הוקרה לאנשים שבזכותם הגענו עד הלום ואשר תרמו את תרומתם להומואים הדתיים, והשנה הענקנו תעודת הוקרה לרועי שרון – לפני כ-12 שנים הוא ייסד את ערוץ nrg יהדות ונתן במה לקול שלא נשמע עד אז בתקשורת הכללית או המגזרית – קולם של ההומואים הדתיים. לפניכם הדברים שנאמרו בטקס, במפגש יום ההולדת של כמוך

דברי הפתיחה שנשא יו"ר העמותה בטקסט חלוקת התעודה במפגש יום הולדת 5 של כמוך

רועי שרוןאנחנו חוגגים 5 שנים, ויש שמחה וצהלה, אבל הגענו עד הלום בזכות כל מיני אנשים שפעלו את פעולתם בעבר והיום אנו נהנים ממשק כנפיהם.

בשנים עברנו חילקנו תעודות הוקרה להומואים דתיים שבזכות פועלם בעבר ובזכות אבני היסוד שהציבו, אנו יכולים להוסיף את הקומה שלנו. חילקנו לאנשים שהקימו את הקבוצות הראשונות להומואים דתיים – המפגשים הראשונים או הפורומים האינטרנטיים ראשונים.

השנה החלטנו לתת תעודה למישהו שאינו הומו ושלא ארגן מפגש של הומואים דתיים, אבל הצליח להביא את קולם של ההומואים הדתיים לעשרות אלפי אנשים.

לפני כ-12 שנה, בתמוז תשס"ד (יוני 2004), ייסד רועי שרון את מדור יהדות באתר nrg, בזמנו האתר של מעריב (מעריב היה אתר החדשות השני שמאחוריו עיתון, שפתח אתר אינטרנט בישראל. הראשון היה עיתון הארץ).

רועי גם היה העורך הראשון של nrg יהדות.

רועי הביא קולות שלא נשמעו עד אז בשיח הציבורי בישראל ונושאים שכמעט לא עלו לסדר היום התקשורתי, גם לא הפנים מגזרי, וקולות אלה לפתע קיבלו ביטוי פומבי בקרב כלל הציבור – הידיעות של יהדות הגיעו לעמודים הראשיים של nrg. קולות כמו מסורבות גט, בעיית הרווקות, נושאים שהיו נשמעים טריוויאליים-בסיסיים, וגם הנושא ההומוסקסואלי, שאף הוא הפך טבעי.

אבל אז נדרש לכך תעוזה.

נוסף על התגובית הקבועה והמפורסמת "מה זה קשור ליהדות?", ביקרו את רועי על שהוא נותן לנושא במה רבה מדי, לטענתם, אבל רועי המשיך בשלו תוך שהוא כן שומר על איזון בין המעניין ובין הלעוס.

אני שמחים לתת לרועי תעודת הוקרה מיוחדת על פועלו לטובת ההומואים הדתיים.

תעודת-הוקרה-רועישרון
עיצוב: אורי

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.