"חוסר התעלמות מההומואים הדתיים – אבן דרך במגזר" | כל-מיני

לרגל הכינוס "הלכה והכלה – יחס הקהילה הדתית לחד-מיניים" של בית הלל, ראיינו את הקופירייטר והארט-דיירקטור שעיצב את המודעה של הכינוס – אור רייכרט. מה היה הבריף שקיבל מבית הלל ושאותו תירגם במודעה, מה הרעיון של הסיכה הנפרדת מהכיפה, ומה דעתו האישית בנושא ההומוסקסואלי-דתי. בלעדי לכמוך!

תצלום: הפייסבוק של אור
רייכרט. תצלום: הפייסבוק של אור

לרגל הכינוס המיוחד של בית הלל, ראיינו את מי שעיצב את המודעה של הכינוס – אור רייכרט.

רייכרט, 32, הוא פרסומאי, איש קריאייטיב וקריקטוריסט, בעל משרד הפרסום "רייכרט".

מה היה הבריף שקיבלת מבית הלל ושאותו תרגמת במודעה? 

הבריף די פשוט – לעצב מודעה שתהיה מובילה לקמפיין של רבני בית הלל, לנושא שהם בחרו להתמקד בו, תוך התחשבות ברגשות הציבור. הצעתי כמה אפשרויות, מתוחכמות יותר ומתוחכמות פחות. המטרה שלי היא לספר סיפור באימג', בתמונה, שמשלים את הרעיון הכללי של המודעה, מושך את העין להעמיק במודעה ולקרוא אותה.

איך המודעה עונה על המסר של הכינוס "הלכה והכלה"? 

המודעה מספרת מספר סיפורים על הנושא "הלכה והכלה – יחס הקהילה הדתית לחד-מיניים". יש סיכה שלא מחוברת לכיפה. בפשט – כיפה שלא מחוברת, עפה. אם מכניסים מטפורות – אפשר לשים את הכיפה כדתי הומוסקסואל, שהציבור, שמיוצג בחסר (הראש), מנותק מהמחבר (הסיכה). למרות חוסר הנגיעה האישית שלי בנושא, ניסיתי להעביר את התחושה של מנותקות, אבל בהמצאות. יש כיפה, אבל היא לא מחוברת.

ad beit hilel kenes faceיש סיבה שהכיפה אדומה? שקלת להשתמש בצבעי הגאווה והרעיון נפסל?

לא. צילמתי את הכיפה שלי. ניסיתי לתת צבעוניות אחרת, אבל זה לדחוף בכפית. לא חייבים להראות דווקא וורוד, או צבעוני בכדי להעביר את המסר.

איך אתה אישית תופס את הנושא ההומוסקסואלי דתי? 

ההומוסקסואל הדתי חי בעולם קרוע – הרצון לחיות בחברה שבה גדל והתחנך מחד גיסא, ולקבל דחייה סוציאלית מאידך גיסא. אני בעיקר מרגיש אמפתיה עם הפרטים, וקשה לי להכניס את עצמי לנעליהם. למצבים שהם עוברים, להתמודדויות שהם נאלצים לעבור מפאת היותם מי שהם. וזה בעיקר עצוב. נקודת אור אחת היא שהציבור שלנו מתחיל, לאט מאוד אבל מתחיל, להבין את הסיטואציה. לא יודע לגבי קבלה, הבנה, הכלה, אבל חוסר התעלמות מהעניין הוא אבן דרך במגזר, וזו התחלה של דרך מעניינת. אני מקווה מאוד שכמגזר יהיה לנו ארגז כלים להבין איך לוקחים את הסיטואציה ומתמודדים נכון איתה.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.