פרסום ראשון – הרב פרומן להורים של לסבית: "תשבו עליה שבעה" | בלעדי / פרסום ראשון

הרב בני לאו בתגובה לדברים: "שומו שמים! דברי הרב פרומן הם סטייה הלכתית" * את הדברים אמר הרב פרומן לגל גבאי בתכנית "ואקום" שתשודר ביום שלישי הקרוב בחינוכית 23 * עוד בתכנית קבע הרב שמואל אליהו כי הומוסקסואליות "זאת מחלה"

הרב פרומן
הרב פרומן

בדיון משותף בהנחיית גל גבאי ובהשתתפות: ברכה קורן, לסבית דתייה; הרב מנחם פרומן; הרב שמואל אליהו והרב בני לאו, סיפרה ברכה כי הוריה לא מוכנים לארח אותה לשבת עם בת זוגה. בתגובה לדבריה אמרה לה הרב פרומן, רבהּ של תקוע: "אני מוכן לדבר עם ההורים שלך. תני לי את הכתובת, אני אדבר, ואני אגיד להם 'הורים, בואו תשבו עליה שבעה, תבכו'".

בתגובה לדברי הרב פרומן אמר לו בתכנית הרב בני לאו, מראשי בית המדרש בית מורשה ורב שכונה בירושלים, כי דברי הרב פרומן אינם מייצגים את התורה או ההלכה אלא את עצמו בלבד. "זה לא בא מהתורה, זו לא עמדה הלכתית. זה הרב מנחם פרומן בשם עצמו. זו ממש עמדת קצה לגמרי סוטה מדרך ההלכה. זאת סטייה הלכתית". עוד הוסיף הרב לאו ואמר כי מדובר ב"מציאות שהקב"ה גוזר על האדם גזרה – […] עליו אתה יושב שבעה?! שומו שמים! על מה אתה מדבר?"

לצורך הבהרה למה התכוון הרב פרומן, שוחחנו עם ברכה קורן. בריאיון לאתר היא שיתפה אותנו בחומרים שהושארו על רצפת העורך. "הרב בני אמר לרב פרומן שיבקש שימחקו בעריכה את האמירה שלו בדבר 'לשבת שבעה', אבל הרב פרומן אמר שהוא לא חוזר בו ושהוא עומד מאחורי דבריו. אני שאלתי את הרב פרומן מה הצעד הבא לאחר שהוא יגיד להורים שלי לבכות עליי ולשבת שבעה, האם הצעד הבא הוא שהם יקבלו אותי? הוא ענה שהוא עדיין לא שם, אלא הוא עדיין נמצא בשלב האֵבֶל".

הרב לאו הוסיף כי רבנים צריכים להבין שלא כל אדם יכול לשנות את נטייתו המינית וכי תפקיד הרבנים "לבוא להגיד שיש, ואני לא יודע אם זה 10 אחוז, שני אחוז, חצי אחוז, זה לא משנה, יש אחד בעולם, אחד בעולם, שהשתדל את כל ההשתדלויות, והוא לא יכול לצאת מזה".

התכנית המלאה של "ואקום", תשודר בחינוכית 23, יום שלישי, ב' באדר, 16 בפברואר, בשעה 21:50. קטע הוידאו באדיבות הטלוויזיה החינוכית, 23tv.co.il

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.