ארבעה סיכומים לשבת כמוך 9 | אירועים ומפגשים

י' – הגיע בפעם הראשונה: "כל החששות שהיו לי: שאולי לא אמצא את עצמי, שאולי לא יקבלו אותי או שיעבירו עליי ביקורת – הכול התפוגג והרגשתי כוותיק בקבוצה". ח': "הפעילות הייתה כה עוצמתית ומטלטלת בעבורי". הושע: "התרגשתי מאוד ופרצתי בבכי". דודו: "השבת הנפלאה והקדושה הזו בלי ספק תיחרט בלבנו" * סיכומים אישיים לשבת

20160520_183823הסיכום של הושע

הפעילויות המדהימות והאירוח היה מעל ומעבר!

שבת כמוך – אין לי מילים בפי לתאר את החוויה הגדולה שחוויתי במהלך השבת.

במיוחד נהניתי מאוד מכל החברים. להיות בחברתם, מהצחוקים, הבדיחות שהיו בלילות, מהארוחות הנהדרות; הפעילויות המדהימות והאירוח היה מעל ומעבר!

ומעל הכול – מהסיורים והאווירה הרוחנית הגדולה: מטיול בערב שבת וכמובן מהצחוקים שהיו בדרך. כמו כן הייתה אווירה בטיחותית בין החברים, סודיות מוחלטת.

באחת הפעילויות אנשים סיפרו את סיפורם האישי וכמובן התרגשנו זה מזה. גם אני בחרתי לשתף את כולם בסיפורי האישי על עצמי ומה שעברתי. היה מאוד קשה. זאת הייתה הפעם הראשונה שאני מוציא את זה ממני ומספר.

כולם היו כאוזן קשבת, התרגשו מאוד מסיפורי האישי, חלקם הזילו דמעה, וכמובן שבסוף רצו לחבק אותי. התרגשתי מאוד ופרצתי בבכי, לאחר מכן נרגעתי.

אחרי הצהריים יצאנו לסיור שהיה מאוד מרגש ומעניין, כולל סיפור הגבורה אישי של מדריך הסיור – הכאב עלה שוב והדמעות לא פסקו!!!

ברצוני להודות לכל מי שעמל וטרח בארגון השבת ותודה מיוחדת לעמית וכמובן לח' וד' המקסימים.

לסיום אומר מילה אחת קטנה אבל יש בה המון המון כוונה – תודה. תודה על שבת נפלאה.

אוהב אתכם,

הושע

20160520_183552הסיכום של ח'

בחלק מהסיפורים עלו דברים שמאוד דומים לדברים שעברתי, מה שגרם לי לסערת רגשות פנימית ולדמעות

אחת הסיבות שגרמו לי להגיע לשבת הייתה הנושא של השבת – "אימהות, אבות ובנים". זה נושא שמאוד קרוב ללבי וסקרן אותי לשמוע על תהליכים והתמודדויות של אנשים אחרים שנמצאים במצב שדומה לשלי.

הפעילות הראשונה, "לא מה שחשבת", עסקה בנושא סטיגמות ורושם ראשוני. בגדול הפעילות הייתה טובה והמנחה הנחה אותה בצורה מעניינת וכיפית, אך עדיין היה לי חסר בה כמה וכמה דברים: אני חושב שהפעילות נשארה ברמה מסוימת ולא ממש הגיעה לעומקים. הרגשתי שנושא של סטיגמות, שהוא נושא חשוב מאוד, יכול היה לקבל יותר משקל, והיה אפשר להגיע לדיונים הרבה יותר עמוקים ומשמעותיים על סטיגמות בחברה שבה אנו חיים. אך בסך הכול הפעילות הייתה טובה, כמו שאמרתי.

הפעילות השנייה שהייתה בשבת בצהריים הייתה כה עוצמתית ומטלטלת בעבורי – לשמוע סיפורים וחוויות של החברים השונים על הקשיים וההתמודדויות שלהם אל מול המשפחה ובכלל, פשוט ריגשה אותי עד מאוד. בחלק מהסיפורים עלו דברים שמאוד דומים לדברים שעברתי, מה שגרם לי לסערת רגשות פנימית ולדמעות דמעות דמעות.

רק בשביל הסיפורים והמסע הרגשי הזה היה שווה להגיע לשבת הזו.

וכמובן שהארוחות, האווירה, השיחות הליליות, מפגש החברים – כל אלה היו חוויה בפני עצמה.

תודה רבה לכול העוסקים במלאכה, ומי יודע אולי נפגש גם בשבת הבאה 🙂

ח'

20160520_183623הסיכום של דודו

סיפורים דרמטיים שלא היו מביישים סרטי דרמה שופעי רגש וסוחטי דמעות

הייתה לנו שבת מדהימה ומושלמת. לדעתי הייתה זו זכות גדולה לחברים שהגיעו לשבת כמוך 9 – להתארח במקום שבו התארחנו.

השבת הייתה טובה וזה התחיל בהתארגנות במקום ובתפילת ערבית של שבת בניגון, ובריקודים בניצוחו של החזן שלנו, המשיך בסעודה ובפעילות בהנחיית ד' המקסים שהתגלה כמנחה מקצועי וחביב, שיחות אל תוך הלילה והכרת החברים החדשים שזו להם השבת הראשונה, והסתיים בסיור המיוחד.

מיעוט שעות השינה לא מנע מהחברים להגיע לתפילת הבוקר בשמחה והתרוממות רוח, להשתתף בלימוד בחברותות בנושא כיבוד הורים. והפעילות – סיפורי חברים והפתיחות שלהם אל מול ההורים (היה גם סיפור הפוך – היחשפות אב לבנו) – הייתה מרגשת עד דמעות. סיפורים דרמטיים שלא היו מביישים סרטי דרמה שופעי רגש וסוחטי דמעות.

ולקינוח היה הסיור המאלף עם מדריך תושב המקום ששכל את בתו הי"ד בפיגוע במקום, שעה שנרצחה בדם קר ע"י צלף פלשתיני. המדריך סיפר על מאורעות שקרו במקום לאורך השנים וסיפר על מסירות נפשם של המקימים ושל המתיישבים.

השבת הנפלאה והקדושה הזו בלי ספק תיחרט בלבנו.

וזה המקום להודות לצוות המופלא של כמוך שפעלו ופועלים רבות למעננו, וזה לא מובן מאליו, וכמובן לחברים שהגיעו ובזכותם הייתה שבת מעוררת כבוד באווירה נעימה וכיפית ושפעה אהבה ואחווה בינינו.

יישר כוח לכולם וכבר מחכים ומצפים לשבת כמוך 10, ובתווך הפיקניק במפגש הבא והמפגשים בחודשים שלאחריו.

היו ברוכים,

דודו

20160520_183602הסיכום של י' – הגיע בפעם הראשונה למפגש כמוך

אני יודע שהתחברתי למשהו גדול שאני חלק ממנו מעכשיו בכל יום ויום.

קראתי לא מעט על הארגון באתר כמוך, ושמעתי המלצות מידי פעם מחברים על המפגשים, אבל מעולם לא אזרתי אומץ עדיין להגיע למפגשים או לשבתות.

בכל זאת עשרות חברים שאיני מכיר נמצאים בשבת אחת. עוברות לי בראש מחשבות איך יקבלו אותי ואיך יתייחסו אליי ומה הסגנון של הבחורים.

בסופו של דבר, לאחר התלבטויות רבות החלטתי לנסות.

הרמתי טלפון לאחראי, ולאחר שיחה ארוכה החלטתי – קופצים למים. נרשמתי לשבת!

זו הפעם הראשונה שאני מגיע למפגש כמוך ועוד לשבת שלמה, עוברים עליי שבוע וחצי של סקרנות וכמיהה לשבת חווייתית שעדיין לא ידוע איך תהיה.

מגיע יום שישי, אני נוסע לשבת, מגיע למקום ומהרגע הראשון אני רואה בחורים מכל הגוונים והגילים מסביבי. מכל אחד אני מקבל חיוך, אכפתיות והתעניינות.

תוך רגעים אני מקבל את ההבנה שכמוך זה משפחה אחת גדולה. כולם כ"כ מגובשים ומחוברים, ואני מרגיש בבית. כאילו אני חבר כאן זה עידן ועידנים.

ככל שהזמן עובר אני מוצא יותר ויותר עם בחורים בעלי מכנה משותף כמוני. כמה חברים מהעיר והשכונה שלי, וכמה בחורים שלמדו בישיבות באותו סגנון שלי, ואחרים שעברו מסלול דומה. וכולם מקבלים ואוהבים את כולם בלי שום ביקורת ושיפוטיות.

כל החששות שהיו לי – שאולי לא אמצא את עצמי, שאולי לא יקבלו אותי או שיעבירו עליי ביקורת – הכול התפוגג והרגשתי כוותיק בקבוצה.

ככל שהשבת עוברת, האווירה בסעודות ובמפגשים מתחזקת. אני לומד להכיר יותר ויותר את החברים החדשים או באופן מעמיק יותר את הסיפורים האישיים והמרגשים של משתתפים נוספים, ואני גם משתף את שלי.

אני מרגיש שכולם כ"כ מאוחדים ואוהבים, וזה עוזר לי להבין שבעצם למרות כל הקושי שיש לי ולנו מפני שאנחנו הומואים, יש עוד המון חברים דתיים במצבי שכל כך אוהבים ותומכים זה בזה.

אני פשוט מבין מה המשמעות של "כמוך". מילה אחת שאומרת הכול!

אני מרגיש פתאום במקום כ"כ אוהב ומגונן שאפשר לצחוק זה עם זה, והכל עם הרבה הומור. וזה שיש לך כאלה חברים מדהימים שאתה יכול להיות לידם בדיוק מי שאתה בלי הצגות והסתרות זה פתאום נותן לך כוחות ואנרגיות כ"כ חזקים.

אחרי תפילה מעניינת, מגיעות הסעודות ובהן מדברים על הכול. ולאחר מכן הפעילויות והסדנאות שבהן משחקים ומתחברים וגם את מי שעדיין לא הספקתי להכיר אישית אני כבר מתחיל להכיר יותר טוב. ואני רוצה שהשבת הזאת לא תיגמר לעולם.

בכל רגע פנוי אני יוצא לטייל עם חבר ולזכות להכיר אותו קצת יותר טוב, ואני אומר תודה לאלוקים שזימן אותנו לשבת המדהימה הזאת יחד.

אני לא חושב על לישון בכלל. אני רוצה לנצל כל רגע בחברת החברים המדהימים שזכיתי בהם ושאוהבים אותך כמו שאתה ומבין שמעכשיו אתה חלק ממשפחה גדולה ומדהימה שלא תעזוב לעולם.

כזאת שבת שנותנת אנרגיות וכוחות מנטליים לכל השבועות הקרובים.

וכששבת מתקרבת לצאת, אני מבין שגם כשהשבת מסתיימת הדבר המדהים הזה שהכרתי רק לפני רגע הוא משהו שלא הולך להסתיים. אחרי שבת מחליפים טלפונים ואני יודע שהתחברתי למשהו גדול שאני חלק ממנו מעכשיו בכל יום ויום.

ואני כבר מתחיל לחשוב על המפגש הבא ומצפה לו בקוצר רוח.

י'

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.