ומנסים לעבוד על הגבריות של הילד | מים רבים

שיראל כותבת על מאפיין אחד שלדעתה מאפיין את כל ההומואים – הדימוי העצמי של הגוף שלהם. וכן, זה קשור גם לבן הקטן שלה

מים רבים

זוכרים את הבן שרצה להתחפש לאימא שלו? אז הגיע פורים והנושא עולה שוב.

הוא רוצה להתחפש לבת. כבר אין לו קוקו, עשינו חלק'ה לפני שנה, הוא רוצה  שנקנה שערות ונדביק לו על הראש, באמת ילד יצירתי אבל עכשיו ברור לי שאפילו בצחוק זה לא יקרה… מנסה לגשש למה לא לשוטר, חייל אפילו אברהם אבינו יתקבל בברכה. למה בת דווקא?

"כי זה יפה".

מבט מבוהל לאבא שלו. לוודא שהוא שמע והוא איתנו. רק לפני כמה ימים סיפרתי לו על שיחה שהייתה לי עם הנער הקטן. אחרי שחברה בעבודה ראתה אותנו ושאלה "בעלך תימני"? (והוא לא!) "איך יצא כזה ילד שחום?!"

"אני מדיי שחור, אני לא אוהב את הפנים שלי".

"מה פתאום?! אתה ממש יפה! יש לך חן מיוחד. ומי קבע שלהיות חום זה לא יפה?"

"אני מכוער".

לא משנה מה אני חושבת באמת (שהוא חתיך וימס לבבות) הוא לא חושב ככה על עצמו, וזה מה שמשנה.

והסיטואציה הזו מובילה אותנו לשיחה קצת יותר כללית שמסיקה מסקנות. שמבינה תובנות, או שמנסה להבין. להבין את השורש, את המקור, את הנקודה המשותפת. ולדעתי כל אדם שונה בתכלית אבל יש מאפיין אחד שכן משותף לכלל ההומואים. הבעל לא אוהב הכללות, "למה זה טוב?!"

(ואני קצת מסתייגת)" לא מחייב שרק אצל הומואים, כי יש הרבה נשים שגם מרגישות ככה". וזה עכשיו יותר כללי ויותר מתקבל. ואני חוזרת לעניותה של דעתי, אותו מאפיין משותף לנמשכים לבני מינם הוא החיבור לגוף, הדימוי של הגוף – האם אני אוהב את הגוף שלי? מקבל אותו? אוהב אותו? יש עניין לא פתור, איזה משהו סביב הגוף והדימוי העצמי.

ובעלי מסכים שאצלו יש קושי בלקבל את עצמו את הגוף שלו. אפילו היום, אחרי שרזה המון עדיין יש לו איזה תסביך, איזה חוסר קבלה. וחוזרים לדבר על הצאצא שרוצה להתחפש לבת. אביו מולידו פחות מבוהל ממני ואומר רק שצריך לעבוד על הגבריות. ומהי גבריות? מראה? התנהגות? גם וגם? זו שיחה מעניינת כי בעברית שלנו גבר הוא גיבור, גבר מתגבר, ובציניות מציינת שזה גם מתבגר אבל זה לא תמיד קורה לכל הגברים.

ומנסים לעבוד על הגבריות של הילד.

בדיבורים – "אם אתה בן, אז אתה צריך לבחור תפקידים של בנים". ובמעשים – ואיזה אחר הצהריים נחמדים אני מוצאת את עצמי מחופשת לחייל עם כומתה מנומרת של הצבא האמריקאי, שוכבת בתרגילי פזצ'טה וירי למטרה ואז הוא מרים אלי עיניים? "אימא, למה את מתחפשת לחייל? זה תפקיד של בן".

הילד צודק! ואני מסבירה לו קצת בהתפלספות שהתחפשתי רק בשביל המשחק, אני ממש ממש לא רוצה להיות בצבא. וממש ממש לא רוצה להיות חייל, גם לא חיילת, התחפשתי רק כדי שנשחק ביחד. אפשר להתחפש למשהו כי זה נחמד אבל לא כי זה מה שאני רוצה להיות. וגם הוא יכול להתחפש למשהו נחמד בפורים אפילו בלי שהוא רוצה להיות כזה.

ולא מעלה שוב את הנושא של "מה אתה רוצה להיות" וחושבים ביחד רק למה הוא יתחפש, ככה כללי, לא מחייב.

החלטנו שהוא יהיה בלש. קנינו שפם ומשקפיים. חליפה כבר יש. ואני קצת יותר רגועה כבר לא מבוהלת, אבל עדיין לא שלמה עם כל המצב, ההתרחשות והתגובות שלנו. המחשבות שלי רצות, הדמיון שלי גם, הוא רץ יותר מהר מהמחשבה. וזה מפחיד אותי, החיזיון שאני רואה מול העיניים.

ואני עוצמת עיניים. מנסה לראות את ה' בסיטואציה הזו. מבקשת בלחש, רק שפתיי נעות, מבקשת להיות עכשיו בתפקיד אימא. אימא גדולה, שרה רבקה רחל או לאה, אימא. וכמו האימהות שלנו, שידעו לבחור לבנים שלהן שמות, לגדל, להוביל, להפריד ולשלוח כשצריך, ובעיקר לכוון אותם למלא את תפקידם, למלא ולהתמלא במשמעות. שגם אני אצליח כי לנער הזה התפללתי.

5 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שיראל.
  את מדהימה ומרגשת אותי כל פעם מחדש!

  אני יודע שקצת חוצפה לבקש אבל, אני חייב את העזרה שלך.
  אני באותו מצב של בעלך ואני רוצה לספר לאישתי ולא יודע איך.
  אני מאוד אעריך ואשמח אם תוכלי לחזור אלי למייל yonamatzza@gmail.com.

  המון תודה על השיתוף.

  1. שלום יוני,
   אחד הדברים הכי חשובים שלמדתי בחיים שאין אותו דבר. (אין כמו יש "כמוך" כארגון). כלומר, אתה נמשך לגברים, זו נקודה משותפת אבל מכאן זה שונה ומאוד אישי. גיל, ילדים, המערכת הזוגית שלך ושל אשתך, האם נפגשת עם גברים ועוד ככ הרבה נקודות.
   אני מכירה (ברמה זו או אחרת) חמש נשים ("כמוני") נשים שונות שהמשותף שלנו הוא שגילינו שהבעל שלנו נמשך לגברים. אז ככה:
   3 מתוכן התגרשו. אחת חיה עם בעלה כפרודים והחמישית מנסה להתמודד.
   חשוב לי להבהיר שזו אפשרות מאוד סבירה – שתסיים את הזוגיות שלכם, אתה צריך לקחת את זה בחשבון.
   מעריכה את האומץ שלך לספר ולגלות ומבינה את הרצון לחיות בלי הסתרה.
   אבל תעשה את הצעד הזה אחרי שתחשוב על רווח והפסד ורק עם ליווי מקצועי.
   אשמח להרחיב דרך עורך האתר, בצורה יותר מפורטת..

   שיהיה בהצלחה
   תמסור לאשתך (שהיא בטח גם מדהימה) חיבוק. מגיע לה אפילו שהיא לא תדע על מה….